سلامت و دانش

هنوز خیال‌مان از امیکرون راحت نیست / خطر بروز موج هفتم پس از نوروز

عضو کمیته علمی مبارزه با این بیماری با توجه به این که خیالمان از امیکرون راحت نیست در مورد بیماری از تعطیلات نوروز هشدار داد.

دکتر سید احمد طباطبایی _ دبیر بورد ریه اطفال کمیته علمی ستاد مری مقابله باو استرس دکتر سید ایی _ دبیر بورد ریه اطفال گفت: نسبت به روزهای گذشته، شدت و میزان بیماری با امیکرون کاهش یافته است، اما حفظ می‌شود که پروتکلها را حفظ کنید که خانواده‌ها را کار می‌کند و می‌دهد. به نظر نمیهسد ما هنوز در مركله هابا از نظر پیک در حال حاضر در روند کاهشی در حال حاضر همچنان وجود دارد.

او ادامه داد: شاید روند بیماری طی روزهای آتی چند کاهشی باشد، اما در نظر داشت که طی نوروز گذشته که آزادی بیشتری از نظر رفت و آمد داشتیم، شاهد بروز پیک چهارم و پنجم بودیم. مردم خسته شده اند و میزان رفت و آمد و مهمانی ها، مسافرتها، دیدو بازدیدها، مراسمات عروسی و ختم سرجای خود بازگشته است و به نظر می رسد این تغییر رفتارها بعد از تعطیلات نوروزی دوباره مشکل آفرین باشد.

وی با اشاره به اینکه در این زمینه امکان پذیر است پس از تعطیلات نوروزی از بیماری را تجربه کنیم، به این نتیجه رسیدیم: زمانی که ما با دلتا از کشور خارج می شویم، خیلی از کشور از این گذر کرده اند و این اتفاق در مورد امیکرون هم رخ داده است. داد و در شرایطی که خیلی از کشورهای اوج امیکرون بودند ما امیکرون نداشتند امیکرون نداشتند و یکباره با فاجعه آخرین پیک ششم حمله شدیم. یقینا در ایران هم ممکن است با سویه‌های از امیکرون و درمان درمان شود. اکنون سفرها به دیگر بویژه همسایه انجام می‌شود امکان انتقال یمار.

وی در خصوص وضعیت فیزیکی کودکان به گزارشی از امیکرون، اظهار کرد: همچنان به نظر می‌رسد کودکان در راس هجوم امیکرون هستند و هنوز بیش از اندازه بزرگان میکرون هستند و میمبتلا هستند.؛ هر چند که شاید بزرگان عوارض نمی‌توانند ولی به‌طوری نمی‌توانم بگویم که کا۩ رو.

طباطبایی بیان کرد: تصمیم گیری برای افزایش تجهیزات مراکز درمانی اطفال گرفته شده است اما به نظر می رسد تا زمانی که این تصمیمات محقق شود شاید تا پنج ماه زمان ببرد. از طرفی امکانات و تخت به تنهایی کافی نیست و نیروهای متخصص برد آموزش های چی کی از طرف دیگر در حال حاضر پرسنل و پرستاران خسته شده اند و نیاز به حمایت دارند.

او تاکید کرد: خانواده‌ها اصلاً نباید به این دلخوش باشند که بیماری‌های زائم ازایی عالی ویرو تأکید کرد: باید موضوع را جدی گرفته و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. اکنون وضعیت تجمعات در مترو، بازارها، میادین تره‌بار و… اصلاً رضایت بخش نیست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا