استان ها

برگزاری نشست «اتحاد ملی و استکبارستیزی» در جهاد دانشگاهی گیلان

گزارشگر یک/گیلان به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس نشست تخصصی «اتحاد ملی و استکبارستیزی» با حضور سرهنگ حسن امینی، معاون بازرسی، تعالی فرماندهان و اداره حقوقی سپاه قدس گیلان امروز در رشت برگزار شد.

همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دفاع مقدس نشست تخصصی «اتحاد ملی و استکبارستیزی» به همت معاونت فرهنگی و کانون بسیج اساتید جهاد دانشگاهی استان با حضور سرهنگ حسن امینی، معاون بازرسی، تعالی فرماندهان و اداره حقوقی سپاه قدس استان و اکبر محمدی‌پور، رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی گیلان امروز، چهار مهرماه در مجتمع آموزشی پژوهشی سازمان جهاد دانشگاهی استان واقع در مسکن آنلاین رشت برگزار شد.

سرهنگ امینی، معاون بازرسی و اداره حقوقی سپاه قدس گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر، اظهار کرد: اسلام برای رسیدن به حاکمیت باید به قدرت برسد، تنها حکومتی که توانست برای اسلام اقتدار بیافریند جمهوری اسلامی بود.

وی با اشاره به نقش ولایت در پیشبرد اهداف اسلام، افزود: ولایت فقیه برای اسلام اقتدار آفریدند و راهبرد ایجاد کردند، انقلاب اسلامی با وجود همه هجمه‌ها رو به جلو حرکت می‌کند.

امینی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب امام(ره) با هوشمندی تمام دست به نهادسازی زد، گفت: امام راحل بعد از پیروزی انقلاب حدود ۱۰۷ نهاد را تأسیس کردند و این نهادهای مولود انقلاب با کمک سه قوا به دنبال تحقق اهداف اسلام بودند که دشمن با دیدن ثبات انقلاب دچار هراس شد و اقدام به ایجاد جنگ تحمیلی کرد.

معاون بازرسی، تعالی فرماندهان و اداره حقوقی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه با مطالعه تاریخ این سرزمین در می‌یابیم پادشاهان ایران مهره‌های شطرنج غرب بودند، افزود: با پیورزی انقلاب تمام دنیا از صدام حمایت کردند و انقلاب تازه به پیروزی رسیده را با جنگ تحمیلی مواجه کردند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اقدام برای تحقق عدالت بود، تصریح کرد: دشمن در جنگ تحمیلی به شدت از ما شکست خورد اما انقلاب اسلامی صادر شد و در پایان چله اول انقلاب توانستیم به نزدیکترین نقطه رژیم صهیونستی برسیم و به عنوان ام القرای جهان اسلام مطرح باشیم.

امینی با اشاره به اینکه امروز موازنه قدرت در عالم وجود دارد، گفت: جمهوری اسلامی امروز توانسته در همه علوم پیشرفت چشمگیری داشته باشد و به سوی ایجاد تمدن نوین اسلامی گام بردارد.

معاون بازرسی، تعالی فرماندهان و اداره حقوقی سپاه قدس گیلان با بیان اینکه هیچ کشوری به اندازه ایران قدرت تحلیل آمریکا را ندارد و آمریکا از این موضوع آگاه است، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در همه مؤلفه‌ها روبه رشد است.

وی با تأکید بر جهاد تبیین در عرصه جنگ ترکیبی، گفت: جهاد تبیین یعنی انتقال حقیقت از دل واقعیت و باید با جامعه هدف از حقایق صحبت کنیم. امروز فضای مجازی به گونه‌ای کار می‌کند که صدای حق و حقیقت شنیده نشود و جوانان را هدف قرار داده است. در این شرایط باید به گونه‌ای در عرصه تبیین ارزش‌های انقلاب، دفاع مقدس و معارف اسلام اقدام کنیم تا مانع انحراف جوانان شویم.

حمیدرضا مسکنی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان هم در این نشست با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌ها، ایثارگری، شجاعت و اخلاص جوانانی است که در اوج جوانی از جان خود گذشتند تا اقتدار و امنیت امروز برای کشورمان رقم بخورد.

وی با اشاره به اینکه جهاد تمام شدنی نیست ادامه دارد، افزود: جهاد در زمان جنگ تحمیلی با جهاد در امروز متفاوت است، امروز جهاد در عرصه‌های علمی و تحقیقاتی است و باید در این عرصه به ویژه در دانشگاه‌ها نقش آفرین باشیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا