عمومیگزارشگر کسب و کار

تخت خواب بادی چگونه تعمیر میشود؟

تعمیرات تخت خواب بادی

تخت خواب بادی یا همان تخت بادی از سری محصولات بادی پر طرفدار و کاربردی هستند که امروزه از آن ها بسیار استفاده می شود ، تخت خواب های بادی دارای ویژگی ها و مزیت های بسیاری هستند که بیشتر مردم را به سمت و سوی خود کشانده است تا دیگر برای استراحت کردن به سمت تخت های فلزی و چوبی نروند . شما می توانید از تخت خواب های بادی حتی در مسافرت ها نیز استفاده کنید چرا که حجم بسته بندی آن ها بسیار کم است و همچنین وزن سبکی دارند ، به همین دلیل نیز جابجایی آن ها راحت تر شده و می توان در سفر ها نیز آن ها را به همراه خود برد ، این ویژگی خوب برای کسانی که دوست ندارند از تخت خواب های هتل ها ، مهمانسرا ها و سوئیت ها استفاده کنند بسیار ارزشمند و کاربردی خواهد بود . سطوح تخت خواب های بادی نیز بسیار عالی و طبی است و به مراتب می تواند بستری نرم و طبی را برای استفاده کننده فراهم کند ، اما با توجه به ویژگی های بسیار زیاد تخت خواب بادی ، معایبی نیز این نوع تخت ها دارند که آن هم بدنه نازک و آسیب پذیر آن ها می باشد .

تخت های بادی معمولا از بدنه های pvc ساخته می شوند که می توان این جنس را از برترین و مرغوب ترین اجناس برای تولید و دیگر محصولات بادی دانست ، این جنس اگر چه وزن های بسیار بالا را تحمل می کند و قدرت کشسانی بالایی دارد ، اما ضخامت آن ها در بهترین و مستحکم ترین تخت خواب های بادی به 0.35 میلی متر می رسد ، به همین دلیل برخورد بدنه با اجسام و اشیاء تیز و برنده می تواند منجر به سوراخ شدن و پارگی تخت خواب بادی شود ، به همین دلیل نیز توصیه می شود که از تخت خواب های بادی خود به خوبی مراقبت کنید تا از آسیب دیدگی های احتمالی این محصولات بادی جلوگیری کنید . این نوع آسیب دیدگی ها نه تنها در تخت بادی بلکه در تمامی محصولات بادی دیده می شود به همین دلیل نیز رسیدگی و نگهداری صحیح را از سوی فرد می طلبد .

با این حال روش هایی برای مطرح است که در صورت آسیب دیدن محصول خود می توانید آن را تعمیر کنید . در همین راستا شرکت های تولید کننده تخت بادی و دیگر محصولات بادی ، بسته ای با عنوان بسته تعمیرات تخت خواب بادی طراحی کرده است که با استفاده از آن می توانید قسمت آسیب دیده تخت بادی خود را ترمیم کنید . این بسته ها عمدتا شامل چند لیبل یا برچسب ( که اغلب هم جنس بدنه تخت است ) و چسب مخصوص تعمیر می باشد که بایستی با استفاده از آن ها محل سوراخ شدگی تخت خواب بادی خود را ترمیم کنید . نکته قابل توجه در آسیب دیدگی های تخت خواب بادی این است که شما زمانی می توانید تخت خواب بادی خود را تعمیر کنید که پارگی آن جزئی باشد و یا تنها تخت خواب بادی سوراخ شده باشد ، در غیر این صورت اگر پارگی تخت خواب بادی زیاد بود نمی توانید محصول را به خوبی تعمیر کنید و بهتر است که از یک تخت خواب بادی جدید استفاده کنید . البته شما می توانید با تهیه لیبل های بزرگ تر پارگی های بزرگ را نیز تعمیر کنید . در ادامه روند تعمیر تخت خواب بادی را به صورت مختصر و مفید به شما آموزش خواهیم داد .

در مرحله اول شما بایستی قسمت آسیب دیده تخت خواب بادی خود را پیدا کنید ، اگر قسمت اسیب دیده قابل رویت باشد و آن ها مشاهده کرده باشید می توانید با یک علامت آن قسمت را علامت گذاری کنید تا دیگر گم نشود ، اما در صورتی که نمی دانید کجای تخت بادی شما آسیب دیده است می توانید با چند راه کار ساده محل سوراخ شده تخت خواب بادی خود را بیابید . شما می توانید با استفاده از یک محلول آب و صابون برای پیدا کرده سوراخ و یا پارگی تخت اقدام کنید ، برای اینکار یک کاسه آب پر کرده و صابونی به داخل آن بیاندازید ، صابون با بسابید تا آب به خوبی کف کند ، پس از اینکه آب به خوبی کف کرد صابون را خارج کرده و محلول بدست آماده را به قسمت هایی که شک دارید بمالید ، لازم است بدانید که تخت خواب بادی شما باید باد شده باشد تا بتوانید قسمت سوراخ شده را پیدا کنید ، پس از آن به ترتیب محلول آب و صابون را که ایجاد کف کرده است را بر روی بدنه تخت بمالید و مشاهده کنید که آیا هوایی از بدنه تخت خارج می شود و حبابی ایجاد می شود یا خیر ، پس از یافتن سوراخ آن قسمت را شسته و به خوبی خشک کنید و سپس با استفاده از یک خودکار یا ماژیک بر روی آن علامت بزنید تا دیگر محل آسیب دیده را گم نکنید . جهت راه دوم را تا انتها مطالعه نمایید.

راه دیگری که با استفاده از آن می توانید قسمت آسیب دیده تخت خواب بادی را پیدا کنید این است که یک لگن را پر از آب کرده و تخت خواب بادی خود را به صورت قسمت قسمت وارد لگن کنید و همانطور که داخل تخت پر از باد می باشد آن را تحت فشار قرار دهید ، اگر قسمت سوراخ شده تخت در داخل آب باشد شما می توانید حباب های هوایی که در داخل آب ایجاد می شود را مشاهده کرده و به قسمت آسیب دیده بدنه برسید . نکته مهم این است که پس از یافتن و خشک کردن قسمت آسیب دیده بایستی آن را علامت گذاری کرده و آن را علامت بزنید . پس از آن به سراغ لیبل ها یا همان برچسب های تعمیراتی بروید و تکه ای از برچسب را به صورت گرد و به اندازه یک سکه برش دهید . برش دادن لیبل به صورت گرد باعث می شود تا لیبل گوشه ای نداشته باشد تا در هنگام ساییدگی نیز از بدنه جدا نشود ، در غیر این صورت ممکن است گوشه های تیز لیبل کمی جدا شده و در نهایت کنده شود .

شما می توانید میزان قطر برچسب خود را به نسبت سوراخ های ایجاد شده اندازه گیری کرده و برش دهید که معمولا سوراخ های ایجاد شده را می توان با برش های سکه ای به طور کامل پوشاند . پس از برش دادن نوبت می رسد تا سطح برچسب را آغشته به چسب مخصوص تعمیر کنید ، پس از آغشته کردن برچسب به چسب مخصوص می توانید آن را بر روی بدنه سوراخ تخت خواب بادی بچسبانید . میزان چسب زده شده نباید بسیار زیاد باشد که شره دهد و همچنین نباید بسیار کم باشد که به خوبی نچسبد . پس از مرحله چسباندن لیبل ها بایستی قسمت ترمیم شده را به مدت 24 ساعت تحت فشار قرار دهید ، شما می توانید برای فشار دادن قسمت آسیب دیده از وزنه ها و حتی سنگ ها استفاده کنید . بهتر است که وزنه را به صورت ثابت و به مدت زمان 24 ساعت بگذارید تا بر روی برچسب باقی بماند تا لیبل به خوبی بچسبد . پس از گذشت این مدت می توانید وزنه را بلند کرده و دو مرتبه تخت خواب بادی خود را تست کنید .

شما می توانید تعمیرات تخت خواب بادی خود را به فروشگاه اینتکس نیز بسپارید چرا که فروشگاه اینترنتی اینتکس خدمات پس از فروش تخت خواب بادی را مانند تعمیرات تخت بادی انجام می دهد . شما می توانید محصول را به صورت حضوری به دفتر مرکزی اینتکس و یا محصول را با  پست برای فروروش و پنچری تخت خواب بادی اینتکس و بست وی :

آیا شما دچار سوراخ شدگی و پنچری شده است ؟ قبل از راهنمای پنچرگیری و آموزش تعمیر کردن تخت بادی بایستی این نکته را اذعان کنیم که مجموعه تهران اینتکس دارای تعمیرگاه تخصصی و حرفه ای محصولات بادی و تختخواب های بادی است ، در صورتی که محصول خود را نمیتوانید تعمیر کنید و از حوصله شما خارج است میتوانید این مشکل را به ما بسپارید و کالای خراب شده خود را مثل روز اول از ما تحویل بگیرید ، حال اگر میخواهید خودتان در منزل این کار را انجام دهید در ادامه با آموزش تعمیر تخت خواب بادی با ما همراه باشید…

تعمیرات تخت خواب بادی و تخت بادی اینتکس روش تعمیرات تخت بادی و تخت خوابهای بادی اینتکس و بست وی خب حال به بحث ترمیم یا تعمیر تخت خواب بادی می پردازیم. شما در گام اول باید تخت خواب بادی اسیب دیده را بر روی یک سطح صاف قرار دهید. پس از انجام این کار می بایست به دنبال محل اسیب دیدن این تخت خواب گشته و ان را پیدا کنید. برای مثال اگر اسیب وارد شده به تخت خواب جدی و بزرگ باشد که خب بدون نیاز به باد کردن محصول می توانید ان را پیدا کرده و به دنبال ترمیم ان بگردید اما اگر در محصول شما سوراخ ریزی وجود دارد که با چشم به راحتی قابل رویت نیست ابتدا باید به صورت کامل محصول را باد کنید.

 

پس از باد کردن کامل محصول بهترین راه برای پیدا کردن سوراخ این است که به دنبال صدای ان بگردید و توجه کنید که از کدام قسمت باد دارد خارج می شود. اگر باز هم سوراخ ایجاد شده در محصول شما بسیار ریز باشد که متوجه نشوید راه بعدی درست کردن اب کف می باشد. برای انجام این کار نیز مقداری پودر و یا مایع شست و شو را در اب حل کرده و ان را تکان دهید تا خوب کف کند.

پس از ان به نقاطی که شک دارید که از این نواحی این محصول سوراخ شده است این کف را بمالید تا با حباب های ایجاد شده در نواحی سوراخ شده و اسیب دیده بتوانید به راحتی ان را پیدا کنید. پس از ان شما نیاز به یک عدد برچسب تعمیرات برای قرار دادن در محل سوراخ شده دارید. همان طور که می دانید برچسب های تعمیرات از دو بخش مجزا تشکیل شده اند. بخش اول رول شفاف بوده و بخش دیگر چسب این محصول است. پس از باز کردن و خارج کردن این دو بخش از داخل بسته بندی حال بهتر است با توجه به مقدار اسیب دیدگی و سوراخ ، رول را به صورت گرد و دایره ای برش زده و کنار بگذارید. حال دور تا دور محل سوراخ شدگی را به صورت کامل چسب بزنید و رول را بر روی ان قرار دهید.

چسبیدن این رول بسیار ساده می باشد ولی نکته مهم این است که بهتر است قبل از انجام تمام این کار ها باد محصول را به صورت کامل تخلیه کنید. هم چنین بهتر است یک وسیله سنگین وزن هم بر روی این رول قرار دهید تا با وارد کردن فشار بیشتر کاری کند که رول به صورت کامل بر روی قسمت اسیب دیده چسبیده و از خارج شدن باد و هوا از ان قسمت جلوگیری کند. پس از اتمام تمامی مراحل یک وزنه سنگین و یک تکه تخته یا کتاب که سطح صافی دارد را بر روی وصله خود روی تخت خواب بادی قرار داده و تا یک ساعت صبر کنید سپس وزنه را برداشته و تخت خود را باد کنید. به همین سادگی شما قادر خواهید بود تا تخت خواب بادی را در صورت اسیب دیدن ترمیم نمایید. البته گاها خواهید شنید که افراد به روش های دیگر هم این محصولات را ترمیم می کنند اما راه استاندارد و درست این کار همین است زیرا شرکت های تولید کننده محصولات بادی هم بهترین روش ترمیم را استفاده از برچسب تعمیرات دانسته اند و خود نیز اقدام به ساخت و تولید این برچسب ها کرده اند.

حال اگر قصد خرید تخت خواب بادی و یا حتی برچسب تعمیرات را هم دارید می توانید از طریق سایت نمایندگی اینتکس به سادگی اقدام به خرید این محصولات کنید. هم چنین برای راهنمایی بیشتر هم می توانید مقالات زیر را مطالعه کنید تا قبل از خرید با اگاهی کامل اقدام کرده و بهترین تصمیم را بگیرید. یکی از مسائلی که باعث می شود تا مردم از خرید محصولات بادی امتناع کنند این مسئله است که باورشان می گوید در صورت اسیب دیدن و خراب شدن و حتی سوراخ شدن محصولات بادی دیگر این محصولات قابل استفاده نبوده و باید ان را کنار گذاشت. این تفکر به قدری غلط می باشد که به تازگی شرکت های تولید کننده محصولات بادی در کنار محصولات خود در داخل دفترچه راهنما به صورت کامل در صورت روش های ترمیم و نگهداری از این محصولات هم صحبت کرده اند. هم چنین قرار دادن بسته ها و برچسب های تعمیرات تخت خواب بادی در کنار محصولات نو هم از دیگر راهکار های ترمیم محصولات اسیب دیده می باشد. در ادامه این مطلب نیز سعی بر این داریم تا شما را با نحوه مراقبت از محصولات بادی در مرحله اول اشنا کرده و سپس روش های نوین ترمیم و تعمیر تخت بادی و این دسته از محصولات را به صورت کامل برای شما شرح دهیم پس با ما همراه باشید… در ابتدا باید گفت که شما می بایست در هنگام خرید محصولات بادی مخصوصا تخت خواب به نوع جنس این محصولات توجه کنید. معمولا گرید بندی این کالا ها از نظر نوع و کیفیت یکی از موارد مهم در هنگام خرید یک محصول بادی است. هم چنین برند های تولید کننده این محصولات نیز یکی دیگر از موارد مهمی است که باید به ان توجه نمود زیرا هر چه شرکت سازنده محصولات بادی معتبر تر باشد قطعا در کیفیت و تولید یک محصول خلاقیت و دقت بیشتری انجام شده است. در همین خصوص باید عنوان کرد که تخت خواب های تولید شده توسط شرکت اینتکس یکی از مقاوم ترین محصولات موجود در بازار می باشد که با بهره گیری از اخرین تکنولوژی های ممکن سعی در تولید یک محصول با کیفیت داشته است. هم چنین شرکت بست وی و اینتایم هم از دیگر شرکت های معتبر در زمینه طراحی و تولید تخت های بادی می باشند که با اطمینان خاطر می توان محصولات این برند ها را خریداری نمود. نکته مهم دیگر در خصوص محصولات و تخت خواب های بادی این است که در گام اول بهتر است از اسیب دیدن این محصولات پیشگیری کنید تا نیاز به ترمیم و ان نداشته باشید. در همین خصوص بهتر است که چند نکته مهم را برای مراقبت از این محصولات در نظر بگیرید: باد کردن به اندازه : مهم ترین نکته در هنگام راه اندازی تخت های بادی است. شما برای این کار در ابتدا باید این محصولات را باد کنید تا بتوانید از ان به درستی استفاده نمایید. در همین خصوص نیز باید گفت که باد کردن به اندازه یکی از موارد مهم در این بخش می باشد. این بدین معناست که شما باید به درستی و به اندازه محصول خود را باد کنید. اگر کمتر از حد استاندارد این محصول ان را باد کنید قطعا مشاهده خواهید کرد که این محصول فرو رفته و کیفیت خود را از دست می دهد و نمی توان خواب راحتی را بر روی این تخت داشته باشید.

هم چنین بیش از اندازه باد کردن این محصول هم باعث می شود تا در گام اول این محصول سفت شود و در زمان هایی که بر روی ان به استراحت می پردازید تخت خواب شما امکان ارتعاش و جامپینگ بیشتری داشته باشد. هم چنین این کار باعث می شود که تحمل وزن این محصول هم کمتر شده و اسیب پذیری این تخت هم بیشتر شود زیرا با کوچک ترین برخوردی امکان سوراخ شدن این محصولات وجود دارد. دور کردن اشیا نوک تیز : حتما در اکثر مقالات مشاهده کرده اید که مهم ترین نکته در خصوص نگهداری و مراقبت از محصولات بادی دور کردن وسایل تیز و برنده از کنار این محصولات است. منظور از وسایل تیز هر گونه شی نظیر چاقو ، قیچی ، سوزن و ….. است. این وسایل اگر به طور مستقیم وارد بدنه و رویه محصولات بادی شوند به جرات می توان گفت که محصول شما اسیب بسیار جدی خواهد دید. البته بار هم بسته به نوع ورود و اندازه و حجم اسیب می توان ان را ترمیم کرد که در ادامه به ان خواهیم پرداخت اما قبل از ترمیم بهتر است که از نزدیک کردن و وارد کردن این اشیا به سمت بدنه تخت خواب بادی خود خودداری نمایید. با این کار می توانید به سادگی از اسیب ندیدن تخت خود اطمینان حاصل کنید. دور کردن اشیا داغ : منظور از اشیا داغ این است که برای مثال شعله فندک را هم به بدنه این محصول نچسبانید . نزدیک کردن وسایل دیگری همانند ظروف داغ و گذاشتن ان ها بر روی تخت ، راه اندازی و قرار دادن تخت خواب بادی در کنار بخاری یا دیگر وسایل داغ و از این قبیل کار ها نیز باعث می شود تا محصول شما دچار اسیب های جدی شود. برای مثال اگر محصول شما به وسیله وسایل نوک تیز مقداری سوراخ شود شاید بتوانید به راحتی ان را ترمیم کنید اما وقتی یک وسیله داغ باعث سوخته شدن بدنه و رویه محصول و تخت بادی شما شود این اسیب شاید جبران ناپذیر باشد زیرا تعویض رویه تخت های بادی کاری سخت و شاید بتوان گفت که نشدنی است پس بهتر است مراقبت این مسئله مهم هم باشید.

 

عدم جامپینگ و پرش بر روی محصولات : وقتی شما بر روی یک محصول بادی می پرید این عامل بسته به وزن شما می تواند مجدد برای تخت بادی اسیب جدی را به همراه داشته باشد. برای مثال اگر تخت خواب شما یک نفره باشد و تحمل وزن 150کیلو گرمی را هم دارا باشد شما با پریدن خود بر روی این محصول باعث می شود تا تخت وزن شما را در سرعت بسیار کوتاهی تحمل کند و ارتعاش و عکس المعلی را به سرعت نشان دهد. این کار باعث می شود که کیفیت رویه و مقاومت تخت در مدت زمان طولانی کاهش یابد و هم چنین قدرت محصول شما هم کمتر شود که در بلند مدت به مرور زمان دچار اسیب و افت کیفیت خواهد شد. عدم قرار دادن وسایل سنگین بر روی تخت : همان طور که در قسمت بالا مقداری به ان اشاره شد یکی دیگر از موارد مهم در خصوص نگهداری از تخت خواب ها این مسئله است که سعی کنید وسایل سنگین تر از مقدار تحمل ان را بر روی تخت خواب خود قرار ندهید. در همین خصوص باید عنوان نمود که قرار دادن وسایل سنگین باعث می شود که خاصیت فنری بودن محصول شما در طولانی مدت کم شده و به مرور دچار اسیب های جدی تر شود که این عامل خود یکی از مهم ترین دلایل موجود در نگهداری محصولات شماست.

پهن کردن رو تختی یا ملافه : برای افرادی که به تمیز بودن تخت خواب خود اهمیت زیادی می دهند و دوست ندارد که با هر بار استفاده تخت خواب را جمع اوری کرده و کنار بگذارند قرار دادن و کشیدن ملافه ، رو تختی و یا پارچه محافط یکی از مهم ترین نکات در حفظ و نگهداری از محصول است. شما اگر بتوانید پس از راه اندازی محصول خود ملافه ای را پهن کنید دیگر نگران ریختن مایعات بر روی ان و یا نشستن گرد و غبار و کثیفی ان نخواهید بود و با خیال راحت و بدون استرس می توانید از این تخت به صورت تمیز و پاکیزه استفاده نمایید. تا به این جای کار مهم ترین موارد در خصوص مراقبت های مهم در خصوص نگهداری از تخت خواب بادی را برای شما شرح دادیم. حال سعی می کنیم مهم ترین روش ترمیم محصولات بادی را به صورت گام به گام برای شما بازگو کنیم تا بتوانید به راحتی خودتان در صورت اسیب دیدن تخت خواب ان را تعمیر کنید. نکته مهم در این بخش این است که باید توجه کنید در هنگام خرید تخت بادی حتما در داخل بسته بندی محصول برچسب تعمیرات قرار گرفته شده باشد.

با تعمیر کردن محصولات بادی می توایند از آن ها مجددا استفاده کنید ، به طوریکه گویی اصلا ، محصول بادی شما دچار آسیب دیدگی نشده است و به بهترین شکل می توانید از آن استفاده نمایید . یا چسباندن یکی از مهمترین مواردی بوده که می بایست از روش های آن به طور کامل مطلع باشید تا محصولات بادی بخصوص تشک های بادی آسیب دیده خود را به راحتی تعمیر و پنچرگیری کنید . تشک های بادی یکی از پر کاربرد ترین محصولات بادی بوده که به دلیل ساخته شدن از جنس پلاستیک PVC مانند بسیاری از محصولات بادی همیشه در معرض خطر هایی همچون پارگی و یا سوراخ شدن می باشند به همین دلیل می بایست با روش های تعمیر تشک های بادی آشنا شوید تا در نهایت با ترمیم قسمت آسیب دیده تشک بادی مربوطه اقدام به استفاده مجدد از آنها کنید. در واقع قابلیت تعمیر تشک های بادی یکی از مزیت های مهم این نوع محصولات بر شمرده شده که باعث جلوگیری از یک بار مصرف بودن این نوع محصولات بادی خواهد شد. تعمیرات تشک های بادی تنها به یک شکل ممکن بوده و آن توسط بسته مخصوص تعمیرات محصولات بادی صورت می گیرد . بسته مخصوص تعمیرات محصولات بادی که رایج ترین آنها بسته تعمیرات شرکت اینتکس بوده شامل یک چسب مایع مخصوص پلاستیک PVC و یک رول PVC بوده که با ترکیب یکدیگر می توانند باعث تعمیر مطمئن یک تشک بادی شوند .

توجه داشته باشید که پی وی سی یکی از مواد های بسیار خوب برای ساخت محصولات بادی می باشد که بسیاری از شرکت های بزرگ و فعال در زمینه تولید و فروش محصولات بادی از این جنس برای ساخت محصولات بادی خود استفاده می کنند . بنابراین نباید این جنس را عیب محصولات بادی دانست ، چه بسا محصولاتی که از این جنس ساخته شده اند به خوبی می توانند در برابر فشار و ضربه مقاوم باشند و همچنین به خوبی می توانند در برابر ضربه ها ، رطوبت ، نور افتاب ؛ شرایط مختلف جوی ، آب و هوای سرد یا گرم و … مقاوم است ، بنابراین عوامل انسانی در آسیب هایی که ممکن است در بدنه محصولات بادی به وجود بیاید ، دخیل است . در انتهای این مطلب به موارد مهمی اشاره خواهیم کرد که با رعایت آن ها می توانید از بروز مشکلات و آسیب دیدگی ها در بدنه محصولات بادی جلوگیری کنید .  بنابراین نگهداری و مراقبت از محصول و پیشگیری از آسیب ها ، به مراتب می تواند مهم تر باشد و شما را از تعمیرات و دردسر های آن بی نیاز کند .  در ادامه می پردازیم به تعمیرات تشک بادی تا بیشتر و بهتر بتوانید در این امر موفق شوید . برای تعمیر تشکتان اولین مرحله را باید به این شکل انجام دهید  : فشار باد داخل تشک را تا حد استاندارد زیاد کنید . چرا که در ادامه با همان مقدار کمی که باد داخل تشک بادی محبوس شده است کار داریم ، تا با استفاده از آن بتوانیم محل آسیب دیدگی را پیدا کنیم . پس از فشار باد زیاد تشک را به حالت ایستاده قرار دهید صورت خود را نزدیک تشک قرار دهید و به دنبال صدا و هوایی که از روی تشک و در کناره ها هست بگردید تا سوراخ پیدا شود . برای اینکار تشک را فشار دهید و به دنبال محل آسیب دیده بگردید ، این در زمانی خواهد بود که شما نتوانسته اید ، بخش سوراخ شده را پیدا کنید .

زمان هایی ممکن است که پارگی ها و سوراخ ها نسبتا بزرگ بوده و می توانید به سادگی آن را بیابید . توجه داشته باشید که حتما پس از پیدا کردن محل آسیب دیده حتما آن را علامت بزنید . نکته هایی در این میان مطرح است که طبق تجربه نشان داده شده است که اگر تشک های بادی خود را خیلی جمع کرده و دوباره راه اندازی می کنید ، در صورت آسیب دیدن در ابتدا به کف محصول سر بزنید ، زیرا ممکن است شئ یا جسم ریزی در زیر تشک قرارداشته که به محصول آسیب رسانده است . ولی اگر برای مدت طولانی است که از تشک استفاده می کنید و آن دچار مشکل شده است ، بخش های رویه و سطح تشک را مورد بررسی قرار دهید . اگر در شرایطی که سوراخ را نتوانستید پیدا کنید با استفاده از کف صابون جاهایی که ممکن است بیشتر آسیب پذیر باشد را با کف تست کنید تا حباب را ببینید . این روش یک روش سنتی و قدیمی اما بسیار کاربردی است که شاید بسیاری از شما با این روش آشنایی داشته باشید ، برای اینکار تنها کافیست که با استفاده از مقداری آب و صابون ، کف ایجاد کنید و آن را به بدنه و محل هایی که مشکوک به آسیب دیدگی است ، بزنید ، سپس بدنه را تحت فشار قرار بدهید و نظاره گر محل های مشکوک باشید ، چنانچه حبابی شکل بگیرد ، یعنی آن محل دچار آسیب دیدگی شده است که با تحت فشار قرار گرفتن بدنه ، هوا از آن طریق خارج شده و تشکیل حباب می دهد . شما یک راه دیگری نیز برای یافتن بخش آسیب دیده دارید که آن هم استفاده از یک تشت یا لگن آب می باشد که با فرو کردن بخش آسیب دیده تشک بادی ، آن را تحت فشار قرار دهید تا باد از محل سوراخ شده بیرون بزند و در داخل آب حباب تشکیل شود . پس از پیدا کردن سوراخ تشک آنرا با خودکار یا ماژیک علامت بزنید . زیرا اینکار باعث می شود که دوباره محل آسیب دیده را گم نکنید و بتوانید بدون نگرانی از گم شدن دوباره محل آسیب دیدگی تا خشک شدن آن صبر کنید . چرا که محل آسیب دیدگی که قصد تعمیرات آن را دارید ، نباید خیس باشد تا تعمیرات به بهترین شکل صورت گیرد . بعد از پیدا کردن سوراخ تشک بادی آنرا با برچسب و وصله بچسبانید و صبر کنید تا چسب وصله خشک شود . توجه داشته باشید که برای استفاده از برچسب یا همان وصله ، مقدار متناسبی را برش دهید  . اگر بخش آسیب دیده بدنه در حد یک سوراخ بود ، لیبل را به اندازه یک سکه و به صورت گرد برش دهید و از آن استفاده کنید . توجه داشته باشید که برش های گرد می تواند از بروز مشکل جلوگیری کند ، زیرا در این حالت گوشه ای در برچسب نبوده و به جایی گیر نمی کند . همچنین توصیه می شود از چسب مایع به اندازه کافی استفاده کنید تا شرّه نکند ، میزان چسب زیاد می تواند در بدنه برجستگی ایجاد کند .

به همین دلیل نیز ممکن است به جایی گیر کند . پس از تعمیر محصول بادی خود ، حتما آن را برای مدت طولانی ، معمولا تا 24 ساعت تحت فشار قرار بدهید  ، برای اینکار شما می توانید از وزنه و یا یک تخته سنگ استفاده کنید . توجه داشته باشید که نباید از سنگ های زبر استفاده کنید و برای پیشگیری از آسیب دوباره می توانید سنگ انتخاب شده را داخل یک پارچه بپیچید تا به بدنه محصول بادی آسیب وارد نکند . توجه داشته باشید که تعمیرات بخش هایی که پی وی سی است ، بسیار بهتر تعمیر خواهد شد تا بخش هایی که از جیر تولید شده اند . پس از گذشت 24 ساعت از تعمیر می توانید محصول آسیب دیده را بررسی کنید و در صورت سلامت بودن ، از تشک بادی خود به مانند روز اول می توانید استفاده کنید . امکان هر نوع آسیبی در تشک های بادی وجود داشته که در برخی مواقع این آسیب دیدگی های به نقطه ای رسیده که امکان تعمیر و پنچرگیری فراهم نبوده و در صورت تعمیر نیز پس از مدتی مجدد به حالت اولیه خود بر خواهد گشت بنابراین ارزش تعمیر نخواهند داشت. البته تعداد این نوع آسیب دیدگی های بسیار کم بوده به همین دلیل با یک تعمیر اساسی و ساده می تواند مجدد از تشک بادی آسیب دیده خود مانند روز اول استفاده نمایید. برای شروع ابتدا می بایست باد آن ها را کاملا تخلیه نموده و سپس محل آسیب دیده را به صورت دقیق نشانه گذاری کنید. سپس باید به اندازه محل آسیب دیده رول PVC درون بسته تعمیرات را به شکل گرد برش داده و هم این رول و هم قسمت آسیب دیده را با چسب مایع درون بسته تعمیرات آغشته نموده و در نهایت رول آغشته به چسب را در این قسمت چسباند. در انتها باید یک شی سنگین و یا یک وزنه بالای 5 کیلوگرمی به مدت 12 ساعت در محل آسیب دیده قرار داده شود تا پس از گذشت مدت زمان ذکر شده محل پنچرگیری شده کاملا ترمیم شود. دو روش اصلی برای تعمیرات تشک های بادی وجود داشته که یکی تعمیر توسط مصرف کننده و دیگری تعمیرات تشک بادی توسط شرکت اینتکس و تعمیرکاران مجرب آنها می باشد. توصیه ما به مصرف کنندگان این است که محصولات بادی آسیب دیده از جمله تشک های بادی را برای تعمیر به شرکت اینتکس بسپارند تا با اطمینان بالا و تجربه بیشتر به بهترین شکل ممکن تعمیر شود. تعمیر کاران شرکت اینتکس محصولات بادی و تشک های بادی آسیب دیده با دستگاه مخصوص و با دقت بالا پنچرگیری و تعمیر کرده و پس از قرار دادن در اتاق تست به مشتری با ضمانت تحویل می دهند. در صورتی که از قسمت تعمیر شده بار دیگر به صورت خودکار آسیبی ببیند و حالت تعمیر از بین برود به دلیل داشت ضمانت بار دگیر به شکل رایگان توسط شرکت اینتکس تعمیر خواهد شد .

دقت داشته باشید که در زمان خرید بسته مخصوص تعمیرات تشک های بادی و محصولات بادی به شرکت تولید کننده و تاریخ تولید آن توجه کنید زیرا بسته های مخصوص تعمیرات دارای مدت زمان مخصوص مصرف می باشد و پس از آن چسب مایع داخل بسته تعمیرات خشک خواهد شد . در صورتی که برچسب تعمیرات در داخل محصول وجود ندارد و یا دچار آسیب شده و تاریخ مصرف آن گذشته است ، به راحتی و به آسانی می توانید برچسب های تعمیراتی بیشتر را به صورت جداگانه از فروشگاه تهران اینتکس تهیه کنید . شما عزیزان و همراهان گرامی فروشگاه تهران اینتکس می توانید با نکاتی که در ادامه خواهیم گفت ، از بروز مشکل در بدنه محصولات بادی جلوگیری خواهید کرد و بدین ترتیب دیگر نیازی به تعمیرات نخواهید داشت . برای اینکه تشک بادی شما دچار آسیب نشود حتما آن را بر روی فرش یا موکت استفاده کنید و یا در نبود آن ها از یک زیرانداز بهره مند شوید . نکته قابل توجه بعدی این است که برخورد اجسام تیز ، ساییدگی به سطوح زبر که ممکن است دیوار یا زمین و هر جسم دیگری باشد ، می تواند به بدنه آسیب وارد کند . تشک های بادی دارای آستانه تحمل وزن هستند که در صورتی که وزن زیاد به آن وارد شود می تواند موجب ترکیدن محصول شود . از این رو بر روی تشک بادی نپرید و یا آن را پرتاب نکنید و در صورتی که بدنه تشک بادی خیس شد ، آن را در فضای آزاد قرار دهید تا خشک شود . بهتر است که تشک بادی را نشویید و تنها برای تمیز کردن آن از دستمال نمناک یا شامپو فرش استفاده کنید .

 

دکمه بازگشت به بالا