فرهنگی

هشدار جانشین وزیر ارشاد به مدیران استانی: فعالیت انتخاباتی ممنوع!

جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تمجید از مدیران استانی این وزارتخانه، تاکید کرد که «شرعا و قانونا مجاز به فعالیت انتخاباتی نیستیم.»

به گزارش گزارشگر یک، سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در هفته‌های آینده تاکید کرد که شرعا و قانونا مجاز به فعالیت انتخاباتی نیستیم.

او که صبح شنبه در هفتمین همایش مدیران کل استان‌های وزارت ارشاد سخن می‌گفت، ضمن اشاره به خدمات ارائه شده در دولت شهید رئیسی و لزوم ثبت و مستندسازی این فعالیت‌ها گفت: بعدها خواهند نوشت که ما تجربه‌های متفاوتی را در دولت مردمی تجربه کردیم و داغ از دست دادن رئیس‌جمهور از جمله این تجربه‎‌ها بود.

وی ادامه داد: شهید رئیسی ویژگی‌های بارزی داشتند از جمله عقلانیت در حکمرانی، سعه صدر و پختگی اندیشه که یک مدیر برای مدیریت شایسته نیازمند آن است و آیت‌الله رئیسی علاوه بر این ویژگی‌ها از صفت تقوا هم بهره‌مند بود. ما خادم دولت آیت‌الله رئیسی هستیم و این برای ما سند افتخاری است.

جانشین وزیر ارشاد با اشاره به انتصاب مدیران استان‌ها با توجه به اصل شایسته‌سالاری در این دوره گفت: در دولت مردمی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بهترین چینش های مدیریتی را داشته است.

هاشمی ضمن تاکید بر مستندسازی از فعالیت‌های انجام شده در حوزه فرهنگ در دولت شهید رئیسی افرود: برخی از فعالیت‌های دولت مردمی مانند قرارگاه شهید آوینی در حوزه فرهنگ باید در حافطه تاریخی ثبت شود.

رمضانی چابک: در دولت مردمی وارد یک‌دوره تحولی شدیم

مهدی رمضانی چابک، مدیرکل دفتر هماهنگی استان‌های وزارت ارشاد نیز گفت: نوع حمایت وزارت ارشاد از مجموعه مدیران‌کل باعث ایجاد یک‌ فضای تعاملی بین معاونت‌ها شد. آنچه‌ در دوره دولت‌ مردمی در بحث تعامل با استان‌ها محقق شد، یک‌دوره بی‌نظیر بود. 

رمضانی چابک‌ ادامه داد: در دولت مردمی نگاه حمایتی از استان‌ها وجود داشت و منجر به ورود به یک‌دوره تحولی شد. ما در دو سال گذشته بر یکسری رویکردها تاکید داشتیم تا ریل‌گذاری خوبی را در جهت گسترش نهادهای مردمی فرهنگ داشته باشیم. در حال حاضر  تقریبا این ریل گذاری انجام شده است و قرارگاه شهیدآوینی نقش بسیار پررنگی در این امر دارد. همچنین با تلاش‌های آقای هاشمی، کمیته فرهنگی شرق و غرب کشور هم‌ تشکیل شده است.  

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا