ورزشی

قلعه نویی: مقابل هنگ کنگ ۵۱۰ پاس به هم دادیم! – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اعزامی آنلاین به قطر، امیر قلعه نویی ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری قبل از بازی تیم ملی ایران مقابل امارات در گروه C جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا گفت: خیلی خوشحالم جزو اولین تیم‌های صعود کننده به مرحله بعدی رقابت ها هستیم. بازی قبلی را آنالیز کردیم که آمار بسیار خوب با ۵۱۰ پاس و مالکیت توپ ۷۰ درصدی داشتیم.

سرمربی تیم ملی در ادامه تعریف و تمجیدش از عملکرد این تیم در بازی دوم گفت: فکر می کنم تیم ما اجازه نداد هنگ کنگ ۱۰۰ پاس صحیح داشته باشد. به نظرم مقابل هنگ کنگ یکی از بازی های خوب خودمان را انجام دادیم. خوب بازی نکردن با گل نزدن فرق دارد.

امیر قلعه نویی ادامه داد: آمار AFC می گوید عملکرد خوبی داشتیم. دو ایراد در بازی با هنگ کنگ داشتیم اول اینکه پاس های ساده را لو دادیم و نکته دوم هم اشتباه در دو موقعیت بود که روزبه چشمی و میلاد محمدی داشتند. از بازیکنانم بابت زحماتی که کشیدند خیلی تشکر می کنم. 

وی ادامه داد: برخلاف خیلی ها که اعتقاد داشتند ایران در گروه آسانی قرار داشت باید بگویم اگر فلسطین و هنگ کنگ در هر گروه دیگر بودند حداقل به عنوان یکی از بهترین تیم های سوم صعود می کردند. آمار می گوید گروه ما سخت است.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه به دیدار سوم این تیم برابر امارات اشاره کرد و گفت: بازی روز سه شنبه یک فینال دیگر است. ضمن اینکه فلسطین هم شانس صعود دارد و نتیجه ما برای آنها هم مهم است‌.

امیر قلعه نویی در واکنش به این موضوع که آیا در دیدار با امارات از همه توان تیم ملی استفاده خواهید کرد، گفت: با توجه به این که بعد از بازی با امارات تا دیدار بعدی فرصت زیادی داریم که بازیکنان استراحت کنند، به همین خاطر در دیدار با امارات با تمام توان و قوا به میدان خواهیم رفت. 

وی ادامه داد: امارات تیم خوبی است که طبق آمار عملکردی قابل قبول داشته است. ما اگر نکته ای می گوییم باید طبق آمار باشد. آنها چهار امتیاز گرفته اند که این موضوع مهمی است. فردا بازی سختی داریم که باید با دقت بازی کنیم.

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا