عمومی

لزوم تقویت زیرساخت ها در آموزش و پرورش

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: آموزش و پرورش دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز ایلام؛ محمدسبحان حسنی، با اشاره به اینکه “آموزش” و “پرورش” دو رکن اصلی و اساسی توسعه در هر کشوری است ،اظهار کرد: همه باید برای تقویت زیرساخت‌ها در آموزش و پرورش کمک کنیم که در این صورت اثر آن در سطح جامعه نمایان خواهد شد.

وی با تاکید بر این نکته که تکریم معلمان و جامعه فرهنگی باید در جامعه ترویج یابد، تصریح کرد: جامعه فرهنگی باید مورد تکریم قرار گیرند، معلمان علیرغم مشکلات خود، اما رسالت خود را به درستی انجام داده‌اند.

حسنی در ادامه با اشاره به در پیش رو بودن برگزاری آزمون امتحانات نهایی دانش آموزان نیز گفت: برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه از ضروریات است و همه دستگاه‌های اجرایی مکلف به همکاری با آموزش و پرورش در اجرای هر چه بهتر این امتحانات هستند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام تاکید کرد: در جهت برگزاری امتحانات نهایی در استان باید همچون کنکور سراسری تمهیدات لازم اندیشیده شود تا زمینه لازم در راستای تسهیل در فرآیند برگزاری امتحانات نهایی برای دانش آموزان در همه ابعاد فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز در این نشست با بیان اینکه برگزاری امتحانات نهایی مهمترین برنامه در دست اقدام آموزش و پرورش است، یادآور شد: با توجه به تاثیر ۴۰ درصدی آزمون‌های نهایی دوره دبیرستان در کنکور سراسری، اهمیت و جایگاه این آزمون ها، بسیار با اهمیت است.

وی به فراهم آوردن مقدمات برگزاری این امتحانات اشاره کرد و افزود: با عنایت به اهمیت سلامت برگزاری این امتحانات برای دانش آموزان و اولیا آنان می‌طلبد همه دستگاه‌های اجرایی که توانایی کمک‌های سخت افزاری برای بهبود برگزاری امتحانات دارند پای کار بیایند.
«آموزش» و «پرورش» دو رکن اصلی توسعه در هر کشور است

درویشی در ادامه با اشاره به ظرفیت حوزه‌های امتحانی، بیان کرد: امسال با توجه به دستورالعمل وزارتخانه، حوزه‌های امتحانی زیر ۱۰۰ نفر باید تجمیع شوند لذا باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی مدیریت برگزاری و سلامت آزمون‌ها تامین شود.

 

دکمه بازگشت به بالا