سلامت و دانش

نگرانی از شیب افزایشی مهاجرت پزشکان / تولیت سلامت، کیفیت «آموزش» را جدی بگیرد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه مهاجرت برای جامعه پزشکی تصمیم تلخ و ناگواری است، گفت: مسولین تولیت سلامت با جامعه‌پزشکی چه رفتاری داشته‌اید که شیب رو به بالا می‌رود و این شیب نگران کننده به سمت متخصص و فوق تخصص سوق پیدا کند. می کند.

به گزارش گزارشگر یک، دکتر محمد رئیس‌زاده در نشست هماهنگی روسای نظام پزشکی سه استان شمال مازندران گیلان و گلستان در خصوص رعایت اصول حرفه‌ای پزشکی گفت: نکاتی که بسیار مهم می‌باشد الگوگیری از بزرگی امثال استاد فقید دکتر مسلم بهادری است که هیچ مکانی از اخلاق حرفه‌ای و پزشکی ندارد. و آن وزین بودن رشته‌هایشان خارج نشدند و به همین دلیل است که همیشه مورد احترام و اعتماد بودند چون حرفه‌ای را هیچ وقت فدای تلاطم نداشتند و به همین دلیل است که نام بزرگانی چون دکتر مسلم بهادری، دکتر یلدا، دکتر فرخ سعیدی در آن حرفه‌ای است. تاریخ ماندگار و جاودانه خواهد بود.

نگران قداست و افت کیفی کار جامعه پزشکی هستم

سازمان کل سازمان نظام پزشکی مشخص کرد: با تکیه بر آمار و اطلاعات دقیق به شدت نگران جامعه پزشکی کشور و نگران کیفی کار جامعه پزشکی هستم و این بحث‌ها، مباحث هویتی ماست و کسی که از مکانی کاملا بی‌کیفیت بدون رعایت همه زیرساخت‌ها باشد. آموزشی فارغ‌التحصیل شود، پزشک قابل اعتماد و افتخاری برای آینده ایران خواهد بود.

تولیت سلامت، کیفیت آموزش پزشکی را جدی بگیرید

رئیس زاده ادامه داد: این امر اکنون شأنیت و موقعیت پزشکی کشوری است که بلندآوازه و در صاحب نام این کشور را کوتاه خواهد کرد و نتیجه را عینی و عملی خواهد کرد که در چند سال آینده این اعتمادی که مردم به توان متخصصین ما نخواهند رسید. داشت. اگر در حال حاضر از افراد جامعه‌شان را برای درمان به ایران اعزام می‌کنند این امر بسیار بزرگی برای پزشکی بوده است و نشان می‌دهد که این اعتماد است اما این اعتماد و معتبر نیست و کسی با ما پیوند اخوت نبسته است که همیشه این را حفظ کرده است. اعتماد را دائمی و تضمینی نشان می دهد و اگر کیفیت آموزش و استانداردهای آموزشی توسط تولیت نظام سلامت جدی گرفته نشود حتما مردم ما این مشکل را ندارند و به این معناست که ما پیشاپیش سلامت مردم خودمان را به حراج می‌گذاریم. تولیت سلامت، مجلس، دولت و رسانه وظیفه دارند که از این جایگاه پرافتخار جامعه پزشکی کشور دفاع کنند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی با تاکید بر جایگاه و شأن جامعه پزشکی گفت: آن گروه باید به جایگاه اصلی پزشکی در کشور نگاه کند، نظام پزشکی است و این دغدغه اصلی ماست و اگر از آن مراقبت انجام شود در همه حوزه ها از آموزش، اجتماعی است. ، فرهنگی، اخلاقی و حرفه‌ای که باید به آن بپردازیم با مشکل مواجه شویم.

مهاجرت برای جامعه پزشکی تصمیم تلخ و ناگواری است

رئیس زاده با اشاره به موضوع مهاجرت پزشکان افزودند: هر یک از پزشکان ایرانی که به هر کشوری مهاجرت کرده‌اند، مطمئناً مددهای ارزشمند کشور هستند و باید این را نظر داشته باشید که این پدیده تلخ و ناگواری است که یک پزشک با تصمیم تلخ مهاجرت می‌کند. .

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: م ی لام ب ب ا ا اه پزشکی ف ای داش ه ا ه ا ی ی ی ی ی ی ی ی ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا ا

اعتبار جامعه پزشکی در گرو حفظ کیفیت آموزش است

زاده با اشاره به مقایسه‌هایی که در رسانه‌ها در جهت مخدوش نمودن چهره جامعه پزشکی صورت می‌گیرد، گفت: جایگاه اجتماعی، امکان خدمت به کیفی به مردم و تعارف جزوه‌های جامعه پزشکی است و باید متذکر شد که دکتر لاری پور سازمان در یکی از برنامه‌ها. صدا و سیما شرکت کردند که آمار مقایسه‌های سرانه پزشک در ایران را با دیگر مقایسه می‌کنند. یک دستیار که چند ساعت را باید در بیمارستان بگذراند و در دیگر چه میزانی است؟ دریافتی اینترن و رزیدنت و متخصص و فوق تخصص در دوران تحصیل نسبت به کاری که انجام می دهد به چه مقداری است؟ به ازای هر دقیقه، پزشک ما چقدر دریافتی دارد و همجوار چه میزانی است؟ را اصلاً نمی‌کنند؛ چرا حق واقعی جامعه پزشکی را نسبت به سایر کشورها نمی‌دانید؟ اگر دنبال مباحث علمی بودید که آمار واقعی و متقن را عنوان می‌کردید.

رشد تعرفه های خدمات سلامت طبق قانون باشد

بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی؛ رئیس‌زاده در وضعیت ویژه تعرفه‌های ۱۴۰۲ نیز گفت: مکرراً اعلام کردیم که طبق قانون باید عمل شود و جلسه تعلیم در سال جاری به رای‌گیری کشیده شد و نهایتاً با چهار رأی در مقابل سه رأی یک عدد قابل قبول تصویب شد و به عنوان نظر شورای عالی بیمه انتخاب شد. به سازمان برنامه بودجه اعلام شد و در این مدت تصمیم، سازمان نظام پزشکی از هر مجرا، فرصت و جلسه رایزنی، فرصتی و مکاتبه‌ای که برای واقعی کردن تعرفه‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت.

به نفع سلامتی مردم به جنگ با مشکلات جامعه پزشکی برویم

رئیس‌زاده در پایان گفت: جامعه پزشکی پرتلاش در استان‌ها و شهرستان‌ها مشکلات بسیار زیادی را در حوزه‌های اقتصادی، تعلیمات و معیشت‌ها و بحث‌هایی مطرح می‌کنند که باید به عنوان وظیفه‌ای که در جهت دفاع از سلامت مردم با تمام قدرت تلاش کرده‌اند، بیان کنند. نفع سلامتی مردم به جنگ با این مشکلات برویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا