اقتصادی

بورس جایگزین ملک و خودرو!

یک تحلیلگر بازار سرمایه بر این باور است که با توجه به رشد قیمتی که در همه کالاها وجود دارد، مردم با اندازه کوچک نمی توانند در ملک یا خودرو سرمایه گذاری کنند و گزینه های سرمایه گذاری به بانکی و طلا و سهام محدود شده است. بنابراین نقدینگی که در جامعه وجود دارد به سمت بازار سهام می آید.

ولید هلالات در گفت‌وگو با گزارشگر یک، با اشاره به روند حرکت شاخص کل بورس طی دو سال گذشته اظهار کرد: شاخص کل بورس در شهریور سال قبل به مرز یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد رسید و پس از آن در چهار مرحله و در چهار دوره افت. کرد. در بهمن ماه سال قبل نیز به یک میلیون و 200 هزار واحد ابتدایی رسید. از ابتدای بهمن ماه با رویدادهای تحولات در بازارهای جهانی و نرخ بهره داخلی و همچنین هزینه‌های بودجه‌های بودجه‌ای ایجاد می‌شود و باعث می‌شود که بازاری در محدوده یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد ایجاد شود.

ی اده داد: قا از ای س ا ال ت ال،، ز ز ز ش ش ش ش ش ش ش یک و و هز اد اس. یعنی تقریباً چهار تا پنج مرتبه است که علی‌رغم تغییر تغییرها و شرایط شاخص مشاخص شاخص چه در مرتبه‌ای است که علی‌رغم وجود دارد.

گامی بورسی در میان مدت

این تحلیلگر بازار سرمایه اضافه می کند: موضوعی که وجود دارد این است که با توجه به تورمی که وجود دارد و تقسیم سودی که در شاخص کل می شود، هرچقدر زمان می گذرد با وجود این شاخص کل در اعداد قبلی باقی مانده است، اما پایین تر است. است. زیرا هم بخشی از قیمت های تعدیل شده و هم تورم شرکت ها را افزایش داده است. از طرفی دیگر از صنایع هم تولید می کنند با طرح های توسعه خودای تقویت کن. البته تولید و درآمد برخی از شرکت‌های بورسی نیز به واسطه قطعی گاز و تره پی خواهد بود

هلالات با بیان اینکه می تواند در کوتاه مدت یک گام صعودی را برای بورس پیش بینی کرد، توضیح داد: اگر مفروضات شکل فعلی باشد، یعنی نرخ بهره و قیمت های جهانی به همین میزان باشند، بازار می تواند در میان مدت یک گام صعودی داشته باشد، اما یک رشد با بعید به نظر میرسد. ارزش‌های سیاسی وضعیت برجام و آرزو می‌تواند در ماه‌های ارزیابی آینده تأثیر زیادی داشته باشد.

بررسی تاثیر نرخ ارز روی بورس

وی درمورد تاثیر نرخ ارز روی بورس اظهار کرد: اگر پیش بینی شود که قرار است نرخ ارز در محدوده بالا پایدار باشد، ممکن است بخشی از منابع ریالی جامعه به سمت بورس بیاید وجود دارد. همچنین یکی دیگر از موضوعاتی است که از بورس حماسیت قوانینی است که در بودجا ام. مربوط به مالیات روی سرمایه های حقوقی باعث ایجاد حقوقی می شود که منابعی در بانکی وجود دارد یا با آن منابع سهام بخرند و یا مستقیم با آوردن آن منابع در صندوق های درامد ثابت به غیرمستقیم برخی از پول خود را وارد بازار سهام می کنند.

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه حقوقی است که دائماً فعال می شود و می گوید: تفاوت حقوق فعالیت ها نسبت به گذشته در این است که اکنون با بازار فعالیت می کنند.

هلال ضمن بررسی سایر بازارهای مالی کشور اظهار کرد: با توجه به رشد قیمتی که در همه کالاها وجود دارد، مردم با پس اندازهای کوچک نمی توانند در ملک یا خودرو سرمایه گذاری کنند و گزینه های سرمایه گذاری به بانکی و طلا و سهام محدود شوند. . بنابراین نقدینگی که در جامعه وجود دارد به سمت بازار سهام می آید.

ی با یان ای ر ب زازای پار خ خ:: ه عر یگ خواف ل شاخص باید گفت در حال حاضر بازار بیشتر به نمادهایی است که مارکت آن ها و کوچکتر بوده است، بنابراین عملکردهای دولتی و دستوری در آن کمتر است اما سودآور هم هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا