ودیعه مسکن در بافت‌های فرسوده دو برابر شده است

وزیر راه و شهرسازی گفت: تسهیلات ودیعه مسکن برای ساکنان بافت‌های فرسوده که واحدهایشان نوسازی می‌شود، در تهران ۱۲۰ میلیون و در مراکز استان‌ها ۹۰ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش گزارشگر یک، مهرداد بذرپاش، امروز  پنجشنبه در مراسم افتتاح ۵۰۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در بافت‌های فرسوده اظهار کرد: نوسازی بافت‌های فرسوده بسیار مهم و در اولویت است. از ابتدای حضورم در وزارت راه وشهرسازی  در موضوع مسکن، تلاش‌ها متمرکز بر نوسازی بافت‌های فرسوده بوده و تلاش داریم تا عقب‌ماندگی‌های دهه اخیر را جبران کنیم.

حدود ۳۰ درصد جمعیت کشور در بافت فرسوده زندگی می‌کنند

وزیر راه وشهرسازی  گفت: در حال حاضر ۹ درصد کل شهرها با حدود ۳۰ درصد جمعیت کل کشور در بافت فرسوده قرار دارد که ضرورت دارد ضمن تولید مسکن، نوسازی این بافت ها نیز توأمان انجام شود زیرا این موضوع هدف دولت و ضرورت کشور است.

وی تاکید کرد: نوسازی در بافت های فرسوده چندین حسن دارد که بخشی از آنها شامل وجود زیر ساختها و سایر منابع شهری، کاهش قیمت تمام شده مسکن، وجود شبکه های حمل ونقلی و دیگر مزیتهایی که همگان  بر آن اذعان دارند، نیاز به نوسازی در این بافتهاست که در اولویت دولت قرار دارد.

بذرپاش بیان کرد: تولید مسکن در این بافت‌ها علاوه بر رونق تولید، سبب فعال شدن مشاغل و کسب وکار ها و باز آفرینی محیط شهری و زندگی مردم می شود. با این کار منزلت اجتماعی در محیط های شهری تقویت می شود.

وزیر راه وشهرسازی  گفت: در برنامه هفتم توسعه تمام تلاش ما آن بوده است تا از ظرفیت های  این برنامه  برای نوسازی مسکن در بافت فرسوده بهره ببریم.

بذرپاش گفت: به منظور رونق در این بافت ها از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد که تدوین قوانین و مقررات و بسته ۱۹ بندی نوسازی بافت فرسوده از جمله این موارد است.

رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده پایتخت

وی ادامه داد: با  ابلاغ بسته تشویقی ۱۹ بندی در تهران، در فروردین و اردیبهشت رشد ۳۰۰ درصدی صدور پروانه ساختمانی در بافت فرسوده پایتخت رقم خورد. با این روند در تهران طی دو سال آینده شاهد تحولات مثبتی خواهیم بود.

تسهیلات ودیعه نوسازی بافت فرسوده در تهران ۱۲۰ میلیون تومان شد

وی بر رفع موانع موجود  برای تولید مسکن در بافت‌های فرسوده تاکید کرد و گفت: توافقاتی که با صندوق کار آفرینی امید برای افزایش تسهیلات  جابه جایی ساکنان بافت های فرسوده انجام شده بسیار مثبت است. هم اینک ودیعه برای ساکنانی که واحدهایشان نوسازی می‌شود در تهران ۱۲۰ میلیون تومان و در مراکز استان‌ها ۹۰ میلیون تومان است که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد معادل دو برابر افزایش داشته است.

بذرپاش از دیگر راهکارهای ترغیب ساکنان به نوسازی واحدهای بافت‌های فرسوده را روش کلید به کلید عنوان کرد و گفت: در روش کلید به کلید، واحدهای مسکونی توسط شهردای‌ها در همکاری با وزارت راه و شهرسازی احداث می‌شود تا ساکنان واحدهایی که در حال نوسازی هستند در آنها اسکان یابند و بعد از اتمام واحدهای نوسازی شده خود به خانه‌های خود بازگردند.

‌وی همچنین از تلاش مجموعه دولت برای کاهش نرخ سود تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده خبر داد.

انتهای پیام 

دکمه بازگشت به بالا