عمومیگزارشگر کسب و کار

لیفت با نخ کلاژن چه زمانی توصیه می شود؟

بهترین سن انجام لیفت صورت چه سنی است؟ بررسی دقیق تر جزئیات

لیفت صورت به روش غیر جراحی با نخ

بدون جراحی ساعت عمرتان را به عقب برگردانید!

مرکز ما مفتخر است به ارائه یک نوآوری فوق العاده در درمان های ضد پیری. نیازی به بیهوشی عمومی یا جراحی تهاجمی ندارد، محتاطانه و است و نتایج آن می تواند تا 3 سال باقی بماند. به‌علاوه، انجام آن کمتر از یک ساعت به طول می انجامد. به دلیل زمان کوتاه این درمان، به آن لقب «لیفت صورت در زمان استراحت ناهار» را داده‌اند.

چه کسانی می توانند از لیفت صورت غیر جراحی استفاده نمایند؟

لیفت مستقیم صورت به با نخ برای مردان و زنان بین 40 تا 70 سال مناسب است. این لیفت بیشتر برای افرادی توصیه می شود که پوست آنها افتادگی دارد. این درمان می تواند بهترین نتیجه را در قسمت گونه ها، ابروها، نواحی گردن و قفسه سینه ارائه دهد.

لیفت با نخ PDO چیست؟

به دلیل سادگی و سرعت عمل لیفت صورت با نخ، معمولا از آن با “لیفت ساعت ناهار” یا “لیفت صورت با یک بخیه” یاد می کنند. نخ‌های PDO یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین نخ ها غیرجراحی برای کشیدن و سفت کردن بافت‌های شل و افتادگی پوست و همینطور از بین بردن قسمت‌های کوچک چربی در قسمت پایینی صورت هستند.

PDO (پلی دیوکسانون) یک فیبر مصنوعی است که به شکل گسترده ای در زمینه های مختلف پزشکی مانند جراحی عمومی و قلب استفاده می شود. در زیبایی شناسی نیز، نخ ها به کشیدن پوست افتاده و همچنین تحریک ساختن کلاژن جدید – کلاژن طبیعی بدن خودتان – کمک می کنند.

یکی دیگر از تأثیرات جالب نخ ها، توانایی آنها در القای لیپولیز (مرگ سلول های چربی) است که در درمان نواحی چربی سرسخت صورت و بدن موثر است. همچنین القای ساختن کلاژن و سفت شدن پوست از دیگر نتایج ملموس این درمان موثر است.

مزایای لیفت صورت با نخ  PDO

یک تکنیک زیبایی عالی و موثر برای لیفت و سفت کردن بافت های افتاده پوست است. این روش

خطوط صورت را دوباره بازسازی می کند و باعث تولید کلاژن  بیشتر می شود.

اثر لیفت صورت با نخ بر اساس سبک زندگی بین 2 تا 3 سال باقی می ماند.

نخ لیفت به دلیل سنتز کلاژن یک ساختار حمایتی یکپارچه را برای بافت صورت تشکیل می دهد.

اثر لیفتینگ 6 ماه بعد زمانی که کلاژن سازی در اطراف نخ ها در سطح حداکثر است، به اوج خود می رسد.

به وسیله نخ لیفت کدام نواحی بدن قابل درمان هستند؟

گونه ها

پیشانی برای کمک به لیفت ابرو

خط فک

گردن

چین های اطراف لب و بینی

خطوط ماریونت

بازوها

ران

شکم

کانتورینگ صورت

لیفت کردن صورت با نخ PDO می تواند به طور موثری کانتور صورت را تقویت کند، گردی را کاهش دهد، پوست افتاده گونه ها و گردن را از بین ببرد و علاوه بر این موراد یک لیفت ابرو عالی ایجاد کند.

جوان سازی پوست

لیفت صورت با نخ به دلیل کیفیت بالا و فناوری نوین این روش رنگ پوست را تقویت کرده و منافذ را کوچک تر می کند.

روش انجام لیفت صورت به چه صورت است؟صورتی متناسب و چهره‌‌ای موزون غریزه‌ای مشترک بین تمام انسان‌هاست؛ همه دوست دارند جوان‌تر از سن واقعی‌شان به نظر برسند. با اینحال گاهی عواملی مانند ژنتیک، بیماری‌های مزمن، مصرف سیگار و دخانیات، تغذیه‌ی ناسالم و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید انسان‌ را از تناسب چهره دور می‌کنند و باعث می‌شوند پیرتر از آنچه که هست به نظر برسد.

بعضی وقت‌ها خانم‌های جوانی را می‌بینیم که حجم صورتشان خوب است اما دچار افتادگی پوست شده‌اند. گاهی با افرادی مواجه می‌شویم که بعد از اتمام دوره‌ی تزریق فیلر و بوتاکس هنوز هم به ظاهر دلخواه‌شان نرسیده‌اند. حتی خانم‌هایی هستند که صورت‌شان هیچ نقصی ندارد اما از پیری می‌ترسند و روش‌های موزون سازی را به عنوان راه حلی پیشگیرانه دنبال می‌کنند.

فرقی نمی‌کند شما عضو کدام دسته باشید. لیفت غیر جراحی با استفاده از ساده بهترین راه برای رسیدن به چهره‌ای موزون است. اگر در مورد این روش نوین چیزی نمی‌دانید با ما همراه باشید و با دیدگاه در مورد کلاژن سازی و بهبود قوام پوست با استفاده از نخ‌های کلاژن ساز PDO ساده آشنا شوید.

نخ کلاژن ساز چیست؟

نخ‌ های کلاژن ساز PDO ساده (که نخ‌های مونو هم نامیده می‌شوند) از جنس بهترین نخ‌های جذبی جراحی پلاستیک هستند. این نخ‌ها که ظرف مدت 2 تا 3 هفته کاملا جذب می‌شوند، فیبروبلاست‌های لایه درم را به شدت تحریک می‌کنند تا بافت ترمیمی غنی از کلاژن و الاستین را بسازند.

در این تکنیک اثری از خود این نخ‌ها باقی نمی‌ماند، اما بافت ترمیمی سفت و محکمی که ساخته‌اند باعث لیفت پوست می‌شود. این روش کاملا بدون درد و با حداقل دوره نقاهت همراه خواهد بود.

لیفت صورت با نخ های کلاژن ساز برای چه کسانی مناسب است؟

در افرادی که با فیلرهای هیالورونیک، گودی‌های صورت را اصلاح کرده‌اند و مخازن هیالورونیک پوست را با پروفایلو (هیالورونیک خالص که ماده اولیه ساخت کلاژن است) پر کرده‌اند، بهترین نتیجه‌ی حاصل از لیفت صورت با نخ‌ را شاهد خواهیم بود.

ماندگاری لیفت با نخ کلاژن ساز چقدر است؟

اثر و لیفت با نخ های کلاژن ساز مونو تا 2 سال ماندگاری است. با اینحال با توجه به اینکه نخ های PDO از جنس نخ‌های بخیه‌ی جذبی هستند پس از 6 تا 8 ماه توسط بدن جذب می‌شوند و بهتر است سالانه یکبار تکرار شوند.

فیلم تزریق نخ کلاژن

عوارض نخ کلاژن ساز چیست؟

لیفت با نخ های کلاژن ساز، همانند دیگر روش‌های موزون سازی از جمله تزریق فیلر و ، یک اقدام علمی است اما به شرطه‌ها و شروطه‌ها:

  • انتخاب مورد مناسب که در زمان معاینه و توسط پزشک شما مشخص می‌شود (بدیهی است اینکار برای همه مناسب نیست)
  • نوع نخ مورد استفاده
  • محل جای‌گذاری آن در صورت
  • تکنیک جای‌گذاری

ضمنا فراموش نکنید که تکنیک‌های موزون سازی هم همانند سایر اقدامات پزشکی، مهم و به لحاظ سلامتی سرنوشت ساز هستند. در صورتیکه هرگونه مشکل قلبی، عروقی، بیماری ریوی، بیماری پوستی، مشکلات سیستم ایمنی و… دارید، پزشک متخصص طب زیبایی خود را در جریان بگذارید.

دکتر لیلا فرد:

جلسه ويزيت و معاينه، قبل از هر گونه اقدام پزشكى، يكى از اركان مهم حفظ سلامتى ما به حساب مى‌آيد. همانگونه كه قبل از هر جراحى يا حتى يك آندوسكوپى و عكسبردارى ساده، پزشكمان را در جريان وضعيت جسمى و سلامتى خودمان قرار می‌دهيم، براى هرگونه اقدام زيبايى (حتى تزريق بوتاكس كه به نظر ساده مى‌آيد) بايد، پزشك‌مان را از بيماری‌ها و شرايط سلامتی‌مان، مطلع كنيم. گاهى وجود يك بيماري، منع مطلق تزريق بوتاكس يا فيلر است و يا براى حفظ سلامتى و رعايت احتياط، نيازمند مجوز از پزشك متخصص بيمارى ديگرى مثل همكار متخصص داخلى، قلب يا روماتولوژى هستيم.

در کاشت نخ‌ های کلاژن ساز دو هدف مهم مورد نظر ما است:

  • کلاژن سازی که به تدریج باعث سفتی و افزایش قوام بافت می‌شود و اثرات آن در طولانی مدت (مثلا 6 تا 12 ماه) مشخص می‌شود. تاثیرات لیفت صورت با نخ در نخ‌ها PDO ساده به خوبی مشهود است.
  • لیفت و بالا کشیدن نواحی مانند شقیقه، گونه، ماریونت و… که برای رسیدن به این هدف می‌توان از نخ‌هایی مانند سیلوئت آمریکا استفاده کرد.

نخ‌ های کلاژن ساز زمانی بهترین نتیجه را ایجاد می‌کنند که کارهای تزریق فیلر و بوتاکس را کامل کرده‌ باشید، صورتتان پر باشد و گودی نداشته باشد و بخواهید برای رفع افتادگی و افزایش قوام پوست کار مکمل عالی را انجام دهید. انتظار نداشته باشید (نخ چه نوع ساده و چه نوع ملا کاگ مثل سیلوئت) خط خنده یا ماریونت را پر کند. جهت استفاده از نخ، مانند و بوتاکس، به نوع نخ، محل جایگذاری و تبحر و مهارت پزشکتان توجه کنید.

زمانی که افراد در بهترین دوره آموزش اسکین کر شرکت نمایند این توانایی را دارند که مدرک فنی حرفه ای را دریافت کنند. البته توجه نمایید که همه ی آموزشگاه ها این مدرک را ارائه نمی دهند؛ به طور مثال در تهران، آموزشگاه دکتر فاخته علی اکبری اقدام به ارائه مدرک فنی حرفه ای پس از آموزش اسکین کر می کنند.

از نخ کلاژن انتظار معجزه نداشته باشید چون روش‌های لیفت در کنار هم موثر هستند و قرار نیست یک دفعه همه مشکلات چهره ما با یک اقدام طبی رفع شود.

آیا تعداد نخ‌ های کلاژن ساز همواره مشخص است؟

محورهای مورد نیاز و تعداد نخ‌ های کلاژن در هر فرد ممکن است با دیگری تفاوت داشته باشد. اما یک الگوی علمی مشخص دارد که توسط پزشک شما بر اساس سن شما، جنس پوست و ضخامت و قوام آن و میزان افتادگی‌ها تعیین می‌شود.

در ویدئو زیر نمونه‌ای از درمان مربوط به یکی از مراجعه کنندگان عزیز دکتر فرد را می‌بینید. در مورد ایشان از 20 عدد نخ PDO ساده در هر طرف صورت استفاده شده است.

توضیحات ویدئو از زبان دکتر لیلا فرد:

برای مراجعه کننده عزیز که تمام کارهای فیلر و بوتاکس‌شون رو کامل کرده بودیم و دو جلسه پروفایلوشون رو هم زده بودیم، برای تکمیل کلاژن‌سازی، بهبود قوام پوست و افزایش محتوای کلاژن از نخ‌های کلاژن‌ساز یا PDO ساده استفاده می‌کنیم.

این نخ‌های کلاژن‌ساز که همون نخ‌های جراحی پلاستیک هستند و ظرف 2 تا 3 هفته جذب می‌شوند، تدریجا فیبروبلاست‌ها رو تحریک به ساخت کلاژن می‌کنند. برای ایشان در چهار محور (محور خط فکی، محور زاویه فکی، محور خط خنده و محور راس گونه) و در هر محور 5 نخ – مجموعا برای هر سمت صورت 20 نخ استفاده شده است.

در این روش درد بسیار ناچیز و قابل تحمل است. اثرات درمان پس از 1 تا 2 هفته شروع و به تدریج مشهودتر خواهد شد.

عوارض لیفت صورت با نخ کلاژن چیست؟

همانطور که گفتیم نخ‌ های کلاژن ساز جایگزین فیلر هیالورونیک، بوتاکس و نیستند اما یک مکمل درمانی عالی محسوب می‌شوند.
اگر این نخ‌ها از جنس مرغوب انتخاب شوند، با تکنیک درست جایگذاری شوند و در انتخاب فرد مناسب دقت کافی انجام گیرد، کاملا بدون عارضه هستند.

قیمت  نخ‌ کلاژن ساز چقدر است؟

از آنجائیکه تعداد نخ‌ های کلاژن ساز و محورهای جایگذاری نخ کلاژن برای هر کس متفاوت است، قیمت این تکنیک یکسان نیست. برای تعیین وقت مشاوره و اطلاع از هزینه‌های مربوط به این تکنیک و سایر تکنیک‌های موزون سازی که توسط دکتر فرد ارائه می‌شوند با واحد پذیرش تماس بگیرید. برای اطلاع از راه‌های تماس

پرسش‌های رایج در مورد نخ های کلاژن ساز مونو

آیا می‌شود از این درمان برای لیفت شقیقه و بالا کشیدن انتهای چشم‌ها استفاده کرد؟

خیر؛ من از نخ‌های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم. این نخ‌ها ظرف مدت 1 تا 2 هفته جذب می‌شوند و با تحریک شدید بافت ترمیمی و کلاژن سازی یاعث افزایش قوام پوست می‌شوند. من از نخ‌های بالا کشنده مانند نخ‌هایی که با آنها لیفت شقیقه و چشم گربه‌ای انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم.

آیا شما نخ سیلوئیت را تائید می‌کنید؟

 

بله؛ اگر از همکاران کسی نخ سیلوئیت آمریکا را موجود داشت، برای بالا کشندگی پوست، حتما استفاده بفرمائید. تا جائی که من مطلع هست مدتیست در ایران موجود نیست.

برای افتادگی پایین صورت، فیلر چانه بهتر است یا لیفت با نخ کلاژن ساز؟

 

پاسخ این سوال را در متن داده‌ایم: فیلر + نخ، در صورتی که در معاینه دقیق، شما مناسب این اقدامات باشید، کمک کننده هستند.

لیفت با نخ کلاژن چه زمانی توصیه می‌شود؟

 

من مدت‌هاست برای مراجعین عزیزی که برنامه تزریق فیلر و بوتاکس آنها را کامل کرده‌ام، به عنوان مکمل درمان و تقویت کلاژن سازی از نخ‌ های کلاژن ساز PDO استفاده می‌کنم.

آیا نخ‌ های کلاژن ساز PDO در جوانسازی گردن کاربرد دارند؟

 

بله؛ یک روش مکمل و عالی در کنار میکروبوتاکس، و فیلر هیالورونیک استفاده از نخ کلاژن PDO است که سالانه یکبار توصیه می‌شود.

شما هم می‌توانید سوالات خود را در زمینه کلاژن سازی با نخ PDO  در بخش نظرات همین مطلب یا صفحه اینستاگرام دکتر فرد مطرح کنید

 

ابتدا بی حس کننده موضعی در ناحیه درمان تزریق می شود. سپس نخ PDO با استفاده از کانول یا میکرو سوزن در نواحی مورد نیاز وارد می شود.

این عمل بسته به نوع درمانی که برای شما مناسب است، حدود 45 تا 60 دقیقه به طول می انجامد. شما می توانید تنها ظرف چند روز به طور کامل کارهای روزمره و تعهدات اجتماعی خود را از سر بگیرید.

لیفت صورت با نخ یک درمان کاملا سفارشی است که می تواند در هر زمان متناسب با نیازهای شما انجام شود.​

 

دکمه بازگشت به بالا