فرهنگی

هایده صفی‌یاری داور جشنواره تالین شد

های صفیای ت ی یای ایان ه وان زاز ز از اران

به گزارش گزارشگر یک، «الدیکو انیادی» فیلمساز مجارستانی نامزد اسکار امسال در راس هیئت داوران مسابقه جشنواره تالین قرار داد و هایده صفی‌یاری تدوینگر سینمای ایران در کنار «آدام بالاژ» آهنگساز اهل کشور مجارستان، «آندرس کلینرت» کارگردان آلمانی و «بیجایا». جنا» بازیگر هندی، دیگر اعضای تیم داوری این رویداد سینمایی را تشکیل می‌دهند.

هایده صفی یاری تدوینگر ایرانی و یکی از اعضای آکادمی اسکار است که کار فیلمسازان مطرح بین المللی چون بهرام بیضایی، بهمن قبادی، رضا درمیشیان، شهرام علیدی و مانی حقیقی را بر عهده داشته اما بیشتر به خاطر همکاری طولانی مدتش با اصغر فرهادی می شناسد. شود.

دو فیلم «جدایی» (۲۰۱۱) و «فروشنده» (۲۰۱۶) با تنظیم صفی‌یاری، برنده جایزه اسکید شم. او در طول سی سال بیش از ۹۰ فیلم داستانی داستانی و چندین فیلم مستند ساخته شده و جوایزی چون سیمرغ بلورین جشنواره فجر و جایزه فیلم آسیایی را دریافت کرده و از سوی جوایز گویا و انجمن بین‌المللی سینمادوستان نامزد بهترین جایزه شده است.

طبق اعلام پیشین امسال فیلم «شهر خاموش» ساخته جدید احمد بهرامی در بخش مسابقه اصلی جشنواره تالین، اولین نمایش جهانی خود را خواهد داشت، «جنگ جهانی سوم» از هومن سیدی و «خرس نیست» جعفر پناهی در بخش بهترین های جشنواره، فیلم «سونسوز» به کارگردانی رضا جمالی در بخش تازه راه‌اندازی منتخب، فیلم کوتاه «آبان» ساخته عباس طاهری و مهدی طوسی در بخش کوتاه و مستند «چطور جرات کردی چنین آرزوی مسخره‌ای کنی» به کارگردانی مانیا اکبری و محصول مشترک ایران. و بریتانیا هم در بخش رقابتی غیر قابل ارائه می‌شود.

جشنواره بین الملی فیلم تالین از تاریخ ۱۱ تا ۲۷ نوامبر (۲۰ آبان ودا ۶ آذر) گریکر.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا