عمومیگزارشگر کسب و کار

6 ایده طلایی برای چیدمان گیاهان در خانه کوچک

اگر شما تحت شعار “چیزی به نام گیاهان زیاد وجود ندارد” زندگی می‌کنید، گاهی اوقات ممکن است گیاه جدیدی دریافت کرده باشید و سپس سعی می‌کنید جایی را برای آن در فضای سرسبز خود پیدا کنید. با این حال، کمبود فضا نباید شما را محدود کند. راه‌هایی برای افزودن گیاهان بیشتر بدون بهم ریختگی خانه وجود دارد. در ادامه چند ایده برای چیدمان گیاهان زیاد در منزل وجود دارد که با آن ها آشنا خواهید شد.

انواع ایده ها برای دیزاین منزل با گیاهان

1) یک کتابخانه دو طرف باز انتخاب کنید

چرا فضای باز را با یک کتابخانه پر از گیاه جدا نمی‌کنید؟ این ایده بیشتر از فضای عمودی استفاده می‌کند و باعث صرفه جویی فضا در خانه کوچک می‌شود. علاوه بر این می‌توان از آن به عنوان تقسیم کننده بین دو اتاق استفاده کرد، در حالی که دسترسی به نور خورشید را مختل نمی‌کند و باعث می‌شود تمام اتاق روشن باشد و هوا جریان داشته باشد.

2) گلدان ها را در قفسه‌های شناور قرار دهید

قفسه‌های دیواری شناور برای صرفه جویی در فضا (صرف نظر از آنچه می‌خواهید نشان دهید) گزینه‌ای عالی است. به لطف گزینه‌های متعدد موجود در بازار، هیچ مشکلی در یافتن گزینه‌های مناسب سبک مورد علاقه خود نخواهید داشت.

3) استفاده از پله (در صورت وجود)

اکثر مردم مجموعه‌ای از پله‌ها ندارند که محل رفت و آمد زیاد نباشد. اما اگر این مدل پله ها را در اختیار دارید، می‌توانید از آنها به عنوان قفسه‌ای برای گیاهان استفاده کنید. پله ها فضای سبز را از سطح زمین دور نگه می‌دارند، اما همچنان در معرض نمایش قرار می‌گیرند. حتی اگر راه پله ندارید، همین ایده کار می‌کند. سعی کنید یک نردبان بلند را به دیوار تکیه داده و آن را با گیاه پر کنید. اینکار اثر یکسان با پله ها دارد و نسبت به قرار دادن همه گیاهان روی زمین در کنار یکدیگر، فضای کمتری را اشغال می‌کند.

اما به این نکته توجه کنید که بهتر است از گیاهانی استفاده کنید که ابعاد کوچک تری دارند که اختلالی در رفت و آمد شما ایجاد نکنند. این گیاهان کوچک را میتوانید به صورت اینترنتی  از طریق گلفروشی های آنلاین خریداری کنید و آن را در مقصدی که مشخص میکنید تحویل بگیرید و پله های منزل خود را به سبک خانه های اروپایی دیزاین کنید. برای خرید گل و گیاه آنلاین به سایت parsnaz.com مراجعه کنید.

4) گیاهان را مستقیماً از سقف آویزان کنید

اگر می‌خواهید با گیاهان خود بیشترین استفاده را از فضای عمودی ببرید، به بالا نگاه کنید. سقف شما مکانی عالی برای افزودن جلوه‌های طبیعی بیشتر است. این کار از کف و دیوارها در برابر آشفتگی بصری محافظت می‌کند و گیاهان آویزان به عنوان تضاد دلپذیری با بقیه فضای داخلی عمل می‌کنند.

5) قفسه لباس را مرتب کنید

اگر در یک استودیو زندگی می‌کنید و فضای شما محدود است، این ایده فقط برای شما مناسب است. می‌توانید قفسه لباس را به قسمت تقسیم اتاق تبدیل کنید. گیاهان خزنده بدون ایجاد حس بسته بودن اتاق کوچک، آن را به “دیوار زنده” تبدیل می‌کنند. انجام این کار بسیار ارزان است.

6) یک دیوار زنده ایجاد کنید

ما قبلاً شاهد استفاده از چندین تخت گل دیواری کوچک بوده‌ایم، اما این دیوار مخصوص گیاه عمودی این ایده را بسیار جلوتر می‌برد. چسباندن گلدان‌ها به دیوار باعث ایجاد ظاهری آرامش بخش و شناور می‌شود که از ایجاد هرج و مرج در گیاهان جلوگیری می‌کند. یک دیوار زنده مانند این تقریباً ایده خوبی است، به شرطی که فضای مناسب و گیاهان مناسب را داشته باشید.

امیدواریم بیشتر از همیشه الهام گرفته باشید تا از فضای سبز بیشتری در خانه خود استفاده کنید. اگر از فضای خود به صورت عمودی استفاده کنید، متوجه خواهید شد که می‌توانید بیش از آنچه فکر می‌کنید گیاهان را در خانه جمع آوری کنید.

دکمه بازگشت به بالا