استان ها

یکی از مسائل اصلی آذربایجان‌شرقی بحران نبود کارگر است

گزارشگر یک/آذربایجان شرقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که یکی از مسائل اصلی آذربایجان‌شرقی، بحران نبود کارگر است که باید کمیته امداد امام خمینی(ره) توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشد.

محمد کلامی، سه شنبه، ۲۸شهریورماه، در جشن خود کفایی ۱۰هزار مددجوی کمیته امداد استان و تجلیل از یاوران اشتغال که با حضور رئیس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار کرد: کمیته امداد امام خمینی(ره) در مواجه با فقر، دو رویکرد درمان اورژانسی فقر و ارتقای شاخص‌های مهارتی و فرهنگی در راهبری جامعه مددجویی به سمت اشتغال و کارآفرینی را در نظر گرفته است که تلاش و کوشش در عرصه اقتصادی را نشان می‌دهد. 

به گزارش گزارشگر یک، وی افزود: درمان اورژانسی، فقر را از بین نمی‌برد بلکه آن را قابل تحمل می‌کند باید فقر را درمان کرده و اجازه ندهیم این فقر بین نسلی و ارثی شود.

وی با بیان این‌که این امر مهم در شش سال گذشته در کمیته امداد رنگ و بوی موثر و با قوتی را به خود گرفته است، خاطر نشان کرد: سال گذشته آذربایجان شرقی در ایجاد اشتغال در کشور جزو پنج استان برتر بود و بیش از ۱۳۰ درصد برنامه‌ی اشتغال را محقق کردیم که ۵۰ درصد آن توسط کمیته امداد ایجاد شده و مددجویان این نهاد مشغول به فعالیت هستند.

کلامی با بیان این‌که سهم مشارکت اقتصادی بانوان در فعالیت‌های اقتصادی استان ۱۵ درصد است، ادامه داد: ۸۵ درصد بانوان به دور از فعالیت‌های اقتصادی هستند. در راستای تسهیل اشتغال بانوان، سرویس‌های مجزا و مهد کودک در اختیار بانوان تحت پوشش کمیته امداد که در واحدهای معتبر و فضای سالم دنبال شغل هستند، قرار می‌دهیم.

وی با بیان این‌که اکثر بانوان تحت پوشش کمیته امداد در سنین فعالیت و اشتغال هستند، گفت: اگر مهدهای نگهداری کودکان در اختیار بانوان شاغل تحت پوشش کمیته امداد قرار گیرد، وظیفه‌ی مادری آن‌ها دچار مشکل نمی‌شود و می‌توانند سهم بیشتری را در حوزه‌ی اقتصادی داشته باشند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌شرقی نیز در این مراسم اظهار کرد: سال گذشته ۲۳ هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی در استان ایجاد شد و ۱۰۸۰ میلیارد تومان جذب اعتبارات داشته‌ایم.

غلامعلی ملامهدی با بیان این‌که طی سال گذشته تعداد ۱۸ هزار و ۸۳۲ مددجو تحت حمایت کمیته امداد در دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای شرکت کردند، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۲هزار و ۷۱ نفر مددجو نیز در این دوره شرکت و مدرک دریافت کرده‌اند.

وی تصریح کرد: اعضای مراکز نیکوکاری در بحث اشتغال یار و یاور ما هستند که اگر همت آن‌ها نبود ما شرمنده مددجویان بودیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا