بین الملل

هشدار وزیر اسرائیلی درباره فروپاشی کابینه نتانیاهو

گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین گزارشگر یک؛ پس از اینکه رسانه‌های اسرائیلی و غربی روز دوشنبه (دیروز) مدعی پیشرفت در مذاکرات مربوط به تبادل اسرای فلسطینی و اسرائیلی شدند، یک وزیر کابینه نتانیاهو روز سه شنبه بر احتمال فروپاشی کابینه تاکید کرد.

وزیر «وحدت ملی» اسرائیل چیلی تروپر هشدار داد اگر نتانیاهو از توافق قابل قبول برای آزادی «گروگان‌های حماس از غزه» امتناع کند، کابینه فرو می‌پاشد.


چیلی تروپر

 

در روزهای اخیر و به دنبال ناکامی در آزادی اسرای اسرائیلی و تحقق هدف نابودی حماس در غزه، درخواست‌ها در اسرائیل برای برکناری نتانیاهو شدت گرفته است. بعد از تکرار ایده  برکناری نتانیاهو توسط «یائیر لاپید» رهبر احزاب مخالف کابینه رژیم صهیونیستی، اخیرا بیش از ۴۰ فرمانده ارشد نظامی سابق و برخی از مقامات اطلاعاتی، رهبران تجاری و دیپلمات‌های اسرائیل خواستار «برکناری فوری» او شده‌اند.

روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارش امروز خود نوشته که فشارها در اسرائیل برای نهایی کردن توافق با حماس «جهت آزادی ۱۳۶ گروگان» شدت گرفته است.

 

مشاور رسانه‌ای رئیس دفتر سیاسی حماس اعلام کرد که این جنبش به دنبال آتش‌بس دائمی است و به آتش‌بس موقت برای تبادل اسرا رضایت نخواهد داد.

تروپر وزیر کابینه اسرائیل گفت که «ما (برای آزادی اسرا) باید بهای سنگینی را بپردازیم اما توقف جنگ بهایی است که اسرائیل تمایلی به پرداخت آن ندارد. اگر توافقی وجود داشته باشد و نتانیاهو آن را امضا نکند، دولت را ترک خواهیم کرد. حتی اگر نتانیاهو را جایگزین کنیم، هدف از بین بردن حماس تغییر نخواهد کرد».

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا