فرهنگی

رونمایی از ۱۴ دستاورد کلان قرآنی با حضور وزیر فرهنگ

آیین رونمایی از ۱۴ کلان برنامه های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور معرفی مهمترین طرح ها، برنامه ها و دستاوردهای قرآنی دولت مردمی با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش گزارشگر یک، علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه دوشنبه (۹ دی) در مراسم رونمایی از ۱۴ دستاورد و کلان برنامه قرآنی دولت که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جامعه قرآنی در سالن غدیر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد با ارائه گزارشی از این طرح های قرآنی اظهار کرد: اولین رونمایی از مساله مساجد پایگاه قرآن است که در این عرصه به عدد چهار هزار رسیدیم یک عدد میدانی و واقعی است.

وی گفت: دومین رونمایی و دستاورد تاسیس مرکز ملی ترجمه قرآن کریم جمهوری اسلامی است که از مطالبات رسمی رهبر معظم انقلاب است. امروز آغاز رسمی کارهای این مرکز است.

معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد ادامه داد: سومین رونمایی منشور حکمرانی قرآن بنیان فرهنگ و هنر است. وزارت فرهنگ باید با اندیشه، آرمان و مفاهیم قرآنی اداره شود.

وی گفت: چهارمین رونمایی چهارده هزارمین مربی طرح بشری است. این طرح بر اساس روش آموزش قرآن در مکتب پیامبر بنا شده است. پنجمین رونمایی آغاز طرح حفظ کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در همین ماه بهمن قرار است سوره فجر حفظ شود. در راستای اجرایی سازی منویات رهبری قرار است 10 میلیون نفر حافظ قرآن شوند.

معاف تاکید کرد: ششمین طرح کنشگری فضای مجازی، کنشگری قرآنی ها در فضای مجازی است. در گام اول 500 نفر مستقیم در دوره شرکت می کنند. هفتمین رونمایی ستاد ترویج دعاست. هشتمین رونمایی چهل سند سیاستی مبتنی بر قرآن است . رونمایی از چهل سند سیاست پژوهی و راه کار پژوهی قرآنی بر همین اساس اندیشگاه حیات تاسیس شد که با حمایت وزیر فرهنگ صورت گرفت.

وی گفت: نهمین رونمایی تاسیس انجمن بین المللی نهج البلاغه است. به ریاست حجج الاسلام رهبر اسلامی، سید طباطبایی، مهدی جعفری، علی جعفری، شهناز عزیزی است.دهمین رونمایی انجمن بین المللی صحیفه سجادیه است.یازدهمین رونمایی معرفی سی طرح و رویداد نمایشگاهی قرآنی در استان ها است و دوازدهمین رونمایی دوازده هزارمین بیمه شده قرآنی در صندوق اعتباری هنر  در راستای حمایت از فعالان قرآنی است و سیزدهمین رونمایی دوهزارمین مجوز صادر شده برای موسسات قرآنی است. چهاردهمین رونمایی از اولین خانه خلاق قرآنی است.

در این مراسم محمود سالاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی علیرضا معاف معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ حجت‌الاسلام کمال خداداده رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور مهدی رمضانی مدیر نهاد کتابخانه‌های کشور حضور داشتند.

وزیر فرهنگ: بودجه فعالیت‌های قرآنی افزایش می‌یابد

همچنین در این مراسم محمد مهدی اسماعیلی -وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی- در جمع خبرنگاران گفت:اکنون ۲ هزار موسسه قرآنی فعال داریم و سرانه ۱ میلیاردی برای حمایت از فعالیت‌های قرآنی در استان‌ها در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا