بین الملل

بایدن مدعی شد: آمریکا جهان را سر پا نگه می‌دارد

رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی با اشاره به درخواستش برای تصویب بودجه فوری جهت تجهیز وزارت دفاع این کشور گفت که «این آمریکاست که جهان را سر پا نگه می‌دارد.»

به گزارش گزارشگر یک، جو بایدن روز جمعه در صفحه شخصی خود در ایکس (توییتر سابق) نوشت: رهبری آمریکا جهان را سر پا نگه می‌دارد. اگر ما این را در معرض خطر قرار دهیم و از اوکراین فاصله گرفته و به غیر نظامیان فلسطینی و اسرائیلی پشت کنیم، ارزشش را نخواهد داشت. بنا به همین خاطر من درخواست ارائه بودجه فوری برای تامین مالی ملزومات امنیت ملی آمریکا را دادم.

کاخ سفید امروز (جمعه) از کنگره خواست تا بسته کمکی اضطراری ۱۰۶ میلیارد دلاری را برای کمک به اوکراین و رژیم صهیونیستی و همچنین تقویت مرزهای جنوبی آمریکا تایید کند.

کاخ سفید در درخواستش خواستار تصویب ارائه کمک ۶۱.۴ میلیارد دلاری به اوکراین و دریافت ۴۴.۴ میلیارد دلار برای تجهیز وزارت دفاع این کشور و ارائه کمک‌های نظامی شد.

دولت بایدن می‌خواهد تا ۱۴.۳ میلیارد دلار از این مبلغ را به رژیم صهیونیستی اختصاص دهد. کاخ سفید همچنین می‌خواهد ۹.۱۵ میلیارد دلار را به وزارت خارجه این کشور برای ارائه کمک‌ به اوکراین، رژیم صهیونیستی و غزه بدهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا