عمومیگزارشگر کسب و کار

فیروزه سبز بهتر است یا ابی؟ همه چیز درباره انگشتر فیروزه

بازار زیور آلات و انگشتر می تواند ارائه دهنده قیمت واقعی و تا حدی نزدیک به واقعیت برای سنگ فیروزه رگه دار باشد.
در هنگام خرید سنگ فیروزه شجری دقت داشته باشید که این سنگ سفافیت و براقی خاصی دارد و اگر رنگ آن کدر و مات شده بود بدانید که اصطلاحا سنگ فیروزه مرده است و به آن جسم تیزی برخورد کرده است و یا در معرض تماس با مواد شوینده، روغنجات، لوازم آرایشی، ادکلن و غیره بوده است.
تمامی موارد گفته شده می تواند کیفیت سنگ فیروزه را از بین ببرد و سبب شود که سنگ مات و کدر شود که در این صورت وجهه جالبی ندارد و دیگر جذابیت اولیه را ندارد.
توصیه می شود که پس از تهیه سنگ فیروزه اصل و یا خریدن انگشتر فیروزه از تماس آن با آب گرم و داغ و همچنین مایع دستشویی جدا پرهیز شود تا از کیفیت آن کاسته نشود.

در مراکز فروش فیروزه رگه دار و انواع زیور آلات و انگشتر می توان نمونه های دلخواه سنگ فیروزه گران رگه دار را خرید کرد و با استفاده از آنها خواص بسیار مفیدی را برای خود بدست آورد.
از آنجایی که این سنگ می تواند چشم زخم را از فرد دارنده دور کند دارای قیمتهای بسیار گوناگونی می باشد و برخی از نمونه های باکیفیت آن بسیار گران می باشند.
همچنین استفاده از این سنگ انرژیهای منفی را از انسان دور می کند و ترس و وحشت را نیز از دل دارنده خود بیرون می کند و سبب رونق کسب و کار می شود که در گذشته اکثر کاسبان و تجار از انگشترهای فیروزه استفاده می کرده اند.
این سنگ می تواند حس اعتماد به نفس انسان را بالا برد و انرژیهای مثبت را درون بدن فرد افزایش دهد که سبب شادی و از بین رفتن افسردگی در فرد می شود.

سنگ فیروزه سبز آبی

در این قسمت قصد داریم راجب سنگ فیروزه سبز آبی که یکی دیگر از پر طرفدار ترین نوع سنگهای فیروزه می باشد صحبت کنیم که قطعا برای شما نیز جالب و خواندنی می باشد پس با ما در ادامه همراه باشید.
باید بگوییم که به طور کلی سنگ فیروزه آبی متمایل به سبز نسبت به سنگ فیروزه آبی بسیار پر طرفدار تر می باشد که اما باز هم انتخاب و استفاده از آنها به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد.
امروزه تقاضای استفاده از سنگ فیروزه سبز در بین افراد بسیار بالاتر رفته است که همین امر باعث پر فروش شدن آن از بقیه سنگهای قیمتی شده است.

بهترین راه تشخیص سنگ فیروزه اصل از طریق یک تست خراش ساده است

فیروزه

یکی از تفاوتهای اساسی و مهمی که در بین سنگ فیروزه نیشابور با دیگر سنگهای فیروزه از جمله سنگ فیروزه موجود در آمریکا وجود دارد این است که در سنگهای فیروزه ای که در آمریکا موجود است دارای سطحی بسیار صاف در خود است. در حالی که سنگ فیروزه نیشابور از سطحی دارای برآمدگیهای زیاد برخوردار است و همین برآمدگیهای موجود بر روی سنگ فیروزه نیشابور باعث شده است تا از زیبایی بیشتر و بهتری نسبت به سنگ فیروزه آمریکایی است. سنگ فیروزه شکل و ظاهری بسیار زیبا نسبت به دیگر سنگها دارد و همین امر سبب شده است تا افراد زیادی برای خرید ست و سرویس فیروزه ای شکل مشتاق شوند و خرید سرویس فیروزه را نسبت به دیگر سرویسها و ستها در اولویت خود قرار دهند. برای خرید بهترین و اصلی ترین فیروزه رگه دار بهتر است تا خرید خود را از معتبر ترین و قابل اطمینان ترین مراکز موجود در سطح کشور انجام دهید تا در هنگام خرید دچار مشکل خاصی از جمله اصل نبودن و تقلبی بودن فیروزه رگه دار نشوید.

شناخت فیروزه

اگر بخواهیم بسیار تخصصی بحث کنیم بایستی گفت که این گوهر آبی آسمانی، یک کانی از جنس فسفات آبدار آلمینیوم و مس با ساختار بلوری کج وجهی است که شفافیتی کدر و مومی شکل دارد و دارای درجه سختی ۵-۶ در مقیاس مو می باشد. (مو Moh معیاری برای تعیین درجه سختی از ۰ تا ۱۰ است که سخت‌ترین آن‌ها الماس با درجه سختی ۱۰ است.)

از خواص فیروزه نیشابوری و انواع فیروزه می توان به رنگ بسیار دلربای آن اشاره نمود که بسته به نوع آن می‌تواند بسیار گران و یا ارزان باشد. رنگ جذاب و آبی این سنگ زیبا به علت وجود عنصر مس می‌باشد. اگر این نگین در منطقه‌ای که میزان مس معادن آن زیاد است استخراج گردد، آبی آن بیشتر و به رنگ آبی آسمانی خواهد بود. اغلب تغییر رنگ آن از آبی به سبز به دلیل از دست دادن آب درون نگین بر اثر گذشت زمان است. اساسا علت تفاوت رنگ سنگ به علت نسبت آهن به مس می‌باشد.

اگر در معدن، قسمتی از آلومینیوم توسط آهن جایگزین گردد، به رنگ مایل به سبز و اگر میزان روی زیادتر باشد، به ترکیبی از رنگ‌های زرد و ســبز مشاهده می‌گردد که اغلب پدیده ای نادر می‌باشد. جالب است بدانید چنانچه آهک در منطقه رشد این نگین افزون باشد رنگ آن به سمت سفیدی متمایل می‌شود و کمرنگ تر می‌گردد که البته در حالت معمول علت اصلی سفیدی مربوط به اکسید آلومینیوم(Al2O3) است اما در عین حال از اصالت سنگ فیروزه کاسته نمی‌شود و صرفا قیمت بازاری آن کسر می‌گردد. جهت خرید نقره جات شرف آنلاین کلیک کنید

منبع: https://sharafonline.ir/product-category/necklaces/turquois-necklaces/

دکمه بازگشت به بالا