بین المللگزارشگر کسب و کار

معایب خرید ملک در امارات

مزایا و معایب خرید ملک در امارات جزئی از پروسه سرمایه گذاری شما است که عدم توجه به آن بحران های متعددی را برایتان بوجود می آورد برای مثال یکی از مزایای خرید ملک در این کشور امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک با ارزش بیشتر از ۷۵۰ هزار درهم است. در زمینه سرمایه گذاری در امارات علی الخصوص خرید ملک، مسائل حقوقی و ثبتی و مهاجرتی متعددی دخیل هستند که بخشی از مزایا و معایب خرید آپارتمان در دبی تشکیل می دهند. یکی از معایب خرید ملک در امارات عدم اطلاع متقاضی از روند اداری و انتقال مالکیت است. اگر قصد را دارید در این مطلب همراه ما باشید.

مزایا و معایب خرید ملک در امارات چه تاثیری در مهاجرت به این کشور دارند؟

مزایا و معایب خرید ملک در امارات به موازات یکدیگر هم تاثیرات مثبت و هم منفی در مهاجرت به امارات دارند. بدیهی است که یکی از اهداف خرید ملک در امارات در کنار سرمایه گذاری، اهداف مهاجرتی همچون دریافت اقامت است. برای مثال باید بدانید که امارات با خرید ملک به شما اقامت دائم نخواهد داد و تنها درصورتیکه ارزش ملک شما بیشتر از  ۷۵۰ هزار درهم باشد می توانید از اقامت ۳ ساله با امکان تمدید نامحدود بهره مند شوید.

علاوه بر این ارزش بالای ملک در این کشور نیز یکی دیگر از معایبی است که ممکن است موجب شود افراد نتوانند به این روش به عنوان راهی برای مهاجرت فکر کنند. به طور کلی در ابتدا پیشنهاد می شود مزایا و معایب خرید ملک در امارات چه برای سرمایه گذاری و چه برای اهداف مهاجرتی را یادداشت کنید. علاوه بر این مشاوره با نیز کمک شایانی به شما می کند.

معرفی کشور امارات

قبل از بررسی مزایا و معایب خرید ملک امارات بهتر است این کشور را از ابعاد و منظرهای مختلف مورد بررسی قرار دهیم. امارات کشوری است در غرب آسیا است که ابوظبی پایتخت آن است. امارات از طریق خلیج فارس با ایران مرز آبی مشترک دارد. دبی مهمترین و شاهراه اقتصادی و روابط بین المللی امارات است. آب و هوای امارات خشک و گرمسیری است. در سال های قبل کمپین های محیط زیستی در این کشور موجب شده است تا اهمیت بیشتری برای تنوع زیست محیطی این کشور قائل شوند.

این کشور با پادشاهی مشروطه فدرال که از ۷ قبیله تشکیل شده است اداره می شود. رشد و پیشرفت این کشور در سال های اخیر موجب شده است تا خیل عظیمی از سرمایه های هنگفت به حیطه های مختلف سرمایه گذاری و تجارت و اقتصاد روانه شود. بدیهی است که این پیشرفت در حیطه ملک و ساخت و ساز نیز وجود داشته است به همین منظور نظر افراد علی الخصوص ایرانیان و کشورهای آسیایی به این کشور جلب شده است.

چرا در امارات ملک بخریم؟

وکیل خرید ملک در امارات در این خصوص بیان می دارد: اگر بخواهیم پاسخ این سوال را بدهیم باید به مزایای خرید ملک در امارات اشاره کنیم. به طور کلی بررسی مزایا و معایب خرید ملک در امارات در کنار یکدیگر دید روشنی از سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور را برای شما ترسیم می نمایند. امارات کشوری است که در سال های اخیر مسیر پیشرفت را طی نموده است اما همچنان راه برای رشد اقتصادی و اجتماعی و همچنین ایجاد بسترهای سرمایه گذاری وجود دارد به همین خاطر نیز افراد در راستای سرمایه گذاری در این کشور اقدام می کنند. مزایای خرید ملک در امارات عبارتند از:

 • با زندگی در امارات می توانید از امکانات بسیار پیشرفته ای استفاده کنید
 • امنیت در این کشور امری حائز اهمیت و قابل لمس است.
 • خرید ملک در امارات یکی از روش های سرمایه گذاری است که چشم انداز بی نظیری دارد.
 • امارات مسافت کمی با ایران دارد.
 • یکی از مزایای خرید ملک در امارات امکان اخذ اقامت این کشور است.
 • شما امکان اجاره دادن ملک خود را دارید.

مزایا و معایب اجاره ملک در امارات

شما می توانید برای زندگی در امارات ملکی بخرید. اجاره ملک در امارات نتیجه سرمایه گذاری و یا حتی مهاجرتی نخواهد اشت بلکه برای افرادی کاربرد دارد که سابقا به این کشور مهاجرت کرده اند. مهاجرت به امارات از هر طریقی نیازمند اسکان می باشد و در همین راستا نیز لازم است تا ملکی خریداری یا اجاره نمایید. یکی از اصلی ترین مزایای اجاره ملک در امارات امکان تغییر ساده مکان در مدت کوتاه است اما یکی از معایب آن اجاره های گران قیمت می باشد.

معایب خرید خانه در امارات

بدیهی است که در برابر مزیت ها و خوبی های بسیار زیاد، معایب قابل توجهی نیز دارد. اینکه انتخاب شما چیست به خودتان بستگی دارد. به هر حال معایب خرید ملک در امارات به شرح زیر است:

 • آب و هوای شرجی که برای ایرانیان غیر طبیعی است.
 • هزینه های پزشکی بالا برای مهاجرین
 • هزینه های بالای انتقال مالکیت و اخذ اقامت
 • هزینه های نگه داری با جانبی بالای خرید ملک در امارات

خرید ملک در امارات برای ایرانیان چه خوبی ها و بدی هایی دارد؟

مزایا و معایب خرید ملک در امارات برای ایرانیان چیست؟ آیا ایرانیان امکان خرید ملک در امارات یا اجاره آن را دارند؟ مطابق قوانین Freehold اتباع هیچ کشوری محدودیت برای خرید ملک در امارات ندارند و ایرانیان نیز از این امکان بهره مند هستند. برای ایرانیان نیز مزایا و معایب خرید ملک در امارات یکسان است با این تفاوت که به دلیل قیمت بالای درهم در ایران، کمی خرید ملک در امارات برای ایرانیان از نظر ارزشی متفاوت با سایر کشورهاست.

مزایا و معایب خرید ملک در امارات و قیمت خانه

بالا یا پایین بودن قیمت نیز می تواند بخشی از مزایا یا معایب خرید ملک در امارات باشد. قیمت خانه در دبی چقدر است؟ در شهرهای دیگر امارات ملک به چه قیمتی خرید و فروش می شود؟ به یاد داشته باشید برای مزایا و معایب خرید ملک در امارات در وهله اول مسائل مالی یعنی قیمت ملک را در نظر بگیرید. قیمت برای خرید ملک در امارات بسته به شهر و موقعیت استانی ملک، متراژ و امکانات متفاوت است. این رقم ها در نخل جمیرا بسیار بالا است در حالیکه در در دبی می توانید با ۳۰۰ هزار دلار ملکی یک خوابه با فول امکانات بخرید.

قیمت خرید ملک در امارات علی الخصوص دبی برای سرمایه گذاری ایرانیان بسیار مناسب است زیرا متناسب با متراژ و امکانات طیف وسیعی از قیمت و املاک وجود دارد. به یاد داشته باشید تنها با خرید املاک با ارزش بیشتر از ۷۵۰ هزار درهم می توانید از امارات اقامت بگیرید. یکی از مزایای خرید ملک در امارات این است که می توانید املاک در حال ساخت را پیش خرید کنید یا در ساخت املاک با فرد دیگری شریک شوید.

اقامت امارات از طریق خرید ملک

یکی از اهداف خرید ملک در امارات بررسی این کشور از لحاظ قوانین مهاجرتی است. در این خصوص بیان می دارد: با خرید ملک در امارات سه حالت وجود دارد.

 • یا ملک خریداری شده کمتر از ۷۵۰ هزار درهم ارزش دارد و اقامتی به شما تعلق نمی گیرد.
 • ملک خریداری شده بیشتر از ۷۵۰ هزار درهم ارزش دارد که اقامت ۳ ساله با قابلیت تمدید نامحدود برایتان صادر می شود.
 • در آخرین حالت نیز اگر ملک بیش از ۲ میلیون درهم ارزش داشته باشد اقامتی ۱۰ ساله به شما تعلق می گیرد.
 • در حالت دوم و سوم شما می توانید برای خانواده تان نیز از ویزای همراه امارات استفاده کنید.

مشاوره با وکیل خرید ملک در امارات

یکی از روش های خرید ملک است. همانطور که در ایران خرید ملک و انتقال مالکیت قوانین خاصی داشته و از رویه های اداری مشخصی پیروی می کند. افرادی که سابقا در امارات ملک نخریده اند تجربه ای از این رویه نداشته و ممکن است همین امر موجب اطاله فرآیند سرمایه گذاری آن ها شود. علاوه بر این در این مسیر افرادی در کمین هستند تا به شما آسیب وارد کنند. مشاوره با وکیل مهاجرت به امارات یا وکیل خرید ملک در امارات شما را از چنین گزندهایی حفظ می کند.

علاوه بر این شما می توانید تمام پرونده های حقوقی، مهاجرتی و ثبتی خرید ملک در امارات را به گروه وکلای لامارات متحده عربی یکی از کشورهای امن و باثبات منطقه است که از رشد اقتصادی قابل قبولی برخوردار است. این کشور همه ساله تعداد زیادی از مهاجرین را برای اقامت در دبی و سایر شهرهای خود می پذیرد. مهاجرت به امارات از طریق کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر است.

خرید ملک در امارات یکی از روش های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در این کشور است. در صورت تمکن مالی می توانید با خرید ملک در امارات به این کشور مهاجرت کنید. در این مطلب سعی داریم شرایط مهاجرت از طریق خرید ملک به امارات (دبی) را به طور کامل توضیح داده و شما را از چند و چون مهاجرت به این روش آگاه کنیم. همراه ما در مجله حقوقی برترین وکیل باشید.

شرایط خرید ملک در امارات به چه صورت است؟

کشور امارات در طی سال های گذشته توانسته آمار رو به رشدی را در زمینه اقتصادی از خود ثبت کند و چنین به نظر می رسد که از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک بیش از هر زمان دیگری در بین متقاضیان محبوب باشد. برای مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک لازم است حداقل یک میلیون درهم دارایی داشته باشید؛ زیرا با این مبلغ می تواند یک آپارتمان ارزان قیمت در امارات تهیه کرد. گفتنی است که این حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید آپارتمان در دبی و کسب اقامت است.

باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان دارایی شما بستگی به مبلغی دارد که در قرارداد و سند ملک ثبت شده است و این موضوع ربط چندانی به درآمدهای حال حاضر شما ندارد.. به عنوان مثال در صورتی که ارزش ملکی در قرارداد آن معادل 400 هزار درهم باشد ولی در حال حاضر ارزش آن فراتر از یک میلیون درهم است، نمی تواند راهگشای کسب اقامت باشد. علاوه بر این اگر فردی دارای دو ملک به ارزش های 500 هزار درهم در امارات نیز باشد، باز هم نمی تواند برای مهاجرت از طریق خرید ملک به امارات (دبی) و کسب اقامت اقدام نماید.

املاک در امارات به دو صورت ویلایی و آپارتمانی در دسترس است و افراد می توانند با خرید ملک در امارات اخذ اقامت نمایند. دقت داشته باشید که مدت زمان اقامت به مبلغ ملک خریداری شده نیز بستگی دارد. بسته به قیمت ثبت شده در قرارداد مدت زمان اقامت می تواند از 2 تا 10 سال متغیر باشد؛ اما طبق قوانین و مقررات تعیین شده از سوی دولت امارت به هیچ عنوان با مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک نمی توان به کسب اقامت دائم دست یافت و برای آن اقدام نمود.

گفتنی است افرادی که از طریق خرید ملک در امارات اقامت این کشور را اخذ می کنند، طبق قوانین و مقررات مجاز به انجام کار در این کشور نیستند. البته این افراد می توانند پس از دریافت مجوز کار از طریق ثبت شرکت کسب و کار خود را راه اندازی کنند. همچنین در حال حاضر قانونی تصویب شده است که افراد تحت شرایط بسیار خاص از طریق خرید ملک نیز می توانند پس از گذشت دو سال پاسپورت اماراتی دریافت نمایند که مراحل انجام آن قدری پیچیده است.

مدت زمان اقامت در امارات با خرید ملک

خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری و کسب اقامت کشور امارات است. دولت امارات برای متقاضیان مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک دو نوع ویزا صادر می کند. نوع اول اعتبار دو تا ده ساله دارد که بسته به قیمت ملک تعیین می گردد و ویزای دوم اعتباری 6 ماهه دارد که با استفاده از آن می توانید چند بار به امارات وارد شوید. لازم به ذکر است که این مدت زمان اقامت در پاسپورت فرد متقاضی ثبت می گردد.

در صورتی که ارزش ملک مورد نظر بین یک تا پنج میلیون درهم باشد، میزان اقامت دو ساله برای فرد مهاجر در نظر گرفته می شود. اگر ارزش ملک در قرارداد مبلغی بین پنج تا ده میلیون درهم باشد، فرد می تواند برای پنج سال در امارات اقامت کند و اگر ارزش ملک خریداری شده بالاتر از ده میلیون درهم باشد به فرد مهاجر اقامتی ده سال اعطا می شود. همچنین مدت زمان اعتبار اقامت در صورت عدم فروش ملک به دیگری قابل تمدید است.

انواع ویزای اقامتی از طریق خرید ملک در امارات

همان طور که در بالا اشاره کردیم، افراد با خرید ملک در امارات می توانند از دو نوع ویزا بهره مند شوند. ویزای نوع اول بسته به قیمت ملک ممکن است اعتباری بین 2 تا 10 سال داشته باشد و ویزای نوع دوم تنها 6 ماه اعتبار دارد. برای تمدید ویزای شش ماهه لازم است به ازای هر فرد 1100 درهم پرداخته شود. همچنین در ویزای نوع دوم به هیچ عنوان مهاجر نمی تواند به اخذ اقامت دائم امید داشته باشد.

دقت داشته باشید که در هر دو نوع ویزا امکان دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد. برای فرزندان بین 18 تا 21 سال لازم است ابتدا به دولت امارات وابستگی آن ها اثبات شود و سپس برای دریافت ویزای همراه اقدام کرد. شرایط اخذ ویزای نوع دوم به شرح زیر است:

 • خرید ملکی به حداقل ارزش یک میلیون درهم
 • در رهن یا وثیقه نبودن ملک خریداری شده

هزینه مورد نیاز برای خرید ملک در امارات

پیش از هر گونه تصمیم برای مهاجرت از طریق خرید ملک به امارات و دبی باید با شاخص های اقتصادی آشنایی کامل داشته باشید و قیمت های ملک و املاک را تحت بررسی قرار دهید.

نمی توان قیمت دقیقی را به عنوان مبلغ مورد نیاز برای خرید مسکن در امارات اعلام نمود و لازم است شما از راه های مختلف قیمت های منازل را در نظر گرفته و سپس بسته به توانایی مالی خود، ملک مورد نظر را خریداری کنید. دقت داشته باشید که قیمت منزل خریداری شده ارتباط مستقیمی با مدت زمان عتبار ویزای اقامتی شما دارد.

مراحل خرید ملک در امارات به چه صورت است؟

برای خرید ملک در تمامی کشورهای جهان لازم است با اصول انجام آن آشنایی کامل داشته باشید. دولت امارات برای خرید ملک در این کشور ضوابط و قوانینی را تعیین کرده است که رعایت آن ها از سوی فرد متقاضی مهاجرت به امارات از طریق خرید ملک الزامی است. برای طی کردن مراحل تعیین شده از سوی دولت امارات لازم است ابتدا با تحقیق و ارزیابی ملک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. پس از آن کافی است که برای دریافت ویزای توریستی امارات درخواست دهید و پس از دریافت وارد امارات شوید.

پس از ورود به کشور امارات لازم است فرد نسبت به انتقال سند ملک مورد نظر اقدام نماید. پس از قطعی شدن انتقال ملک فرد باید با داشتن مدارک هویتی، سند ملک مذکور، گواهی عدم سوء پیشینه و پاسپورت خود به اداره مهاجرت امارات مراجعه کرده و مقدمات دریافت اقامت خود را طی نماید. اداره مهاجرت تنها پس از گذشت دو هفته از زمان اقدام ویزای مورد نظر را صادر می کند. دقت داشته باشید که مسکن خریداری شده باید کاملا ساخته شده باشد و قابل سکونت باشد. به مسکن های دارای وام اقامت تعلق نمی گیرد.

دکمه بازگشت به بالا