عمومیگزارشگر کسب و کار

نکات مهم خرید ساعت مچی

حتما شما هم در هنگام مشکلات زیادی برای انتخاب آن دارید. طبیعی است که فرم ساعت و رنگ و امکاناتی که دارد، نقش مهمی در انتخاب بهترین ساعت مچی برای شما خواهد داشت. پارامتر قیمت نیز برای خرید بسیار اهمیت داشته و باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال قبل از اینکه به چنین مواردی که از نکات هستند برسیم، باید به نکات ابتدایی توجه کنیم .

در این مطلب تلاش شده تا به 5 نکته مهم برای انتخاب ساعت مچی اشاره شود. پس از اینکه این نکات را مشخص کردید، می توانید در مورد نکات خرید بیشتر بدانید و سپس برای انتخاب ساعت مچی اقدام کنید. خرید ساعت موندوشاپ می‌تواند به شما لذت خریدی متفاوت و جذابی را ارائه دهد . طبیعی است که توجه به این نکات در هنگام خرید اینترنتی ساعت مچی مردانه و زنانه، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

تعیین نوع ساعت

قبلا از هر چیز بهتر است مشخص کنید که چه نوع ساعتی می خواهید. شاید تا پیش از این برای انتخاب نوع باید بین دو نوع عقربه ای و دیجیتالی بررسی می کردید؛ اما امروزه نوع دیگر ساعت یعنی ساعت مچی هوشمند نیز به جمع ساعت های محبوب جوانان اضافه شده و همین موضوع ممکن است کار را برای انتخاب سخت کند. طبیعی است که هر کدام ازانواع ساعت مچی امکانات، مزایا و معایبی دارند. در نتیجه برای انتخاب از بین این ساعت ها باید بر اساس نوع کاربرد و همچنین نوع علاقه مندی خود عمل کنید.

امروزه برای ست کردن ساعت مچی با لباس، آنقدرها نوع ساعت مهم نیست؛ چراکه انواع رنگ های ساعت مچی عقربه ای و دیجیتال وجود دارد که قابلیت ست شدن با هر نوع تیپ و لباسی را دارند. در تعیین نوع ساعت مچی، علاوه بر کاربرد و ظاهر، به دوام آن نیز توجه داشته باشید. دوام ساعت هم رابطه مستقیمی با محیط کاری شما دارد. برای مثال اگر در محیط هایی کار می کنید که نویز وجود دارد، احتمالا خرید ساعت مچی عقربه ای گزینه بهتری خواهد بود.

جنس بدنه و بند ساعت

یکی از مشکلاتی که برخی افراد با آن مواجه هستند، حساسیت به بدنه یا حتی بند ساعت است. قبل از اینکه برای خرید ساعت مچی اقدام کنید یا ساعتی را برای خرید هدیه انتخاب کنید، بهتر است در مورد حساسیت های خود یا فردی که برای او کادو می خرید، بیشتر بدانید. برخی از افراد به فلز حساسیت دارند. این حساسیت بیشتر به استیل وجود دارد. افرادی که میزان حساسیت آن ها کم است، می توانند از استیل 314L به بالا استفاده کنند. اکثر ساعت هایی که اورجینال یا های کپی هستند، از جنس استیل با میزان خلوص 314L به بالا استفاده می کنند.

افرادی که میزان حساسیتشان بیشتر است، باید از استیل 318L و بیشتر استفاده کنند. چنین ساعت هایی اصولا گرانقیمت هستند؛ اما هیچگونه حساسیتی ایجاد نمی کنند. در موارد نادر ممکن است بندهای چرمی یا پلاستیکی نیز برای پوست افراد حساسیت ایجاد کند. در چنین شرایطی باید به سراغ ساعت هایی بروید که بند آن ها چرمی یا پلاستیکی نیست. به طور کلی بهتر است پشی از اینکه برای خرید ساعت مچی اقدام کنید، اطلاعات بیشتری در مورد حساسیت خود یا فردی که برای او خردی می کنید، کسب نمایید.

صفحه ساعت مچی

از مهمترین نکاتی که باید پیش از اقدام برای خرید انواع ساعت مچی مورد توجه قرار دهید؛ توجه به نوع صفحه است. ایمن موضوعی نیست که در هنگام خرید به آن توجه کنید. احتمالا شما دو یا سه نوع صفحه ساعت را بیشتر دوست ندارید؛ در نتیجه بهتر است با خود رو رواست باشید. صفحه های گرد و مربعی از پرطرفدارترین ساعت های مچی هستند. اگر قصد دارید ساعت مچی را برای هدیه خریداری کنید و اطلاعی از علاقه فردی که قرار است به او هدیه بدهید مطلع نیستید، بهتر است یکی از این دو صفحه را انتخاب کنید. اکثر افراد این دو نوع صفحه ساعت را از صفحه های مورد علاقه خود می دانند.

موتور ساعت مچی

شاید کمی سخت باشد، اما دقت به اینکه ساعت مچی شما باید چه نوع موتوری داشته باشد نیز اهمیت زیادی دارد. انتخاب موتور هم می تواند در فروشگاهی که می خواهید به ان مراجعه کنید اثرگذار باشد و هم در قیمت ساعت مچی؛ در نتیجه با کمی تحقیق و بررسی در مورد تفاوت انواع موتور ساعت مچی، می توانید هوشمندانه تر خرید کنید. به طور کلی سه نوع موتور ساعت در ساعت های اورجینال و ساعت های های کپی مورد استفاده قرار می گیرد. این سه دسته عبارتند از:

هر کدام از این سه نوع موترو ساعت، ویژگی های مثبت و منفی خود را دارند. در نتیجه بهتر است با توجه به بودجه ای که دارید و اهمیتی که کاربرد ساعت برایتان دارد، نوع موترو ساعت را انتخاب کنید. ساعت های باتری دار تقریبا در هر فروشگاه اینترنتی ساعت مچی و فروشگاه های فیزیکی پیدا می شود. اگر قصد خرید ساعت با دیگر موتورها را دارید، باید مطمئن شوید که فروشگاهی که به آن مراجعه می کنید، این نوع ساعت را دارد یا خیر. به همین علت است که باید پیش از اقدام به خرید، این موضوع را مشخص کنید.

اورجینال، فیک یا های کپی

مورد آخری که باید پیش از اقدام به خرید ساعت مچی مورد توجه قرار دهید، اورجینال بودن، فیک بودن یا های کپی بودن ساعت است. باید دقیق مشخص کنید که دقیقا چه ساعتی می خواهید. طبیعی است که ساعت مچی اورجینال درجه کیفی بسیار بالایی داشته و دوام بهتری دارد. به همین دلیل نیز قیمت بالاتری به خود اختصاص داده است. البته قیمت بالای آن ممکن است ناشی از برند بودن هم باشد. در طرف مقابل، ساعت فیک، کیفیت پایین تری دارد و در عوض قیمت آن بسیار پایین است. برای خرید ساعت فیک حتی می توانید به دستفروش ها هم مراجعه کنید؛

اما برای خرید ساعت اورجینال باید به فروشگاه های معتبر یا سایت های معتبر فروش ساعت اورجینال مراجعه کنید. ساعت مچی های کپی نه ساعتی اورجینال است و نه به بی کیفیتی ساعت های فیک تولید شده است. حتی بسیاری از قطعات ساعت ممکن است مربوط به برند اصلی باشند. با این حال کل ساعت مربوط به کارخانه نیست. این ساعت ها کیفیت مناسبی دارند و در مقایسه با ساعت مچی اورجینال قیمت مناسب تری به خود اختصاص داده اند. در نتیجه باید قبل از خرید مشخص کنید قرار است چقدر برای خرید ساعت مچی هزینه کنید و چقدر کیفیت آن برایتان مهم است. در این صورت هوشمندانه تر برای خرید اقدام خواهید کرد.

دکمه بازگشت به بالا