اقتصادی

از آغاز بررسی ۱۰ سند همکاری تا امضای نقشه راه تجاری

در طول نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان، طرفین در زمینه های مختلف اقتصادی و بازرگانی، امضای نقشه راه همکاری های اقتصادی و تجاری در حوزه های استاندارد، گمرکی، حمل و نقل، بانکی، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، آموزش و فرهنگ و همچنین توسعه گردشگری به توافقاتی دست یافتند.

به گزارش گزارشگر یک، به نقل از شبکه اطلاع رسانی زسانی تولید و تجارت ایران (شاتا نوزدهمین اجلاس)، کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان از 19 بهمن ماه در مسقط به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر صنعت، تجارت و توسعه. سرمایه‌گذاری سلطنت عمان برگزار شد.

در این اجلاس در زمینه های اقتصادی و تجاری، صنعتی و معدنی، بانکی، مناطق آزاد، کشاورزی و شیلات، حمل و نقل، نفت و گاز و پتروشیمی، آب و برق، گردشگری، ورزش و جوانان فرهنگی، استاندارد، گمرکی، بهداشت و درمان. درمان، میان اعضای دستگاه های اجرایی دولتی دو در قالب پنر کمیته تنام اگاه های اجرایی دولتی شیمیته تخصصی مان، میان.

همچنین 10 همکاری میان دو کشور ایران و عمان مورد بررسی قرار گرفت، این اسناد در حوزه های موجود از جمله استاندارد، گمرکی، تجاری، حمل و نقل و ورزشی بودند و توافق کردند تا مذاکرات مربوط به این اجلاس در آینده تداوم داشته باشد تا توافقات انجام شود. لازم به مرحله امضاء برسد.

نتیجه جلسه در نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در قالب یک صورتجلسه همکاری به امضای وزیر صمت کشورمان وزیر صنعت و تجارت و توسعه سرمایه گذاری سلطنتی عمان در مراسم اختتامیه به امضاء رسید. در این صورتجلسه، در زمینه های مختلف اقتصادی و بازرگانی، امضای نقشه راه همکاری های اقتصادی و تجاری در حوزه های استاندارد، گمرکی، حمل و نقل، بانکی، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، آموزش و فرهنگ، و توسعه گردشگری به توافقی دست یافتند. .

وزیر صمت به همراه رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و برخی از نمایندگان دستگاه های دولتی در رأس هیئت بزرگ تجاری از بخش ویژه برنامه های دولت سیزدهم با هدف توسعه روابط تجاری با منطقه، در نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان شرکت کرد.

هیئتی از نمایندگان سید دستگاه های اجرایی از سازمان توسعه تجارت ایران، وزارت امور خارجه، وزارت نیرو، وزارت دادگستری، سازمان سازمان کشوری، سازمان بنادر و دریانوردی، بانک مرکزی، سازمان ملی استاندارد، گمرک، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و وزارت نفت. رضا فاطمی امین- وزیر صمت را در این سفر همراهی کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا