سلامت و دانش

ماهواره‌های کانادا به کمک اوکراین آمدند

“مایک گرینلی” سازنده “MDA” در یک بیانیه گفت: تصاویر گرفته شده توسط ماهواره های ما که به دلیل وجود شرایط آب و هوایی به فرد است، با سایر منابع تصویری از شرکت های تجاری رصد زمین، ادغام و تجزیه و تحلیل و تحلیل. خواهند شد تا گزارش‌های اطلاعاتی جامع و نزدیک به در لحظه را برای تهیه کن.

وی افزود: ما مفتخریم که می‌توانیم از قابلیت‌های ماهواره‌های راداری خود استفاده کنیم و بتوانیم هر کاری را در توان خود برای کمک به دولت برای محافظت از محیط‌های مختلف انجام دهیم.

شرکت «مک‌دونالد، دتوایلر و شرکا» که به اختصار «MDA» به نامیده می‌شود، یک شرکت نارید یاو شرکت «شرکت» است که به اختصار «MDA» می‌رسد. این شرکت، شعبه های داخلی در سراسر کانادا و آمریکا دارد. مهمترین محصولات این شرکت شامل “کانادارم” است که توسط “شاتل فضایی ناسا” استفاده می شود و همچنین “کانادارم 2” و “دکستر” که توسط ایستگاه فضایی بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.

“کانادارم” (Canadarm) مجموعه ای از بازوهای مکانیکی است که بر روی شاتل های فضایی و ایستگاه های فضایی نصب می شود تا بار و اجسام خارجی را در پیاده روهای فضایی جابجا کند. این ابزار توسط “آژانس فضایی کانادا” طراحی و ساخته می شود.

قابلیت های راداری “MDA” قابل توجه است. به عنوان مثال، این شرکت ماهواره “Radarsat-2” را که از دسامبر 2007 دور سیاره ما میچرخد و همچنین فضاپیمای “Radarsat Constellation” ساخته شده است که در ژوئن 2019 بر فراز موشک “فالکون 9” متعلق به شرکت “اسپیسایکس” ساخته شده است. مدار زمین پرتاب شدند.

بیانیه کوتاه “گرینلی” مشخص شده است که “MDA” به کدام تصاویر از ماهو اره‌های ڮک۩های شرکت هو است.

احتمالات وجود دارد. برای مثال، شرکت “کاپلا اسپیس” (Capella Space) مستقر در کلرادو نیز تصاویر “SAR” از ماشین را در 24 فوریه روسیه ثبت کرده است و فضاپیماهایی که توسط شرکت “مکسار تکنولوژیز” (Maxar Technologies), “پلنت” (Planet) است. ) و بلکااسکای “(BlackSky) ادارات می شوند، عکسهایی از تهاجم روسیه به شهروندان و آنها گرفته اند. به عنوان مثال، “مکسار “اخیرا مجموعه ای از عکسها را منتشر کرده است که نشان می دهد خسارات سنگینی به فروشگاههای مواد غذایی، خانه ها و دیگر ساختمانهای خود می دهد. غیرنظامی در شهر محاصره شده “ماریوپل” (Mariupol) وارد شده است.

46

دکمه بازگشت به بالا