عمومی

روند رسیدگی به پرونده ترور شهید سلیمانی کند بوده است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، علی شعبانی ظهر چهارشنبه نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی ترور شهید قاسم سلیمانی اظهار کرد: سردار نظامی یک فرمانده نظامی با قدرت تحلیل بالا و شجاعتی زبانزد بود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی همواره دنبال صلح در منطقه و امنیت مردم بود افزود: در شرایطی که برخی ها با جهالت تلاش میکردند راه حل مشکلات کشور را ارتباط با امریکا معرفی کنند دیدیم که هیچ وقت نمی توان به این جنایتکار اعتماد کرد.

رییس کل دادگستری قزوین با بیان اینکه ترور شهید سلیمانی نقض قواعد بین المللی مصوب شورای امنیت بود، عنوان کرد: هیچ کشوری حق اعمال زور بر علیه کشوری دیگر را جز در هنگام دفاع ندارد.

وی با بیان اینکه ترور شهید سلیمانی به دستور رییس جمهور امریکا بیانگر تروریسم دولتی بود، اضافه کرد: امریکا با این اقدام نشان داد به هیچ قاعده بین المللی در دنیا پایبند نیست.

شعبانی با تاکید بر اینکه در اردیبهشت ماه امسال برای ۹۶ نفر کیفرخواست صادر شده است، ادامه داد: کیفرخواست ۷۳ نفر در مجتمع قضایی شهید بهشتی در حال پیگیری است و برای بقیه افراد منع تعقیب صادر شده است.

وی تاکید کرد: با اتمام روند رسیدگی و مراحل اداری پیش بینی می شود در ماه های ابتدایی سال آینده به اتهامات متهمین در دادگاه رسیدگی شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: با گذشت ۴ سال از شهادت شهید سلیمانی روند رسیدگی به پرونده بسیار کند بوده و باید این پرونده پیش از این به اتمام می رسید.

شعبانی تاکید کرد: باید در رسیدگی به پرونده تعجیل شود و در نهایت پس از اتمام پرونده بر اساس قرارداد استرداد مجرمین، متهمین و عوامل مرتبط مجازات شوند.

وی در پایان یادآور شد: این ترور نیز مانند دیگر ترورهایی که در طول انقلاب اسلامی انجام شده جز اقتدار و قوت نظام اسلامی نتیجه دیگری در بر نخواهد داشت.

دکمه بازگشت به بالا