حوادث و رویداد

دستگیری خلافکارهایی که قهوه‌خانه را به هم ریختند/ رفع تصرف از ۱۰۰ هزارمترمربع زمین کشاورزی

فرماندهی مدیریت شهرستان ری از آزادسازی ۱۰۰ هزار متر مربع از اراضی کشاورزی به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون تومان و دستگیری عاملان نزاع دسته‌جمعی در یکی از قهوه‌خانه‌های این شهرستان، خبر داد.

به گزارش گزارشگر یک، سرنگ دوستعلی جلیلیان در تشریح جزئیات دو ماموریت ماموران فرماندهی مدیریت شهر ری گفت: در مقابله و مبارزه با زمین خواری، تحقیقات میدانی و مقابله با تغییر کاربری غیر قانونی و انجام ساخت و ساز در بخش قابل توجهی از زمین‌های کشاورزی بخش روستای فیروزآبادی. شهر ری در دستورکار ماموران کلانتری ۱۷۳ و گروهان ضربت این فرماندهی، قرار گرفتن و پس از هماهنگی‌های قضائی و با همکاری تحقیقات جهاد کشاورزی این شهرستان و بخشداری منطقه، زمین‌های مورد نظر شناسایی و در اقدامی عملیاتی دیوارکشی‌ها و بناهای احداث شده در این زمین‌ها تخریب شد. .

فرماندهی مدیریت شهرستان ری هزار کرد: در این عملیات ۱۰۰ متر مربع از اراضی کشاورزی که به تصرف زمین خواران در آمده بود رهاسازی شده و در اختیار بخش کشاورزی قرار گرفت. برابر نظر ارزش این زمین‌ها بیش از صد میلیارد تومان بود.

وی همچنین از عاملان نزاع دسته جمعی در یک قهوه‌خانه خبر داد و گفت: به دنبال اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک فقره نزاع و درگیری دسته جمعی در یک قهوه خانه در محدوده باقرشهری ماموران کلانتری ۱۷۵ این فرماندهی برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. پس از حضور ماموران کلانتری 175 در محل مشاهده که چندین نفر در هنگام درگیری، شیشه‌های آن واحد صنفی را تخریب می‌کنند و همچنین با عربدهکشی در بیرون از قهوه‌خانه، منطقه عمومی را برهم زده و آرامش را در حال سلب کرده‌اند.

جلیلیان بیانان کرد: با حضور به موقع و مقتدرانه پلیس و شلیک چند تیر هوایی هر چهار نفر از عوامل اصلی نزاع دستگیر و سلاح سرد شامل چاقو و قمه از طرفین نزاع کشف شد. افراد دستگیر شده نیز پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا