فرهنگی

پذیرش دانشجوی مقطع ارشد سال‌ ۱۴۰۱ در دانشگاه معارف اسلامی

دانشگاه معارف اسلامی برای نیم سال اول سال تحصیلی 1402 1401 (ترم آنلاین 1401) از طریق آزمون ورودی اختصاصی کارشناسیارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه های علمیه) در رشته های زیر دانشجو می پذیرد.

به گزارش گزارشگر یک، دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها برای نیم سال اول سال تحصیلی 1402 1401 (ترم آنلاین 1401) از طریق آزمون ورودی اختصاصی کارشناسیارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه های علمیه) در رشته های زیر دانشجو می پذیرد.

نکات و توصیه های مهم
ـ زمان ثبت‌نام: ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ لغایت ۲ اسفند ۱۴۰۰
لازم است درخواستان گرامی در بازه زمانی ثبت نام برای ثبت نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در سایت دانشگاه به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام اینترنتی اقدام کنند.
داوطلبان فقط در بازه زمانی ثبت‌نام می‌توانند نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات آمده تن شادام.
ـ ارائه مدارک، بعد از قبولی در آزمون ورودی الزامی می‌باشد، و رامدر داو گازت نام، مدر ارائه مدارک، بعد از قبولی در آزمون ورودی.
کارت ورود به جلسه آزمون، روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه 20، 21 و اردیبهشت 1401 به صورت اینترنتی از طریق سایت دانشگاه توزیع خواهد شد.
ـ تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ خواهد بود.
ـ محل برگزاری آزمون در شهر قم می‌باشد که نشانی دقیق آن در روز توزیع کارتا، به ا

شرایط درخواستان

الف) عمومی

۱. التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی.
۲. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
۳. نداشتن سوءپیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح.
۴. وجود ندارد منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذیصلاح به عنوان اداره نظام وظیفه و… .
۵. حداکثر سن برای رشته های مدرسی معارف اسلامی 33 سال (متولدین بعد از 1 فروردین 1368) و برای رشته های مشاوره، ارتباطات، مدیریت سازمان ها 40 سال (متولدین بعد از 1 فروردین 1361).
شرح: مدت زمان خدمت سربازی (معافیت، محاسبه نمی‌شود) و حضور در جمع‌هو، به سقف سنی افز.
۶. جسم جسمی و روحی لازم جهت تحصیل در دانشگاه با رشته یا رشته های انتخابی.
۷. عدم استفاده در هیچ یک از ارگانها و یا سازمانهای دولتی.
۸. دارا شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها (احراز این شرط، پس از قبولی در آزمون خواهد بود).

ب) اختصاصی

۱. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی.

برادران
۲. داشتن مدرک سطح دو حوزوی و تکمیل پایه ده کتبی
عبارت ۱: پس از قبولی، برای ارائه مدرک کتابی پایه ده، فرصت لازم خواهد شد.
فهرست ۲: رشته‌های مشاوره، ارتباطات، مدیریت سازمان‌ها، نیازی به ارائه مدهرک کتبی.

خواهران
۲. داشتن مدرک حوزوی (مورد ارزیابی دو مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران)

تذکر: داوطلبان تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ برای ارائه مدرک درجه دو حوزوی فرصت دارند.

مدارک لازم است برای ثبتنام
۱. سریال 12 رقمی ثبتنام آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی ارشد سال 1401: برای ثبت نام در این آزمون بایستی سریال 12 رقمی ثبت نام آزمون به مبلغ 500000 ریال معادل پنجاه هزار تومان از قسمت خرید کارت تهیه می شود.
توجه: برای تهیه کارت اعتباری کارت اعتباری کبتنام و دریافت سریال 12 رقمی به قسمت خرید کارت در سامانه پذیرش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه مراجعه کنید.
۲. فایل عکس اسکن شده: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی جدید 4 × 3 خود را با مشخصات ذکر شده در دفترچه راهنما، اسکن کرده و فایل آن را برای ارسال از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی آماده کنید.
۳. فایل مدرک ایثارگری اسکن شده است: داوطلبانی که از سهمیه ایثار استفاده می کنند مطابق با شرایط ذکر شده در دفترچه راهنما میباشند مدرک ایثارگری معتبر خود را اسکن کرده و در تکمیل درخواست نامه اینترنتی ثبت نام در قسمت های بارگذاری شده است.

تکمیل درخواستنامه ثبتنام اینترنتی
به داوطلبان توصیه می‌شود پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما اقدام به ثبت نام کنید. دریافت اطلاعات لازم جهت آزمون در این آزمون در 5 مرحله صورت خواهد پذیرفت، که هر یک از این مراحل به مراحل اختصار در دفترچه راهنما توضیح داده شده است. بدیهی است در صورت مشاهده غیرقانونی در موارد ذکر شده در درخواست نامه ثبت نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته شدن در آزمون، قبولی وی کان لم یکن تلقی شده و از ادامه داوطلب داوطلب خواهد شد.

تذکرات مهم
۱. داوطلبان با توجه به شرایط خود (سن و مدرک) و از میان رشته های موجود (8 رشته)، امکان انتخاب 3 اولویت را خواهند داشت که پس از اعلام نتایج اولیه و بر اساس نمرات کتاب و اولویت های انتخابی، از داوطلبانی که حدنصاب لازم است. را کسب کند، برای مصاحبه در اولویت های انتخاب شده، دعوت به عمل خواهد آمد. پذیرش نهایی منوط به داشتن حدنصاب لازم در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی خواهد بود.
۲. حدنصاب نمره ایثارگران (اعم از ایثارگران مشمول ظرفیت 25 درصدی و یا درصدی 5) 70% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته و حدنصاب نمره رزمندگان 80% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد در هر کدرشته محل است.
۳. استفاده از سهمیه ایثارگران و رزمندگان، میبایست بر اساس قوانین مندرج در دفترچه آزمون سراسری کارشناسی ارشد سال 1401 سازمان آموزش سنجش کشور، عمل و جهت احراز شرایط، اقدام.
۴. متقاضیان درخواست استفاده از تعدادی از رزمندگان در مواردی که گواهینامه (با شرایط مربوطه) را در هنگام ثبت نام اینترنتی بارگذاری نکنند، در سهمیه آزاد پذیرش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی وارد نخواهد شد.
۵. مندرجات فرم اینترنتی ثبت‌نام باید دقیق و صادقانه تکمیل شود.
۶. مسئولیت صحت کلیه مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم اینترنتی) به انتخاب داوطلب خواهد بود.
۷. در مندرجات فرم اینترنتی امکان هیچ تغییری بعد از ثبت نام وجود ندارد. بنابراین داوطلبان باید به دقت مراحل ثبت‌نام اینترنتی را انجام دهند و ثبت یام را ثبت کنند.
۸. دریافت کد رهگیری به منزله ثبت نام داوطلب است. در صورتیکه کد رهگیری را دریافت ننمایید، ثبت نام شما صورت نگرفته است.
۹. وجه ثبت‌نام و سایر مدارک ارسالی به هیچ وجه عودت نخواهد شد.
۱۰. داوطلبان اطلاعات وجه واریزی و کد رهگیری خود را تا اعلام نتایج نهایی، نزد خود نکهای.
۱۱. هر زمان مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان کرده یا واجد یکی از شرایط عمومی و یا اختصاصی مربوطه و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما نمی باشد، در هر مرحله (ثبتنام، شرکت در آزمون، پذیرش، حین تحصیل در دانشگاه و …) ادامه کار محروم خواهد شد.
۱۲. این دانشگاه دولتی است و شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌کنند.
۱۳. اعتبار پذیرش برای هر رشته از مجوز یک دفتر توسعه وزارت وعلوم تحقیقات و.
۱۴. طلاب سفیران هدایت، برای مشاهده شرایط لازم ثبت نام، به بخش سوالات متداول مراجعه کنید
۱۵. دانشگاه معارف اسلامی، خوابگاهی در قبال هیچ خوابگاهی برای دانشجویان ندارد. البته دانشگاه برای خوابگاه دانشجویان، تلاشهای لازم را انجا خواهد داد تا امکان استفاده از خوابگاه برای دانشجویان غیربومی فراهم شود.
۱۶. در صورت تغییر در روند آزمون، به داوطلبان اطلاع رسانی خواهد شد.
۱۷. داوطلبان جهت کسب اطلاعات بیشتر و تکمیلی بیتر و تکمیلی میترچه راهنما مراجعه کنند یا با شماره تلفن های 32110224 025 و 32902612 025 تماس دریافت کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا