دشمن به دنبال گرفتن ۲بال حیا و غیرت از مردم بود که با طرح نور ناکام ماند

فرمانده فراجا از کاهش ۱۰.۵ درصدی تلفات جاده‌ای در ایام نوروز در عین افزایش ترددها و سفرها خبر داد و گفت که امیدواریم خواسته رئیس جمهور شهیدمان مبنی بر کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده‌ای تحقق پیدا کند.

به گزارش گزارشگر یک، سردار احمدرضا رادان در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا که با حضور وزیر کشور در ستاد فرماندهی کل انتظامی کشور برگزار شد، گفت: جمع حاضر، مدیران و مسئولانی هستند که از دورافتاده‌ترین نقاط مرزی تا مرکز شهرهای کشور مدیریت امور مرزبانی، انتظامی، آگاهی، کلانتری‌ها و حوزه‌های صیانتی از جمله عقیدتی سیاسی و حفاظت و اطلاعات هستند و برای پیشرد اهداف سازمانی برای سال جاری در این محل گرد هم آمدند.

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: برای مجموعه فراجا ۴۶ برنامه در مناسبت‌های مختلف سالیانه تعریف شده و این در حالی است که در این میان برنامه‌های پیش‌بینی‌های نشده ای نیز برای ما به وجود می‌آید که می‌طلبد به صورت شبانه روزی در آماده‌باش باشیم و ماموریت‌های محوله را به نحو احسن انجام دهیم. نمونه هایی از ۴۶ برنامه تعریف شده برای مجموعه فراجا ماموریت ۲۲ بهمن، اربعین و انتخابات است که هر کدام اینها نیازمند یک سازمان عظیم برای انجام مطلوب ماموریت‌های محوله است.

وی افزود: برابر مصوبه فیفا در هر نوع مسابقه ورزشی اگر پلیس حضور نداشته باشد اجازه برگزاری مسابقه داده نمی‌شود و در کشور ما مسابقات مختلفی از جمله لیگ برتر و …  که بالغ بر هزار مسابقه در طول سال برگزار می‌شود که پلیس در آنها حضور دارئ و می‌توان گفت که پلیس بنا به ضرورت در کنار شادی و غم مردم حضور دارد.

حمایت همه جانبه رئیس جمهور شهید از طرح نور

فرمانده فراجا با اشاره به اجرای طرح نور و حمایت‌های همه جانبه رئیس جمهور شهید از این طرح اظهارکرد: دشمن بدنبال این بود تا با گرفتن دو بال حیا و غیرت از مردم ما به اهداف خود برسد که خوشبختانه با اجرای این طرح تا حدی  آنها را ناکام گذاشتیم جا دارد از اقدامات وزیر محترم کشور در حمایت های اجرای این طرح تشکر کنم.

رادان به موضوع شدآمدی در سال ۱۴۰۲ اشاره کرد و افزود: تنها در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده است که این میزان تردد و مدیریت آن وظیفه سنگینی است که تنها بر دوش پلیس راهور ما است. همچنین از ابتدای سال تاکنون بالغ بر دو میلیارد تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش پنج درصدی را شاهدیم. با این روند افزایشی احتمالا در پایان سال بالای ۱۰ میلیارد تردد را خواهیم داشت که با قوانین موجود همخوانی ندارد.

وی به افزایش ۴چهار درصدی ترددها در نوروز ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: با وجود این افزایش تردد شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی تلفات جاده ای بودیم که امیدواریم خواسته رئیس جمهور شهیدمان که کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده‌ای بود محقق شود و به گونه‌ای عمل کنیم که این خواسته تحقق پیدا کند.

فرمانده فراجا در ادامه سخنان خود به تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت اشاره کرد و افزود: با تشکیل این قرارگاه و راه اندازی گشت ویژه پلیس آگاهی و ورود پابندهای الکترونیکی که در سه استان هدف بکارگیری شده اند شاهد کاهش سرقت و افزایش ۳۰ درصدی کشفیات حوزه سرقت بودیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا