اقتصادی

جهش قیمت نفت در برابر چشم‌انداز تحریم نفت روسیه

قیمت نفت روز پنج‌شنبه تحت تاثیر نشانه‌های پیشنهادی در فصل رانندگی تابستانی در آمریکا و تلاش اتحادیه اروپا برای تصمیم گیری هرچه سریعتر تحریم نفتی روسیه، حدود سه درصد افزایش یافت.

به گزارش گزارشگر یک، بهای نفت برنت سه دلار و ۵۲ سنت معادل ۳.۱ درصد افزایش ش یای ش گزارش، بهای نفت برنت سه دلار و های عامات و یاس ای آ یک یز ا ا ا د د د و ا ا ا ا ا ا ا فز فز فز فز فز فز ه ه ه شکه ی.

نفت برنت برای ششمین روز متوالی افزایش قیمت داشت و در بالاترین ق.یمت ادز ۲۵ مارس بسته نفت برنت برای وست تگزاس اینترمدیت هم به بالاترین حد از ۲۳ مارس رسید.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: قیمت نفت با محدود ماندن در بازار در ابتدای فصل رانندگی تابستانی و تداوم روند کاهش ذخایر آمریکا، افزایش یافت.

قیمت نفت از آماری که کاهش هفتگی ذخایر نفت آمریکا را نشان داد، پشتیبانی شد. ط گزاش ز چه اش ا اطاع آجی آجی اا، آ ذخ سود آ یک یک یک یک یز یز یز یز یز یز یز یز ی و ذخ ای. ذخایر سوخت‌های دیگر شامل دیزل و نفت کوره ۱.۶۵۷ میلیون بشکه رشد داشت.

قیمت‌های نفت از ابتدای ماه مه مصرف حدود پنج درصد رشد کرده است که تا حدود زیادی به دلیل انتظارات مربوط به عضو اتحادیه اروپا با ممنوعیت واردات نفت روسیه بوده است.

چارلز میشل، رئیس شورای اروپا گفت: مطمئن باشید که از نشست بعدی دو شورا در ماورا در شورای مهی پیش از نشست. مجارستان مانع اصلی این توافق باقی مانده است زیرا تحریم‌های اتحادیه اروپا مستلزم مانع از این امر می‌شود. مجارستان خواستار حدود 75 میلیون یورو برای ارتقای پالایشگاه ها و خود ز توسعه خط مجارستان 75 میلیون یورو

ح ی ت ر ، ا ا ا ان ج ا ات ا ا اَر های زای ز ز ز ز ز ز ز ز ز ه ه ه ه ا ا ا ا ی ی. با فروش نفت در اروپا در اروپا، فروش نفت به چین و هند روا به میزان قابل تروپایی، قابل افزایش با فروش به اروپا، روسیه است.

طبق گزارش خبرگزاری ری به نقل از الکساندر نواک، نخست وزیر روسیه، تولید نفت روسیه از ۵۲۴ میلیون تن در سال ۲۰۲۱ به ۴۸۰ تا ۵۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۲۲ کاهش پیدا خواهد کرد.

وزیران اوپک پلاس دوم ژوئن دیدار می‌کنند و به گفته شش منبع آگاه در این گروه، انتظار می‌رود که در حال حاضر برای افزایش افزایش افزایش تولید و افزایش به میزان 432 هزار بشکه در روز را برای ژوییه تصویب کنند. با این آمار داخلی این گروه نشان داد که اوپک پلاس را در آوریل ۲.۶ میلیون بشکه در روز پایینتر از سطح هدف گذاری شده بود و روسیه عامل نیمی از این کسری بود.

بر اساس گزارش رویترز، عوامل دیگری نیز از قیمت‌های نفت پشتیبانی کرده است. شاگهای آه بازگشایی پ از ق م هه هه ی د و ا ا ان راگی تاب ای اا طیات زاد خاز.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا