فرهنگی

سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان اصفهان به پایان رسید

گزارشگر یک/اصفهان جشنواره سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان اصفهان در بخش‌های پوستر و بروشور، نور، طراحی، موسیقی، بازیگر زن، بازیگر مرد، کارگردانی و نویسندگی برگزیدگان خود را شناخت و با معرفی دو نمایش به جشنواره منطقه‌ای تئاتر، به کار خود پایان داد.

علی تمنایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان ر ای راس که (۲۱ هاه) ت الار ت اصفهان گز ظهار ، اظهار ش: اصفهان ه و ئار ا ات آن ئار ئ. اصفهان دارای 41 و گروه‌های متعدد در ثبت هستند، این گروه‌های نمایشی هریک می‌توانند منشأ تحول باشند.

او ادامه داد: اصفهان در عرصه تئاتر و نمایش کمدی تا سایر هنرها حرف برای گفتن دارد و همیشه در این زمینه منشأ بوده است. در آخرین دیدار مردم با رهبری، ایشان نیز بر این موضوع اصفهان بودند.

تمنایی افزود: اینکه اصفهان شهر هنر یک موضوع است، اما این شهر هنر نیازمند همت و تلاش ما و پاسداشت این هنرها و هنرمندان است تا بتوانیم میراث دار این هنر باشیم و این وظیفه امروز ما و وظیفه هنرمندان و مسئولین است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه یکی از شئون اصفهان هنر تئاتر ایجاد نشاط شادابی و تحرک در استان است و امیدواریم استان اصفهان در این زمینه نمایش داده می شود، گفت: سی و چهارمین جشنواره تئاتر استان اصفهان با ۱۸ گروه شروع شد. که از این داوری، آثار برگزیدگان انتخاب شدند.

همچنین کوروشعی، دبیر جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ضمن تشکر از افراد و گروه‌هایی که در این جشنواره شرکت کردند و با اجراهای خود اجازه خاموشی چراغ‌های سالن‌های تئاتر را ندادند، گفت: تئاتر هیچ‌وقت نمی‌شود، مثل زندگی جاری است و خود را می‌گذارد. علی‌رغم اینکه افراد حضور دارند، باید و خوشحال‌کننده هستند، اما با تحریم و عدم حضور، همچنان که وظیفه هنر خواهد بود، کار در شرایط سخت است و چهل و یکمین دوره تئاتر فجر هم باشکوه برگزار می‌شود.

مجتبی شاهمرادی، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان همچنین بیان کرد: ما در مدیریت شهری فکر می کنیم که شهری به بلندای اصفهان، شهر فرهنگی است و اصفهان، شهر زندگی وقتی محقق می‌شود که هنرمندانی را که به‌خوبی کار می‌کنند، ارائه می‌دهد، مردم مصرف فرهنگی و هنری خوبی داشته باشند.

او با بیان اینکه در یک سال گذشته سعی شده است که تالار هنر و دفتر تخصصی نمایش قلب تپنده هنر و یاریگر هنرمندان باشد، ادامه داد: با مرکز هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دومین جشنواره خندوانه در اسفندماه برگزار می شود و امیدواریم که جشنواره شود. خندستان که پشتوانه آن تاریخ نمایش کمدی در اصفهان است با همراهی هنرمندان و مسئولین به رویدادی ملی تبدیل شود.

شاهمرادی از اضافه شدن دو تماشاخانه به فضاهای نمایشی شهر خبر داد و گفت: امیدواریم که تا دهه فجر دو پلاتو در پردیس هنر در حاشیه چهارباغ به چرخه اجرای تئاتر اضافه شود. تلاش ما این است که مکتب تئاتر اصفهان جایگاه خود را پیدا کند و امیدوار باشد که هرروز گروه های جدید شکل بگیرد، تئاترهای بیشتر شود، مردم اصفهان مثل گذر در میدان امام (ره) به تماشای تئاتر بیایند و شهر اصفهان به شهری تئاتری تبدیل شوند.

در ادامه این مراسم، نمایش‌های برتر در زمینه‌های مختلف به شرح زیر اعلام شدند:

در پوستر و بروشور:

نمایش «قصه‌های قلعه قرمز» شایسته تقدیر شد.

در بخش طراحی نور:

نمایش «خوابهایم سراغ تو را میگیرند» شایسته تقدیر شناخته شد.

در بخش موسیقی:

محمد نادری برای نمایش «تأخیر بدون تقدم» و محمد عیاد برای نمایش «بل و اختراع دردسرساز» شایسته تقدیر شناخته شدند.

در بخش طراحی صحنه:

یک تقدیر شایسته «نمایش میشو سوزوکی» تقدیر شایسته و رتبه برتر به نمایش «خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند» یافت اختصاصی.

در بخش بازیگری زن:

شیرین ریاضی برای نمایش «قلعه قرمز» و فاطمه حسنی برای نمایش «بل و اختراع دردسرساز» شایسته تقدیر شدند، همچنین الهام زنجانی برای نمایش «خوابهایم سراغت تو را می‌گیرند» رتبه سوم را دریافت کردند. رتبه دوم به‌طور مشترک به مائده وحید برای نمایش «خواب‌هایم سراغت را می‌گیرند» و رزیتا کروندی برای نمایش «میشو سوزوکی» ش.هدا در حالی که رتبه اول به نکیسا رسا برای نمایش «پیله‌ام در کرم ابریشم» اختصاص داده شد.

در بخش بازیگری مرد:

فرزاد مختاری برای نمایش «قصه‌های قلعه قرمز» و علی علی محمدی برای نمایش «میشو سوزوکی» شایسته تقدیر شدند. رتبه سوم به‌طور مشترک به احمد شکرانه برای نمایش «چاقوی دم‌کرده شب» و امیر طاهری برای نمایش «میشو سوووکی» علق گرفت. حسین اصفهانی برای نمایش «بل و اختراع دردسرساز» و امید صالحی برای نمایش «از مرگ نابهنگام یک خیار» به‌طور مشترک رتبه دوم را دریافت کرد و رتبه اول را نیز به امین پناهی برای نمایش «خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند» یافت اختصاصی.

در بخش نویسندگی:

رتبه سوم به احمد دهقان برای نمایش «بل و اختراع دردسرساز» تعلق گرفت. رتبه دوم را زینب زاولان برای نمایش «قصه‌های قلعه قرمز» دریافت کرد و رتبه اول را نیز به احسان جانمی برای نمایش «خوابهای شادای داداغ تور» داد.

در بخش کارگردانی:

احمد دهقان برای نمایش «بل و اختراع دردسرساز» شایسته تقدیر است. رتبه سوم به مصطفی جعفری برای نمایش «قصه‌های قلعه قرمز» اختصاص یافت، رتبه دوم را پویان عطایی برای نمایش «میشو سوزوکی» دریافت کرد و رتبه اول را به احسان جانمی برای نمایش «خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند» به دست آورد.

همچنین دو نمایش «خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند» به کارگردانی احسان جانمی و نمایش «میشو سوزوکی» به کارگردانی پویان عطایی به جشنواره منطقه‌ای تئاتر معرفی شدند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا