سلامت و دانش

رهبر انقلاب: مخاطب اول هر عرصه‌ جهادی و دعوت به خیر، روحانیت است

به گزارش خبرگزاری گزارشگر یک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، بزرگداشت علما و روحانیون مجاهد و پیشقدم در کار خیر را اقدامی شایسته خواندند و گفتند: در دوره دفاع مقدس، طلبه‌های جوان برای کار تبلیغی. و دینی، در صفوف مقدم میدان جنگ هم وارد شدند و تعداد زیادی از آنان نیز به شهید درسی

رهبر انقلاب، جهاد و شهادت را فرهنگی ریشه‌دار در حوزه‌های علمی دانستند و با برشمردن مصادیقی از علمای شهید شیعه و سنّی، افزودند: شهید روحانی یعنی کسی که با جان خود به دعوت به خیر می‌شود و امروز نیز به تقویت این روحیه در بین طلاب. و فضلای جوان نیاز داریم.

رهبر معظم انقلاب: مخاطب اول در هر یک از عرصه‌های جهاد و دعوت به خیر، روحانیت است

بیشتر بخوانید:

امام عظيم الشأن را الگوي ممتازي از علم و جهاد و مطالعه كردند: آن بزرگوار همواره اول‌مجاهد دوران خود را بيشتر از دوران گذشته و جهادي با عظمت‌تر از جهاد او با اين نتايج در طول تاريخ شيعه وجود ندارد، در بالاترين مراتب علمي نيز قرار دارد. داشت که این نشان می‌دهد در عرصه جهاد هیچ منافاتی با دانش، تحقیق و تدریس ندارد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به انواع جهاد از جمله جهاد علمی، نظامی، سیاسی و اجتماعی، افزودند: در هر یک از عرصه‌های که اولویت و نیاز کشور است، مخاطب اول آن است که باید با احساس جهاد در میدان می‌شوند، طلاب و فضلای جوان. هستند.

ایشان با نظر امیدواری به استمرار روحیه و فرهنگ افتخارآمیز جهاد در روحانیت، دست‌اندرکاران کنگره شهدای روحانی توصیه می‌کنند در ادامه این بزرگداشت‌ها با همفکری اهالی فکر و فرهنگ، نام، وصیت‌نامه و شرح حال و شهدای روحانی تکثیر و ترویج شود. استفاده از موقعیت آن بزرگواران برای همگان فراهم می شود.

۲۱۲۱۷

دکمه بازگشت به بالا