فرهنگی

تشویق گالری‌دارها به ثبت در سایت مجوزها

معاون امور هنرهای تجسمی اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد، ضمن اشاره به امکان ثبت و ساماندهی نگارخانه‌ها در بستر برخطِ درگاه ملی مجوزها، از تداوم این روند، استقبال کرده و مهم‌ترین امکان آن را صدور مجوز تاسیس و تمدید فعالیت نگارخانه‌ها دانست.

به گزارش گزارشگر یک، علی هوشمند، خدمات ارائه‌شده در درگاه ملی مجوزها را گامی موثر در مسیر تسهیل‌ و تسریع فعالیت‌های نگارخانه‌داران دانست و با اشاره به مزایای بهره‌مندی از خدمات ارائه‌شده در درگاه ملی مجوزها گفت: هم‌اکنون امکان ثبت و ساماندهی نگارخانه‌ها در بستر برخط درگاه ملی مجوزها میسر شده و اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ از تداوم این روند، استقبال و حمایت می‌کند.

او افزود: از جمله مهم‌ترین خدمات ارائه‌شده در درگاه ملی مجوزها برای نگارخانه‌داران، صدور مجوز تاسیس و تمدید فعالیت نگارخانه است. از سوی دیگر، مراجعه به این سامانه موجب تسهیل و تسریع امور نگارخانه‌داران می‌شود؛ چراکه تمامی استعلامات به صورت برخط صورت می‌پذیرد و دیگر نیازی به مراجعه حضوری و صرف زمان و هزینه نیست. 

هوشمند گفت: یکی دیگر از اتفاقات مهمی که در بستر درگاه ملی مجوزها رخ می‌دهد، ثبت گزارش فعالیت‌های نگارخانه‌هاست. علاوه بر این، حذف امضاهای طلایی و ارتقای سلامت اداری که یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت مردمی محسوب می‌شود نیز از دیگر نتایج و ثمرات بهره‌مندی نگارخانه‌داران از خدمات درگاه ملی مجوزها به شمار می‌آید.

بر اساس آنچه که اداره کل هنرهای تجسمی وزارت ارشاد اعلام کرده، درگاه ملی مجوزها به نشانی www.mojavez.ir آماده ارائه خدمات برخط به عموم نگارخانه‌داران است.

به گزارش گزارشگر یک این خدمت از اردیبهشت‌ماهِ ۱۴۰۲ به صورت رسمی در درگاه ملی مجوزها دایر شد. 

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا