ضرورت استقرار اورژانس هوایی در شهرستان پردیس

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران بر ضرورت ایجاد مرکز مدیریت بحران و اورژانس هوایی در شهرستان پردیس تاکید کرد.

به گزارش گزارشگر یک، حامد یزدی آنلاین در حاشیه نشست آموزش‌های تخصصی مدیریت بحران در شرایط اضطرار که در شهرداری پردیس برگزار شد، اظهارکرد: با توجه به اینکه شهرستان پردیس با مخاطرات و حوادث مختلفی مواجه است،  برخورداری از مرکز مدیریت بحران در این شهرستان ضروری است. استقرار اورژانس هوایی نیز در این شهرستان با توجه به سرانه پایین بهداشت در این منطقه و وقوع آتش سوزی‌ها، تصادفات و حوادث الزامی است.

وی در ادامه به تهیه و تدوین سند آمادگی و پاسخ کاهش حوادث و بلایا اشاره کرد و گفت: این سند تمامی مخاطرات استان را بر اساس تقسیمات شهرستانی بررسی و افراد مسئول را شناسایی و نقاط ضعف و قوت را احصا می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه استاندار تهران اهتمام ویژه‌ای نسبت به مخاطرات و شناسایی، رصد، پایش و رسیدگی موثر به مخاطرات خصوصا پردیس دارد، گفت: این شهرستان به واسطه جمعیت ۳۵۰ هزار نفری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و در این رابطه آمادگی کامل در خصوص همکاری های لازم وجود دارد.

یزدی آنلاین در ادامه ایجاد سوله‌های مدیریت بحران در شهرستان‌ها را یکی از ضروریات و تکالیف قانونی شهرداری‌ها دانست و اظهارکرد: در این زمینه سازمان مدیریت بحران اعتباراتی را اختصاص داده است‌.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا