عمومیگزارشگر کسب و کار

پلی گراند یا فضای بازی محصور کودک چیست؟

 فضای بازی محصور کودک

داشتن فرزند در کنار لذت‌های فراوانی که دارد، معمولا دغدغه‌هایی را نیز برای والدین به همراه می‌آورد. یکی از این دغدغه‌های مهم، موضوع امنیت کودکان است. مسلما هر پدر و مادری، دوست دارد که فرزندش همواره در امنیت کامل باشد و هیچ گونه خطری، چه جسمی و چه روحی و روانی، او را تهدید نکند. در کنار این موضوع، مسئله بازی کردن و شاد بودن کودک مطرح است که به اندازه امنیت کودک و حتی بیشتر از آن اهمیت دارد. از همین رو، به هیچ وجه نباید به بهانه محافظت از کودک، او را کاملا ایزوله کرده و فرصت بازی و شادی را از او بگیریم. همین موضوع، تولید کننده‌های وسایل بازی کودکان را به فکر انداخت تا شرایطی را فراهم کنند که کودکان ضمن داشتن امنیت کامل، بتوانند بدون محدودیت به بازی و شادی بپردازند. ره‌آورد این تفکر تولید محیط‌ها و وسایل بازی ایمن برای کودکان بود. یکی از بهترین این ابداعات، وسیله‌ای به نام سافت پلی گراند بود که احتمالا انواعی از آن را در خانه‌ها و زمین‌های بازی کودکان دیده‌اید.

اما  چیست؟ چگونه ایمنی کودک را تامین می‌کند؟ چه انواعی دارد و از چه اجزایی ساخته شده است؟ این‌ها سوالاتی که ممکن است در اولین برخورد با این وسیله به ذهن شما خطور کرده باشد. مخصوصا اگر سرمایه گذار بوده و قصد راه‌اندازی یک خانه بازی مجهز برای کودکان را داشته باشید، آشنایی کامل با سافت پلی گراند برایتان تا حد زیادی ضروری خواهد بود. به همین جهت، در این مقاله قصد داریم که به سوالات فوق پاسخ داده و اطلاعات تکمیلی را در مورد سافت پلی گراند به شما ارائه نماییم.

همانطور که از نام آن می‌توان حدس زد، سافت پلی گراند در واقع یک محیط بازی ایمن برای کودکان است. طراحی این محیط و مصالح سازنده آن به گونه‌ای است که در هنگام بازی، حتی کمترین خطری متوجه کودکان نباشد. سافت پلی گراندها انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها بسیار بزرگ بوده و بخش‌های زیادی از انواع استخر‌ها و تونل‌ها گرفته تا انواع سرسره و راهرو و غیره را شامل می‌شوند. برخی نیز کوچکتر بوده و بخش‌های محدودتری دارند. به طور کلی یک سافت پلی گراند استاندارد می تواند شامل بخش‌های زیر باشد:

البته بسته به سلیقه سفارش‌دهنده و خلاقیت تولیدکننده موارد بسیار دیگری را نیز می توان به یک سافت پلی گراند افزود و آن را به یک محیط محبوب و لذت بخش برای کودکان تبدیل نمود.

یک سافت پلی گراند چگونه ایمنی کودک را تامین می‌کند؟

برای تامین ایمنی جسمی و روانی کودک در سافت پلی گراند موارد زیادی مد نظر سازندگان و طراحان این محیط بازی قرار گرفته است. اول از همه موضوع حصارهای ایمنی است. این حصارها برای آن تعبیه شده اند که کودکان، به خصوص کودکان نوپا، از محیط بازی خارج نشوند. این موضوع مخصوصا در محیط‌های عمومی و شلوغ مهم است. چرا که اگر حتی برای چند لحظه کودک گم شود، استرس زیادی متوجه خود او و همچنین والدینش خواهد شد.

گرچه در نگاه اول ممکن است قرار گرفتن کودک در یک محیط محصور کمی ناخوشایند به نظر برسد اما باید بدانید که این موضوع احتمالا برای خود کودک چندان ناخوشایند نیست. چرا که در محیطی قرار گرفته است که معمولا آرزویش را دارد، یک محیط پر از بازی‌ها و همبازی‌های مختلف. البته ممکن است که قرار گرفتن در این محیط، در برخورد اول برای کودک کمی نامانوس باشد، اما مسلما پس از چند دقیقه توجهش به سایر بچه‌ها و وسایل بازی مختلفِ تعبیه شده در محیط جلب شده و مشغول خوشگذرانی خواهد شد.

فاکتور ایمنی دیگری که در ساخت سافت پلی گراند در نظر گرفته می‌شود، مصالح سازنده آن است. اجزای مختلف این محیط معمولا از مواد نرم و پلاستیکی ساخته می‌شوند. حتی اگر برای استحکام، بخش‌هایی را از مواد سخت و محکم بسازند، حتما آن را توسط فوم‌ها و مواد نرم دیگر به طور کامل پوشش خواهند داد. به همین دلیل کودکان به راحتی می‌توانند در این محیط‌ها، بدون کوچکترین خطری، به جست و خیز و بازی بپردازند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، مهم است طراحی این محیط‌ها نیز به گونه‌ای انجام شود که خطری کودک را تهدید نکند. این طراحی باید به نحوی باشد که امکان سقوط اجسام یا سقوط کودکان از ارتفاع و یا گیر کردن آن‌ها در میان بخش‌های مختلف وجود نداشته باشد.

خرید محصولات استاندارد، خصوصا برای کودکان بسیار حائز اهمیت است؛ خرید سافت پلی گراند استاندارد بازی سازان دغدغه شما را برای تهیه محصولی با کیفیت و ایمن برطرف خواهد کرد. در ساخت محصول تولیدی توسط بازی سازان، تمامی دستور العمل های سازمان استاندارد مورد توجه قرار گرفته و این امر سبب شده تا سازه های تولیدی توسط این مجموعه، جزو معدود پلی گراند های دارای نشان استاندارد در کشور باشند.

از سافت  در کجا می‌توان استفاده نمود؟

محدودیت خاصی در این زمینه وجود ندارد. از این وسیله مهیج می‌توان در جاهای مختلف مثل هتل‌ها، مراکز خرید، مهدهای کودک، خانه‌های بازی و شهربازی‌ها بهره برد. اگر قصد راه‌اندازی یک خانه بازی برای مشتریان خود را دارید، به راحتی می توانید با توجه به بودجه و همچنین میزان مشتریان احتمالی خود، یک سافت پلی گراند مهیج با اندازه مناسب در مجموعه خود راه‌اندازی نمایید.

این وسیله را حتی می‌شود در منزل نیز  نصب نمود و یک محیط ایمن و شاد برای بازی کودکان در خانه ایجاد کرد. در محل‌هایی که فضای بازی کودکان محدود یا ناایمن است، همچنین در فصول سرد که امکان بردن کودکان به محیط‌های بازی عمومی وجود ندارد، داشتن یک سافت پلی گراند در منزل می‌تواند خیلی ایده‌آل باشد. با توجه به این که کودک در هنگام بازی در این محیط کاملا فعال بوده و همواره مشغول جست و خیز و حرکت است، سافت پلی گراند قطعا گزینه بهتری از بازی‌های رایانه‌ای برای سرگرمی کودکان است.

دنیای کودکان دنیای شادی و انجام بازی‌های کودکانه است. بازی کردن علاوه بر ایجاد نشاط در کودکان و تامین سلامت آنان، چیزهای زیادی نیز به آن‌ها می‌آموزد و آن‌ها برای زندگی آینده‌شان آماده‌تر می‌کند. والدینی که این موضوع را بهتر درک کرده و به آن اهمیت بیشتری می‌دهند معمولا فرزندان سالمتری، چه از نظر جسمی و چه روحی و روانی، خواهند داشت.

در این مقاله سعی شد که راهنمایی اجمالی در مورد سافت پلی گراند به شما ارایه و به برخی از سوالات احتمالی شما در این زمینه پاسخ داده شود. چنانچه قصد نصب و پیاده سازی یک سافت پلی گراند را دارید و یا می‌خواهید که بیشتر راجع به این موضوع بدانید، می‌توانید با مشاوران شرکت بازی‌سازان تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

سافت پلی یا پلی گراند

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که سافت پلی چیست، با یک توضیح کوتاه شما را با این مجموعه بازی آشنا می کنیم.

سافت پلی به معنی زمین بازی ای است محصور و کاملا ایمن که دارای سطوح نرم باشد و حتی به کوچکترین کودکان این امکان را می دهد که با خیال راحت در آن بازی کنند. این سازه ها جهت تجهیز مکان های بسیاری از جمله خانه های بازی، مهدکودک ها، شهربازی سرپوشیده، هتل ها، رستوران ها و مراکز خرید استفاده می شوند و مجموعه ای از بازی ها را به صورت یکجا ارائه می دهند.

سافت پلی در سالهای اخیر برای والدین از اهمیت بیشتری برخوردار شده است. جاذبه ای مانند یک زمین بازی سرپوشیده تجاری می تواند ساعت ها سرگرمی در محیطی امن برای بچه ها فراهم کند که در آن مهارت های بدنی و حتی مهارت های اجتماعی آنها را بر انگیزد.

و در حین بازی کردن کودکان، والدین می توانند با خیال راحت استراحت کنند و نگران کودکان عزیزشان نباشند.

این سازه جذابیت های متنوعی را به شما ارائه می دهند و کودکان می توانند از بین آنها بازی مورد نظر خود را انتخاب کنند.

سافت پلی معمولا شامل این موارد می شود :

سرسره لوله ای

سرسره با پنل

حیاط بازی

ترامپولین

استخر توپ

استخر شن

راهرو های بازی

موانع مختلف آویزی

پرش از رودخانه سنگ چین

جنگل موانع

شیبدار فانتزی

پل فانتزی

پل معلق

کلبه

غلطک

و …

برای آشنایی بیشتر و دیدن چند مدل از این سازه ها می توانید ویدئوی زیر را ببینید :

تولید کننده پرتابل با نشان استاندارد ملی ایران در ابعاد مختلف

راه اندازی یک سافت پلی، یک انتخاب هوشمندانه برای مراکز تفریحی است. این سازه ها برای والدین بسیار با ارزش هستند و بسیاری از آنها را تبدیل به مشتری دائمی خواهد کرد.

هزینه یکی دیگر از عوامل مهم است. یک زمین بازی مثل سافت پلی می تواند با اشکال مختلف و اندازه های متفاوت، متناسب با فضا و بودجه بهره بردار طراحی شود. از این طریق بهره بردار می تواند بودجه را دقیقاً به همان میزان که مورد نیازش است در نظر بگیرد.

همچنین سافت پلی بر خلاف اکثر وسایل شهربازی، نیاز به برق نداشته و هزینه نگهداری آن به دلیل استهلاک پایین بسیار مقرون به صرفه می باشد.

کودکان در هنگام مشغله فعالیت در یک زمین بازی سافت پلی می توانند مهارت های حرکتی خود را ارتقاء دهند. آنها همچنین بدلیل اجتماعی بودن این زمین های بازی، مهارت های ارتباطی خود را با کودکان دیگر بهبود می بخشند.

همچنین برای کودکانی که دارای مشکلات حرکتی هستند، سافت پلی می تواند حواس آنها را تحریک کند و حس های تعادلی و آگاهی از بدن و محیط اطراف کودک را بهبود بخشد.

این سازه ها ها طوری طراحی می شوند تا کودکان ساعت ها در آن سرگرم شوند. تنوع سرگرمی های ارائه شده یکی از کلیدهای مهم طراحی زمین های بازی است. و از آنجا که این بازی ها به تناسب نیازهای بهره بردار قابل تنظیم هستند، می توان زمین بازی سرپوشیده ای راه اندازی کرد که به بهترین وجه مناسب فضای آنها و مشتری آنها باشد.

انتظار می رود که این سازه ها همچنان به محبوبیت خود ادامه دهد، زیرا این روزها که کودکان سرگرم دنیای دیجیتال و دچار کم تحرکی شده اند؛ والدین بیشتر از قبل نیاز به سرگرمی ایمن و ارتقاء مهارت های حرکتی را برای کودکان خود حس میکنند.

برای مشاغلی که می خواهند در این زمینه حرکتی مثبت انجام داده و جلوی این روند را بگیرند، راه اندازی سافت پلی یک روش ایده آل برای ارائه خدمات به مشتریان می باشد.

اسکلت پنل های سافت پلی، پروفیل فلزی ضخیم و مقاوم می باشد و با روکش فوم و چرم رنگی پوشیده شده است.

تور استفاده شده در پنل ها از مرغوب ترین تور های موجود و از جنس ابریشم می باشد.

روکش چرم توسط خیاطان ماهر دوخته شده و با بست محکم شده اند.

به عنوان بهره بردار، شما در حال سرمایه گذاری و ایجاد شغل در زمینه کودک می باشید. کودکان سرمایه خانواده ها و عزیزترین داشته های آنها می باشند. به همین دلیل استاندارد وسایل بازی برای کودکان یک امر لازم است تا خدایی نکرده به کودکان صدمه ای وارد نشود و ساعات خوبی را در مجموعه شما تجربه کنند.

دلیل مهم دیگری که داشتن استاندارد را لازم و اجباری می کند ، جلوگیری از تعطیل شدن خانه بازی است.

بله ! تعطیل شدن خانه بازی شما ! در صورتی که خانه بازی شما دارای وسایل بازی استاندارد نباشد و از وسایلی استفاده کنید که دارای نشان استاندارد ملی ایران و دفترچه استاندارد نباشند، سازمان ملی استاندارد، خانه بازی شما را پلمپ خواهد کرد. جهت اطمینان از این موضوع همین حالا می توانید عبارت پلمپ خانه بازی غیر استاندارد را در گوگل جستجو کنید تا به اهمیت موضوع پی ببرید.

سافت پلی یک زمین بازی بسیار به صرفه نسبت به دیگر تجهیزات شهربازی می باشد. قیمت این سازه به نسبت بازی هایی که دارد و ساعاتی که کودک را در خود سرگرم می کند به مراتب پایین تر از دیگر وسایل می باشد. از دیگر مزایای اقتصادی، عدم نیاز به استخدام اپراتور و مربی است. همچنین بدون نیاز به برق کار می کند و هزینه های شما را از این بابت کاهش می دهد. مزیت دیگر این سازه ها، استهلاک بسیار پایین دستگاه است.

حال که با مزایای سافت پلی آشنا شدید، ضرورت داشتن نشان استاندارد را می دانید و می خواهید خانه بازی خود را تأسیس کنید همین حالا با  سایت بازی آفرین تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا