اجتماع

تداوم آماده‌باش هلال‌احمر برای شرایط جوی/ افزایش پایگاه‌های امدادونجات در طرح زمستانی

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد که با توجه به پیش‌بینی هواشناسی از تداوم بارندگی‌ها و روند کاهشی ما در نقاط مختلف کشور، امدادگران این سازمان در آماده‌باش کامل هستند.

مهدی ولی‌پور در گفت‌وگو با گزارشگر یکبا اشاره به پیش بینی سازمان هواشناسی از بارش برف و باران، کولاک و آبگرفتگی و کاهش دما در بیش از 20 استان کشور گفت: همه ساله سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر طرح ملی امداد و نجات زمستانه را در فصل سرما اجرا می کند. و امسال نیز با توجه به وضیت پخش‌ها این طرح را کمی زودتر از اوایل آذرماه اجرا کرد.

وی با بیان اینکه امدادگران سازمان امداد و نجات هلال احمر در ۱۵۳۳ پایگاه و مرکز عملیات سراسری کشور در آماده‌باش قرار دارند، گفت: بیش از ۱۲ هزار امدادگر و نجات‌گر در سراسر کشور برای ارائه خدمات و امدادرسانی به شهروندان در آماده‌باش قرار دارند. در حال حاضر پنج هزار دستگاه خودروی امدادی و 22 فروند بالگرد امدادی در مجموعه هلال احمر آماده ارائه خدامانی اطر

ولی‌پور از افزایش شماره پایگاه‌های امدادونجات در ایام زمستان خبر داد و گفت: ما ۶۰۰ پایگاه ثابت در سطح کشور داریم که در تمام ایام سال خدمات ارائه می‌کنند اما در فصل سرما ۵۰ درصد به ظرفیت‌های ما در مناطق کوهستانی و محورهای مواصلاتی حادثه خیز اضافه می‌شوند و می‌شوند. جمعاً ۱۵۳۳ پایگاه و مرکز عملیاتی به مردم خدمات رسانی می‌کنند.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آمادگی‌باش امدادگران از ابتدای هفته در مناطق و استان‌هایی که احتمال برف و باران در آن‌ها وجود دارد، شروع شده بود، گفت: با توجه به پیش‌بینی هواشناسی مبنی بر تداوم در برخی استان‌ها. و همچنین روند کاهشی دما، آماده‌باش امدادگران خواهد بود.

ولی پور با بیان اینکه مردم لازم است نیز یکسری نکات را مورد توجه قرار دهند، گفت: در هنگام بارش برف و باران لازم است از ارتفاعات و کوهنوردی پرهیز شود. همچنین حضور در حاشیه رودها و مسیل‌ها نیز به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. همچنین در مورد رانندگان نیز اولا که لازم است از تردد غیرضروری پرهیز کنند و اگر باید به تردد حتماً در جاده‌ها و گردنه‌های برفگیر زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. در مجموعه‌های دارای مه‌گرفتگی نیز استفاده از چراغ مه‌شکن و روشن کردن چراغ‌ها حتی در طول روز نیز توصیه می‌شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا