حوادث و رویداد

برف در تهران دردسرساز شد

آفتاب‌‌نیوز :

حامد یزدی آنلاین روز چهارشنبه از صدور هشدار زرد ضمن تداوم اعتبار هشدار نارنجی هواشناسی خبر داد و اظهار کرد: با توجه به این هشدار از صبح پنجشنبه پنجم تا روز یکشنبه هشتم بهمن شاهد بارش باران در نیمه شمالی، بارش برف و وزش باد شدید موقت در نواحی سردسیر و مرتفع و کولاک برف و مه در نواحی کوهستانی استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هشدار زرد به منظور آگاهی و انجام اقدامات لازم به منظور پیشگیری از مخاطرات صادر می‌شود، افزود: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته از همه شهروندان که قصد سفر و تردد از نواحی کوهستانی و برف گیر را دارند می‌خواهیم در صورت عدم ضرورت سفر را به زمان دیگری موکول کنند و در صورت لزوم به تردد حتما مجهز به تجهیزات زمستانی باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص صعود به ارتفاعات در زمان‌های پرمخاطره که هشدار صادر می‌شود، گفت: از همه کوهنوردان می‌خواهیم در این مواقع از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات استان بطور جدی خودداری کنند چرا که در زمان وقوع بارش برف، کولاک و مه امکان امداد و نجات به سختی میسر می‌شود و احتمال آسیب دیدن آن‌ها زیاد است.

وی اضافه کرد: تاکید مؤکد مدیریت بحران عدم توقف مردم و احتیاط آن‌ها در تردد در بستر و حاشیه رودخانه‌هاست چرا که در زمان بارش باران، احتمال وقوع سیل و آسیب جانی وجود دارد.

یزدی آنلاین ادامه داد: از همه مسوولان شهری می‌خواهیم تدابیر لازم برای پیشگیری از آبگرفتگی معابر و خیابان‌ها صورت داده و کانال‌های آب و مسیل‌های رودخانه‌ها پاکسازی کرده و شهروندان نیز برای جلوگیری از هر اتفاق ناخوشایند نکات ایمنی را رعایت کنند.

دکمه بازگشت به بالا