عمومی

پنج ماده غذایی اثرگذار بر کنترل خشم

مصرف درست مواد غذایی برای جلوگیری از عصبانیت است. اگر می خواهید در کنترل خشم مشکل مواد غذایی زیر را داشته باشید که به مدیریت خشم کمک کنید در رژیم غذاییتان بگنجانید.

به گزارش گزارشگر یک، روزنامه جام جم نوشت: «مواد غذایی مصرفی ما بر سلامتی تأثیر می‌گذارد که بر جسم‌مان بر روحیات ما هم تأثیر می‌گذارد. یکی از این روحیات، خشم است. خشم نوعی انفجار انرژی است که تاثیرات آن را هم دارد. عملکرد بلندمدت عصبانیت کنترل‌شده شامل افزایش، فشار خون بالا و نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد درصد بالایی از افراد در کنترل خشم خود دچار مشکل هستند. بر اساس مطالعاتی که در آکادمی ملی علوم آمریکا انجام شد، سطح پایین گلوکیدر شم کی کی بود بنابراین مصرف درست مواد غذایی برای جلوگیری از عصبانیت است. اگر می خواهید در کنترل خشم مشکل مواد غذایی زیر را داشته باشید که به مدیریت خشم کمک کنید در رژیم غذاییتان بگنجانید.

کیوی

احساس نارضایتی ممکن است نشانه‌ای از آسیب‌های ناشی از بیماری باشد. بنابراین مصرف مواد مغذی از ویتامین C می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها را در بادی افزا برای مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین‌ها. کیوی منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین C است. می‌توان یک فنجان کیوی را در صبحانه یا به عنوان میان‌وعده میل کرد. سعی کنید سه تا چهار بار در هفته کیوی بخورید.

دانه کدوتنبل

از جمله مواد غذایی غنی از منیزیم است. ثابت شده منیزیم می‌تواند باعث روان‌پریشی، عصبانیت و تحرک پذیری شود. مصرف روزانه ۳۰ گرم کدوتنبل ۳۷درصد از نیاز روزانه به منیزیم را تامین می‌کند. آجیل و دیگر دانه‌ها مانند بادام و بادام زمینی نیز حاوی منیزیم هستند. مصرف ۲۸ گرم از این دانه‌ها در طول روز ۲۰ درصد از نیاز روزانه به منیزیم را می‌برد. میزان نیاز روزانه به منیزیم، ۴۰۰ میلی‌گرم است.

شکلات تلخ

اگر موقعیت‌های استرس‌زا باعث عصبانیت شما می‌شود، شکل‌های تلخ به بهترین شکل ممکن می‌شوند، اگر موقعیت‌های استرس‌زا باعث عصبانیت می‌شوند. نتایج تحقیقات نشان داده است که شکلات تلخ‌های استرس را کاهش می‌دهد و روحیه را تقویت می‌کند که استرس‌های ناشی از استرس را کاهش دهد. هر زمانی که احساس می کند یا عصبانیت کردید یک تکه شکلات بخورید. مصرف 40 شکل گرم تلخ می‌تواند با موفقیت استرس را کاهش دهد و خشم را آرام کن

اسفناج

حاوی اسید فولیک است که به جریان خون در مغز کمک می کند. بنابراین شما با استفاده از اسفناج یارتر می توانید یک موقعیت بد را انجام دهید. اسفناج یک افزودنی عالی برای سالاد یا اسموتی است. سه تا چهار بار در هفته یک وعده اسفناج مصرف کنید.

چای سبز

نتایج تحقیقات نشان می دهد نوشیدنی چای سبز حاوی موادی به نام تیانین است که تاثیر قابل توجهی روی کاهش و میزان کورتیزول در بزرگسالان سالم و جوان دارد. وجود این ماده در چای سبز باعث می‌شود این نوشیدنی خاصیت آرام‌بشروشی داشت اشت شتون این ماده در چای سبز باعث می‌شود.

منبع: howtocure.com و howtocure.com/anger

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا