چرا تلگرام فعال نمیشه؟

چرا کد فعالسازی تلگرام نیاز است ؟

زمانی که شما قصد دارید از یک دستگاه دیگر وارد اکانت خود شوید برای حفظ امنیت اکانت شما این نرم افزار اقدام به ارسال یک کد فعالسازی میکند که این کد از دو طریق معمولا به دست شما میرسد، اگر تلگرام را بر روی یک دیوایس نصب داشته باشی از طریق تلگرام ارسال میشود و اگر نصب نداشته باشید برای شما پیامک میشود اما مشکل همینجاس که در برخی مواقع این پیام به دست کاربر نمیرسد!!!

البته خود کاربران هم میتوانند با تایین کد دو مرحله ای و رمز روی تلگرام از هک شدن آن جلوگیری کنند و یا به نوعی امنیت اکانت تلگرام خود را بالا ببرند (برای اینکه بدانید در تلگرام هک شده اید یا نه حتما مقاله )  اما این چند روز بسیاری از کاربران طی تماس تلفنی با کارشناسان رایانه کمک مشکل دریافت نکردن کد فعالسازی تلگرام را مطرح کرده اند که در این آموزش قصد داریم به طور کامل به آن بپردازیم و از مزایای youtube smm panel بگوییم.

دلایلی که باعث عدم دریافت کد تلگرام میشوید چیست ؟

قبل از اینکه به سراغ حل مشکل برویم لازم است نگاهی به دلایل عدم دریافت کد فعالسازی اکانت تلگرام telegram smm panel  برویم زمانی که مادلیلی یکی از مشکلات کامپیوتری را متوجه میشویم راحت تر میتوانیم آن را برطرف کنیم به دلایل زیر امکان دارد کد تلگرام برای شما ارسال نشود:

1-استفاده از یک کامپیوتر و لپتاپ برای لاگین اولیه !!!

2-بیش از حد نرم افزار تلگرام را حذف و نصب کرده اید

3-ممکن است اکانت شما مسدود شده باشد

4-به دلیل ارسال پیام بیش از حد ممکن است اکانت تلگرام بلاک شده باشد

5-بلاک شدن و مسدود شدن آی پی دستگاه مورد نظر

حال که دلایل این مسئله رو متوجه شدیم بهتر است برای حل مشکل عدم دریافت کد تلگرام  اقداماتی را انجام دهیم

چندین راه وجود دارد که شما میتوانید مشکل خود را برطرف کنید با توجه به دلایلی که در بالا ذکر کردیم راه هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد را در ادامه بیان خواهیم کرد پس همراه ما باشید.

چطور مشکل عدم دریافت کد تلگرام را حل کنیم ؟

در اینجا برای هر دلیلی راه حلی را عنوان کرده ایم که میتوانید مشکل عدم دریافت کد تلگرام را برطرف کنید.

 1-استفاده از یک کامپیوتر و لپتاپ برای لاگین اولیه !!!

یکی از نکاتی که اکثر کاربرها نمیدانند و در رابطه با عدم دریافت کد تلگرام با ما تماس میگیرند این است که شما اگر از اکانت تلگرام خود خارج شده باشید حتما لازم است برای بار اول با یک گوشی و یا تبلت مجدد وارد شوید و نمیتوانید از طریق دسکتاپ و یا تلگرام وب کد فعالسازی را دریافت کنید. البته پس از اینکه ورود اولیه را انجام دادین به راحتی میتوانید بر روی دستگاه های دیگر ورود به تلگرام را انجام دهید و حتی از روی گوشی و یا تبلتی که اول لاگین کرده اید خارج شوید بنابراین اگر در حال ورود به تلگرام با کامپیوتر و یا لپتاپ هستید یعنی از نسخه تلگرام دسکتاپ و یا تلگرام وب در حال لاگین هستید لازم است اول با یک گوشی وارد شوید تا کد فعالسازی برای شما ارسال شود.

 2-بیش از حد نرم افزار تلگرام را حذف و نصب کرده اید

قبلا در مطالب  دیگر سایت با شما در رابطه با این موارد صحبت کرده ایم یکی از دلایلی که باعث میشود شما دائما در تلگرام با خطای ورود به تلگرام رو به رو شوید و در نتیجه کد فعالساز برای شما ارسال نشود این است که بیش از حد نرم افزار را حذف کرده اید و مجدد نصب کرده اید و این باعث شده است تلگرام فرض را بر این بگذارد که ممکن است شما یک ربات باشید بنابراین از ورود مجدد شما به تلگرام جلوگیری میکند. بنابراین جدا از انجام اینکار خودداری کنید.

3-ممکن است اکانت شما مسدود شده باشد

بنا به دلیلی ممکن است اکانت شما محدود شده باشد و یا حتی تلگرام شما را مسدود کرده باشد یکی از دلایل همین موردی است که در قسمت قبل به آن نگاهی انداختیم یعنی بیش از حد نصب و حذف نرم افزار تلگرام همچنین ممکن است شما از طرف کاربران بلاک شده باشید  برای مثال برای افراد زیادی پیام های پی در پی در تلگرام ارسال کرده اید که این باعث بلاک شدن اکانت شما شده است در چنین مواقعی لازم است شما بین 3 تا هفت روز هیچ گونه لاگینی در تلگرام نداشته باشید تا اکانت شما از حالت بلاک خارج شود و سپس اقدام به ورود مجدد به تلگرام و دریافت کد تلگرام کنید.

4-به دلیل ارسال پیام بیش از حد ممکن است اکانت تلگرام بلاک شده باشد

همانطور که متوجه شدین ساخت گروه های پی در پی و دعوت کردن افراد زیاد و یا ارسال پیام مشابه به افرادی که از تلگرام استفاه میکنند با اکانت خودتون باعث بلاک شدن اکانت شما میشود بنابراین به این نکته توجه لازم را داشته باشید.

5-بلاک شدن و مسدود شدن آی پی دستگاه مورد نظر

عدم دریافت کد فعالسازی تلگرام گاهی به دلیل مسدود شدن دیوایس و یا آی پی دستگاهی است که با آن قصد دارید وارد تلگرام شوید برای حل این مشکل میتوانید برای چند لحظه با گوشی یکی از اطرافیانتان وارد تلگرام شوید ، زمانی که لاگین اولیه انجام شود کد فعالسازی داخل خود تلگرام ارسال میشود ، حالا میتوانید روی گوشی خود دوباره تست کنید وارد شوید و کد فعالسازی را از گوشی دوست خودتون وارد کنید ، پس از ورود به اکانت تلگرام با گوشی خودتان حتما از اکانتتون که روی گوشی دوست و یا آشنا باز کرده اید خارج شوید .

عدم دریافت کد ورود به تلگرام پس از حذف و نصب مجدد این برنامه

در آپدیت جدید تلگرام زمانی که چند دستگاه به اکانت تلگرام شما متصل باشند زمانی که قصد داشته باشید یک حساب جدید را به آنها اضافه کنید، کد ورود را به دیگر حساب های شما ارسال می کنند. همین موضوع باعث مشکل در تلگرام کاربران شده که وقتی از حساب خود خارج میشوند و دوباره قصد دارد شدن به آن را دارند کد ورود تلگرام برای آنها پیامک نمیشود.

حال اگر دیوایس دیگری به حساب دسترسی نداشته باشد تا کد تلگرام را از داخل تلگرام بخواند باعث بروز مشکل میشود. گاهی ممکن است هیچ دیوایس دیگری به اکانت تلگرام شما متصل نباشید و زمانی که قصد دارید وارد حساب شوید، با پیفام “شما از قبل در جای دیگری لاگین حساب تلگرام هستید، کد به حساب شما ارسال شده است” روبرو شوید. در این حالت کد وارد شدن به اکانت تلگرام برای شما ارسال نمی شود. اما راه حل مشکل دریافت کد تلگرام چیست و چطوری آن را رفع کنیم، در ادامه به این مورد میپردازیم.

رفع مشکل ارسال نشدن کد تلگرام به سیم کارت

برای دریافت مجدد کد تلگرام روی سیم کارت در صورتی که به تازگی تلگرام را حذف و دوباره قصد وارد شدن به آن را دارید لازم است از روش های زیر استفاده کنید.

تمام روش های که در ادامه گفته میشود توسط کارشناسان رایانه کمک تایید شده و می‌توانید از آنها استفاده کنید.

قدم اول: رفع مشکل دریافت کد تلگرام

در قدم اگر با متن گفته شده در بخش بالا روبرو میشوید، مطمئن شوید که تلگرام شما در هیچ پلتفرمی لاگین نباشد. گاهی ممکن است روی تلگرام تحت وب یا روی نسخه های فرعی تلگرام روی گوشی (مثل هات گرام، تلگرام طلایی، تلگراف و… ) اکانت شما فعال باشد که با وارد شدن به آن کد را دریافت کنید.

قدم دوم: دریافت کد تایید تلگرام

حتما از نسخه تلگرام اصلی استفاده کنید و درخواست وارد شدن به اکانت خود را بدهید. تا کنون دیده شده برخی مواقع که وقتی قرار است از نسخه های فرعی و جانبی تلگرام استفاده کنید، سرور های تلگرام کد را ارسال نمی‌کنند. به همین دلیل حتما از گوگل پلی یا اپ استور نسخه اصل و بروز تلگرام را دانلود کنید تا با مشکل عدم دریافت رمز ورود تلگرام روبرو نشوید.

قدم سوم: آموزش حل مشکل عدم دریافت کد فعال سازی تلگرام

در صورتی که از فیلتر شکن استفاده میکنید آن را غیر فعال کرده و از پروکسی های خود تلگرام استفاده کنید. با انجام این سه قدم مطمئن باشید که مشکل تلگرام رفع میشود.

پاسخ رایگان به سوالات مرتبط با عدم‌دریافت کد فعالسازی

 در این بخش به سوالات شما عزیزان در رابطه با عدم دریافت کد تلگرام پاسخ داده ایم شما نیز میتوانید سوالات مرتبط خود را در بخش دیدگاه ها مطرح کنید.

چه نیازی به دریافت کد فعال سازی تلگرام است ؟

یکی از بهترین روش هایی که از هک شدن حساب تلگرام شما جلوگیری شود کد تاییدیه است که در تمامی نرم افزارهایی شبکه های اجتمایی که امکان ورود با شماره تماس در انها فراهم است مشاهده میکنید ، بنابراین این کد راهکاری است برای جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرام شما و دیگر کاربرانی که از نرم افزار تلکرام‌استفاده میکنند.

کد فعالسازی تلگرام برام نمیاد!!!

همانطور که در مقاله مطالعه کردزن دلایل مختلفی برای عدم‌دریافت کد فعالسازی تلگرام وجود دارد مانند دفعات زیاد لاگین در نرم افزار ، حذف و‌نصب نرم افزار چندین بار پشت سر هم و‌ یا استفاده از کامپیوتر به جای موبایل و تبلت برای لاگین اولیه که برای هر کدام‌راه حل هایی را ارائه دادیم .

چرا تلگرام زنگ میزنه ؟

برخی مواقع زمانی که تلگرام چندین بار تلاش میکند تا کد فعالسازی را برای شما ارسال کند اما به دلیل باز کد به دست شما نمیرسد شما به جای پیغام ارسال کد با پیغام با شما تماس گرفته خواهد شد مواجه میشوید ، کافیه تلفن را بردارید و‌کدی که برای شما با اعداد انگلیسی گفته میشود را بنویسید و برای ورود مجدد با اکانت تلگرام‌از ان‌استفاده کنید.

کد کشور ایران برای تلگرام چند است‌؟

شما قبل از شماره خود عدد +98  را وارد میکنید تا تلگرام متوجه ایرانی بودن شماره شما شود و ارسال کد تلگرام‌به درستی انجام شود.

ایا ورود به تلگرام بدون کد تایید امکان پذیر است ؟

خیر اگر شما قصد ورود با یک دیوایس جدید را داشته باشید حتما نیاز به دریاقت کد تلگرام خواهید داشت.

سخن آخر

در رابطه با دلایل و راه کار های عدم دریافت کد فعالسازی تلگرام به صورت کامل آموزش های لازم را دادیم، امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد، در صورتی که سوالی در زمینه تلگرام ، اینستاگرام ، واتساپ و دیگر نرم افزار های کاربردی و شبکه های اجتماعی داشته باشید.

خروج از نسخه موبایل