اقتصادی

قیمت حبوبات کاهش می‌یابد؟

آفتاب‌‌نیوز :

مسعود امراللهی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی منابع ارزی معاونت بازرگانی وزارت جهادکشاورزی ارز واردات حبوبات را از تالار یک به تالار دوم انتقال داد، گفت: با توجه به افرایش قیمتی که در سطح بازار در این اقلام ایجاد شد بلافاصله مقام عالی وزارت جهادکشاورزی در این موضوع ورود پیدا کرد و دستور داد با توجه به اینکه حبوبات مصرف عموم جامعه و جزو کالا‌های اساسی است ارز آن از تالار ۲ به تالار یک بازگردد.

وی افزود:هیچ وارداتی با ارز جدید اتفاق نیفتاده و همچنان واردات با ارز تالار یک انجام می‌شود.

مدیرکل نظارت بر کالا‌های اساسی وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: هرگونه تغییر و یا افزایش قیمتی که در چند روز اخیر شاهد بودیم گرانفروشی بوده و بازرسان با آن برخورد خواهند کرد. همچنین اگر بازرسان احتکار و ممانعت از فروش را در سطح بازار مشاهده کنند با متخلفان برخورد خواهند کرد و پرونده متخلف به تعزیرات ارجاع داده خواهد شد. در حقیقت بازرسان را در سراسر کشور مامور کردیم به شرکت‌های واردکننده و بنکداری‌ها مراجعه کنند و چنانچه هرگونه افزایش قیمتی را نسبت به قیمت‌های قبل مشاهده کردند، برخورد کنند.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، عنوان کرد: بهتر بود تغییر ارز در فصل برداشت اتفاق می‌افتاد که می‌توانستیم مصرف داخل را مدیریت کنیم.

امراللهی در پایان با اشاره به اینکه ارز حبوبات از گروه ۲ مجددا به گروه یک برگشت و قیمت‌ها هم تقلیل یافت، گفت: طی مکاتباتی که در چند روز اخیر با سازمان حمایت داشتیم روز‌های آینده قیمت‌های مصوب این کالا‌ها نیز ابلاغ خواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا