بین الملل

افزایش مخالفت‌ها از جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا

پس از گذشت ۶ سال از برگزاری همه پرسی خروج انگلستان یا بریتانیا از اتحادیه اروپا، موسوم به برگزیت (Brexit)، اکنون فقط ۳۲ درصد از مردم این کشور، آن تصمیم را درست می‌دانند.

گزارش‌هایی که به گزارش نهادهای ناظر اقتصادی انگلیس منجر می‌شود و از رشد باز است، گزارش جدیدترین ارزیابی، اکثریت مردم این کشور از این کشور اکنون جدایی کشورشان اتحادیه اروپا را اشتباه می‌دانند.

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی موسسه یوگاو (YouGov)، اکنون ۳۲ درصد از مردم بریتانیا، برگزیت رای تصمیم‌گیری درست می‌داند که کم‌ترین میزان پس از برگزاری همه پرسی بر سر جدایی از اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۶ است.

نزول بیشتر علاقه مند به برگزیت است. بر اساس این نظرسنجی، اکنون 56 درصد از مردم بریتانیا، برگزیت رای دادن به نادرست می‌دانند و باقی ماده نیز در آیدن بایندر

در نظرسنجی دیگری در ماه گذشته که “ردفیلد” (ردفیلد) و ویلتون استراتجیز (Wilton Strategies) انجام شده است، ۱۴ درصد از مردم بریتانیا، گزینه “پیوستن دوباره” به اتحادیه اروپا را بر می‌گزینند. در این نظرسنجی، از مردم بریتانیا پرسیده شد که همه پرسی دوباره درباره برگزیت، چه رایی خواهند داد؟

نشریه گاردین به نقل از پروفسور جان کرتیس (John Curtice)، تحلیل گر سیاسی در زمانه‌ای که وضعیت اقتصادی بریتانیا رو به افول است، مخالفت با برگزیت، افزایش می‌یابد.

ان ی (اندرو بیلی)، ئی ا ا ا ا ا اگ ی ی ای ی ی ی ق ق اقای

به نوشته گاردین، این هفته در نشست اعضای کمیته خزانه داری مجلس بریتانیا گفته شد در حالی که گرانی در سراسر جهان رو به افزایش است، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ۶ درصد دیگر بر تورم قیمت مواد غذایی در این کشور اضافه شده است.

در همه پرسی سوم تیرماه ۱۳۹۵ (۲۳ ژوئن ۲۰۱۶) ۵۱.۹ درصد مردم بریتانیا (شامل انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی) به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸.۱ درصد نیز به ماندن در این اتحادیه رأی دادند.

مرکز ملی آمار انگلیس تورم در این کشور را بالاترین میزان در 41 سال اخیر اعلام کرد.

311311

دکمه بازگشت به بالا