فرهنگی

حداقل دستمزد یک دستیار کارگردان سینما چقدر است؟

انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما کف دستمزد سال ۱۴۰۳ را برای اعضای خود اعلام کرد.

به گزارش گزارشگر یک، براساس آنچه از سوی انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما در اختیار این خبرگزاری قرار گرفته، کف دستمزد این صنف سینمایی تعیین و قیمت‌ها همراه با چهار تبصره منتشر شده است.

در این اطلاعیه آمده است:

«به نام‌ خداوند روزی‌دهنده

انجمن برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان سینما باتوجه به معیارهای تغییرکننده در اقتصاد کشور و مسائل و مشکلات تجربه‌ شده در سال‌های گذشته طبق فرمول به دست آمده بعد از دو ماه تحقیق و مشورت با معیارهای سینمای ایران و انجمن‌های دستیاران کارگردان در دیگر کشورها به معیار ثابت برای اعلام کف دستمزد هرساله رسید.

این ارقام به به شرح ذیل است:

دستیار اول کارگردان یا برنامه‌ریز : ۶۵٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
برنامه‌ریز و دستیار اول کارگردان: ۱۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان
دستیار دوم کارگردان یا دستیار برنامه‌ریز: ۳۶٫۰۰۰٫۰۰۰  تومان
دستیار سوم کارگردان: ۲۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان

تبصره یک: در حالی که پروژه، فیلم یا سریال در شهرستان، جنگی و تاریخی باشد (رقم) ۱۰٪ افزایش می‌یابد.

تبصره دوم: برای قیمت شش ماهه دوم سال، با توجه به تورم کشور اختلاف تورم اردیبهشت و مهرماه همان سال به عدد اعلامی ابتدای سال اضافه می‌شود؛ به طور مثال : اگر تورم اعلامی از سمت بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در یکم اردیبهشت‌ماه ۳۰٪ باشد و در یکم مهرماه ۴۰٪ باشد، ۴۰-۳۰= ۱۰٪ به عدد کل دستمزدها اضافه می‌شود.

تبصره سوم: همان‌طور که ما از صنوف کارفرمایی انتظار ارقام معقول نسبت به حرفه خود و شرایط جامعه را داریم، انجمن کارگری برنامه‌ریزان و دستیاران کارگردان خود را نسبت به صنوف کارفرمایی و دیگر صنوف مسئول می‌داند و  در صورت استخدام اعضای خود، انجمن نسبت به عملکرد اعضای خود مسئول است و در صورت بروز اختلاف یا اختلال در پروژه سریعا پیگیری و کمک‌رسانی خواهد کرد و بعد از پایان پروژه از طریق شورای داوری (حل اختلاف) خانه سینما نسبت به اختلاف پیش‌ آمده اقدام خواهد کرد.

تبصره چهارم: براساس جلسه هیات مدیره در تاریخ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ و طبق تصویب آیین نامه کمیته عضویت، اعضا ملزم به ارایه قراردادها هستند و در صورت عدم ارائه در صورت مشاهده رقم کمتر از اعداد اعلامی فوق، فرد عضو تعلیق و در صورت تکرار عضویت‌شان لغو خواهد شد. قراردادهای ثبت نشده در دبیرخانه انجمن به عنوان استمرار فعالیت حرفه‌ای محاسبه نخواهد شد. در صورت بروز اختلاف، انجمن خود را نسبت به پروژه‌ای که قراردادش در دبیرخانه انجمن ثبت نشده مسئول نمی‌داند و عضو در مراجع قضایی مربوطه حمایت نخواهد شد. (متن کامل آیین نامه و مفاد آن در دفتر انجمن و گروه فعالیت حرفه‌ای انجمن موجود است.)

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا