درخواست صنعا از واشنگتن برای توقف مداخله در امور کشورهای دیگر

وزارت خارجه یمن از آمریکا خواست از مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر دست بردارد.

به گزارش گزارشگر یک، وزارت خارجه یمن در بیانیه‌ای اعلام کرد: جنایت‌های جنگی و نسل کشی که رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها در نوار غزه انجام می‌دهد با حمایت وقیحانه سیاسی، نظامی، مالی و لجستیکی آمریکا انجام می‌شود.

طبق گزارش المیادین، وزارت خارجه یمن تاکید کرد: هدف قرار دادن کشتی‌های حامی رژیم اشغالگر یا کشتی‌هایی که عازم بنادر اراضی اشغالی هستند یک اقدام انسانی و قانونی است. این عملیات نیروهای مسلح یمن بر اساس اختیارات یمن و طبق قانون اساسی و قوانین دفاع از منافع کشور انجام می‌شود.

وزارت خارجه یمن از مجمع عمومی سازمان ملل خواست مسأله سیاسی سازی کمک‌های بشردوستانه را که برخی کشورها با هدف مداخله در امور داخلی کشورهای دریافت کننده این کمک‌ها انجام می‌دهند، بررسی کند.

این بیانیه بعد از آن صادر شد که واشنگتن روز یکشنبه مجددا نیروهای مسلح یمن را به تهدید آزادی کشتیرانی بین‌المللی در دریای سرخ متهم کرد و تحریم‌های جدیدی را بر طرف‌هایی در چین به اتهام وارد کردن مواد و تجهیزاتی که به نیروهای مسلح یمن برای ساخت سلاح پیشرفته کمک می‌کند، اعمال کرد.

ارتش یمن از نوامبر ده‌ها حمله موشکی و پهپادی را به کشتی‌های تجاری مرتبط با رژیم صهیونیستی در دریای سرخ و دریای عرب انجام داده است. ارتش یمن در حمایت از فلسطینی‌ها در نوار غزه این عملیات را انجام می‌دهد. در مقابل واشنگتن ائتلاف دریایی بین‌المللی را به ادعای حمایت از کشتی‌رانی در دریای سرخ و دریای عرب ایجاد کرد اما این ائتلاف عملا در مقابل حملات موشکی انصارالله یمن شکست خورده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا