استان ها

مبادلات مرزی سیستان و بلوچستان و پاکستان طبق روال گذشته در حال انجام است

گزارشگر یک/سیستان و بلوچستان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: مبادلات مرزی ایران و پاکستان از طریق پایانه‌های مرزی میرجاوه و ریمدان این استان طبق روال گذشته در حال انجام است.

ایوب کُرد در حاشیه برگزاری نمایشگاه صادرات چابهار اظهار کرد: مبادلات تجاری و صادرات کالا طبق روال گذشته از پایانه مرزی میرجاوه بدون هیچ گونه وقفه‌ای در حال انجام است بطوری که روز گذشته شاهد تردد ۴۵۰ دستگاه کامیون در این پایانه مرزی و مهم بودیم.

وی افزود: هم چنین از ساعت نخست امروز طبق روال گذشته شاهد تردد کامیون‌های ترانزیتی در این پایانه مهم مرزی سیستان و بلوچستان هستیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان، ترانزیت کالا را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و افزود: تمام تلاش مجموعه این اداره کل با هماهنگی مسوولان استانی و کشوری بر توسعه و روان سازی صادرات و واردات کالا در پایانه مرزی میرجاوه است، چرا که روابط اقتصادی ۲ کشور با سابقه دیرینه همواره به بهترین نحو تداوم داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان نیز در این باره گفت: پایانه مرزی ریمدان در جنوب استان ظرفیت و توانمندی مناسبی برای صادرات و واردات کالا، انتقال زائران پاکستانی و گردشگران و مسافران دارد و از آنجایی که فاصله آن تا بندر گوادر پاکستان حدود ۹۰ کیلومتر است اتباع کشور دوست و همسایه می‌توانند از این مسیر به دشتیاری و چابهار و سپس از طریق ناوگان زمینی و هوایی به شهرهای مذهبی و مناطق تفریحی و گردشگری ایران سفر کنند.

محمد یاسین افزود: هم اینک فعالیت پایانه مرزی ریمدان طبق روال همیشه بدون وقفه در حال انجام است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا