فرهنگی

امام خمینی(ره) الهام بخش مسلمانان سراسر جهان است

حسن توران خود را از دوستداران آرمان‌ها و گفتمان‌های انقلاب اسلامی ایران دانست و با تقدیر از نقش حضرت امام خمینی(ره) در کمک به مردم فلسطین و دفاع از آرمان قدس و مسجد الاقصی، ایشان را الهام بخش مسلمانان سایر کشورهای اسلامی از جمله ترکیه عنوان کرد.

به گزارش گزارشگر یک، سیدقاسم ناظمی -رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آنکارا- ضمن حضور در مجلس ملی ترکیه با حسن توران، نماینده شهر استانبول در مجلس ملی این کشور از حزب عدالت و توسعه، معاون اداره مجلس و رئیس گروه دوستی پارلمان‌های ترکیه و فلسطین دیدار و گفت‌وگو کرد.

ناظمی، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، گفت: امروز مسئله اصلی و مشترک جهان اسلام موضوع فلسطین و ظلم روزافزون رژیم صهیونیستی به مردم غزه است.

وی از تلاش‌های دولت و مردم ترکیه برای حمایت از مبارزات مردم فلسطین قدردانی کرد و افزود: ضرورت دارد دو کشور ایران و ترکیه در این زمینه با هم همکاری و هماهنگی داشته باشند.

ناظمی با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور اسلامی ایران به ترکیه و دیدار با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از مهمان نوازی صمیمانه دولت ترکیه از هیأت ایرانی تشکر و ابراز امیدواری کرد که این سفر موجبات تحکیم و توسعه مناسبات همه جانبه دو کشور را فراهم کند.

رایزن فرهنگی کشورمان در ترکیه با اشاره به «کنفرانس حمایت از انتفاضه فلسطین» در مجلس شورای اسلامی ایران، به رئیس گروه دوستی مجالس ترکیه و فلسطین در مجلس ملی ترکیه پیشنهاد کرد با فعالیت‌های کنگره مذکور آشنا شوند و مراودات و دیدارهای متقابل صورت بگیرد تا با همکاری و همدلی، بتوانند در حمایت از آرمان فلسطین مؤثرتر ظاهر شوند.

حسن توران، نماینده شهر استانبول با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور اسلامی ایران به ترکیه و دیدار با همتای ترکیه‌ای خود، این سفر را بسیار سودمند دانست و ابراز امیدواری کرد که نتایج این سفر برای دو کشور و منطقه برکات خوبی داشته باشد.

وی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه را دو عضو یک خانواده دانست که باید در گفت‌وگو با یکدیگر از سیاست بازی اجتناب کنند و صادقانه و صمیمانه برای حل مشکلات و سوءتفاهم‌های فی مابین تلاش کنند.

وی مسئله فلسطین را موضوع مشترک همه مسلمانان دانست و افزود: برخی سعی می‌کنند مسئله فلسطین در جهت منافع خود مصادره کنند که این رویکرد دردی از دردهای مردم مظلوم فلسطین را درمان نمی‌کند.

توران به نقش ترکیه در کمک‌رسانی به مردم غزه اشاره و اظهار کرد: ترکیه با تمام توان در کنار مردم فلسطین ایستاده و تلاش می‌کند که با همکاری کشورهای دیگر از جمله مصر و قطر کمک‌های انسان دوستانه را به مردم فلسطین برساند.

رئیس گروه دوستی مجالس ترکیه و فلسطین خود را از دوستداران آرمان‌ها و گفتمان‌های انقلاب اسلامی ایران دانست و با تقدیر از نقش حضرت امام خمینی(ره) در کمک به مردم فلسطین و دفاع از آرمان قدس و مسجد الاقصی، ایشان را الهام بخش مسلمانان سایر کشورهای اسلامی از جمله ترکیه برای قرار گرفتن در صف حامیان فلسطین عنوان کرد.

وی آمادگی این مجموعه را برای دیدار با گروه‌ها و تشکل‌های مشابه در مجلس شورای اسلامی ایران در دفاع از آرمان‌ها و مبارزات مردم فلسطین اعلام کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا