حوادث و رویداد

کشف ۱۱۸ میلیارد ریال ارز از ۶ قاچاقچی ارز در فرودگاه‌های کشور

فرمانده پلیس فرودگاه‌های کشور از دستگیری شش نفر از قاچاقچیان ارز و کشف و ضبط ۱۱۸ میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال ارز توسط کارکنان این پلیس خبر داد.

به گزارش گزارشگر یک،   سردار محسن عقیلی در تشریح جزئیات این خبر گفت: با تشدید اجرای طرح‌های مقابله‌ای با قاچاق از مرزهای هوایی طی هفته گذشته شش نفر از قاچاقچیان ارز در حال خروج از کشور در فرودگاه‌های بین‌المللی حضرت امام (ره)، تبریز و شیراز شناسایی و در مجموع ۲۷۵ هزار دلار به ارزش ۱۱۸ میلیارد و ۱۶۴ میلیون ریال از آنان کشف و ضبط شد.

وی افزود: قاچاق یا ورود و خروج غیرقانونی و مخفیانه کالا و ارز از پیچیده‌ترین و پرمسئله‌ترین رفتارهای مجرمانه در کشور است که این فرماندهی برای جلوگیری از وقوع این جرم به استناد منویات مقام معظم رهبری و دستورات سلسله مراتب فرماندهی با تمام توان پای کار ایستاده تا بتواند امنیت اقتصادی را در مرزهای هوایی تأمین کند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، عقیلی در پایان با بیان اینکه در این خصوص برای متهمان پرونده قضائی تشکیل و به همراه مستندات تحویل تعزیرات حکومتی شده‌اند، خاطرنشان کرد: پلیس با استقرار در تمامی گلوگاه های ورودی و خروجی و پایش مستمر با استفاده از تجهیزات نوین کمک بازرسی با قاچاقچیان و سودجویان برخورد قانونی خواهد کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا