اجتماع

لزوم تعیین تکلیف بیماران اورژانس بیمارستان‌ها در زمان استاندارد

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم تشکیل و فعالیت بیشتر قرارگاه نظارت بر سلامت در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: تشکیل این قرارگاه برای مقابله با دریافت‌های غیرمتعارف همواره مورد تاکید وزیر بهداشت است.

به گزارش گزارشگر یک، دکتر سعید کریمی در اجلاس مجازی روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور که امروز دوشنبه ۹ بهمن‌ماه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، خواستار تقویت فعالیت قرارگاه نظارت بر سلامت در همه دانشگاه‌ها شد و از برگزاری بیش از ۵۰ جلسه این قرارگاه در سطح وزارت بهداشت از سال گذشته تا کنون خبر داد.

وی با اشاره به ضرورت ثبت کامل خدمات دارویار، صندوق حمایت از بیماران صعب العلاج، کاشت حلزون و مصدومان حوادث ترافیکی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: با ثبت کامل این خدمات، درآمدهای اختصاصی دانشگاه‌ها افزایش می‌یابد.

معاون وزیر بهداشت از بخش‌های اورژانس به عنوان ویترین بیمارستان‌ها یاد کرد و گفت: باید بیماران بخش اورژانس در زمان استاندارد، تعیین تکلیف شوند که نیاز است روسای دانشگاه‌ها و معاونان درمان آن‌ها نظارت کنند تا چرخش بیماران از اورژانس به بخش‌های بیمارستانی، بهبود یابد.

به گزارش وبدا، دکتر کریمی با اشاره به مشارکت بی‌نظیر مردم در پویش ملی سلامت و شناسایی تعدادی از بیماران مبتلا به دیابت و فشارخون بالا در این پویش، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت پذیرش بیمارستان‌ها در نظام ارجاع در اختیار دانشگاه‌هاست که می‌تواند برای معرفی این بیماران به مراکز درمانی، مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا