بین المللگزارشگر کسب و کار

ویزای تضمینی انگلیس بدون مدارک

جدایی انگلستان از حوزه شینگن اروپا

جدایی انگلستان از حوزه شینگن اروپا یا برگزیت ( Brexit ) به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا اطلاق می گردد. روند خروج تدریجی برگزیت از سال 2017 آغاز و روند آن همچنان تا به امروز ادامه دارد. خروج انگلیس از اروپا به دلیل اهداف سیاسی بوده، که از سال 1973 زمزمه آن آغاز شد. در سال 2016 یک همه پرسی در بریتانیا انجام شد، که نتیجه آن 17 میلیون رای آری به برگزیت و 16 میلیون رای خیر به برگزیت بود، که از میان اکثر موافقان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از کشور انگلیس و ولز بوده، و اکثر مخالفان نیز از کشور اسکاتلند و ایرلند بوده اند.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند تبعاتی در زمینه اقتصادی و سیاسی در کشورهای بریتانیا و اتحادیه اروپا بر جای گذارد. تاثیرات منفی خروج انگلیس از اروپا می تواند شامل سقوط ارزش پوند، انرژی و نفت و بازار های جهانی و تاثیرات منفی بر بازار ارز، کالاهای مختلف، شاخص های بورس و فلزات گرانبها مانند طلا و … در بریتانیا و اروپا باشد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلیس

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی انگلستان و دقت در تهیه آن و نحوه ارائه به سفارت انگلیس مهم ترین قدم در موفقیت در اخذ ویزای انگلیس است، و کوچک ترین نقص و تناقض در مدارک متقاضی منجر به ریجکتی ویزای انگلیس خواهد شد. مدارک لازم برای ویزای انگلیس شامل:

 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
 • اصل پاسپورت های قدیمی ( سابقه سفر به کشورهای شینگن و غیر شینگن و بریتانیا در اثبات توریست بودن متقاضی تاثیرگذار است. )
 • اصل سند ازدواج در صورت تاهل
 • 2 قطعه عکس جدید رنگی با زمینه سفید به ابعداد 5/3 در 5/4
 • کپی فرم ویزای انگلیس ( فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس )
 • کپی اسناد ملکی
 • اصل اجاره نامه املاکی که متقاضی ویزای انگلیس اجاره داده است
 • ریزپرینت حساب شخصی و جاری 6 ماه اخیر
 • نامه تمکن مالی از بانک
 • مدارک اشتغال شامل جواز کسب ، لیست بیمه ، گواهی اشتغال به کار برای کارمندان بخش خصوصی یا دولتی ، حکم و کارت بازنشستگی ، پروانه مطب برای پزشکان ، کارت مهندسی برای مهندسان ، و …
 • واچر رزرو هتل انگلیس یا دعوتنامه از انگلیس (چنانچه دعوتنامه دارید بایستی مدارکی همچون مدارک هویتی فرد دعوت کننده شامل کپی پاسپورت یا اقامت دائم انگلیس و سند محل اقامت ، اصل و کپی دعوتنامه ، آخرین فیش حقوقی شخص دعوت کننده از انگلیس و مدارک پرداخت قبوض و مالیات 3 ماه گذشته وی تهیه شود.)
 • رزرو بلیط هواپیما انگلیس رفت و برگشت

شرایط اخذ ویزای انگلستان به چه صورت است؟

شرایط اخذ ویزای انگلستان شامل شرایط متقاضی از جمله سن و تاهل و مدارک لازم برای ویزای انگلیس می باشد. اخیرا سفارت انگلیس سختگیری ویزای انگلیس را برای تبعیت ایرانی افزایش داده است، اما مواردی است که می تواند شانس اخذ ویزای انگلیس را افزایش دهد. سند ملکی ، شغل و سمت معتبر ، تمکن مالی به مبلغ حداقل 100 میلیون تومن و سابقه سفر متقاضی به کشورهای شینگن ، غیر شینگن ، بریتانیا و ژاپن در شانس ویزای انگلیس ماثر است.

البته چنانچه مدارک متقاضی دارای نقص باشد، کارشناسان آژانس هواپیمایی چاوش مهاجر با تحلیل مدارک موجود و شرایط فعلی متقاضی، در تهیه مدارک قانونی و انتخاب بهترین گزینه شانس ویزا انگلیس را برای متقاضی افزایش می دهند. برای کاهش درصد ریجکت شدن ویزای انگلیس بایستی نهایت دقت را در تهیه مدارک داشت که در ادامه به معرفی لیست مدارک برای ویزای انگلیس خواهیم پرداخت.

مراحل دریافت ویزای انگلستان

مراحل دریافت ویزای انگلستان از ایجاد یک حساب کاربری در پرتال سایت سفارت انگلیس آغاز می شود. مراحل گرفتن ویزای انگلیس به شرح ذیل می باشد.

 • ایجاد حساب کاربری در سایت رسمی سفارت انگلیس
 • انتخاب کردن نوع ویزای درخواستی
 • پر کردن فرم ویزای انگلیس در سایت سفارت انگلیس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران ، انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان و تفلیس
 • پرداخت آنلاین وقت سفارت انگلیس
 • مراجعه به سفارت انگلیس برای ارائه مدارک و انگشت نگاری
 • پیکاپ ویزا از انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان یا تفلیس توسط آژانس هواپیمایی

تکمیل فرم ویزای انگلیس در سایت سفارت انگلیس به زبان انگلیسی بوده، و در پر کردن آن بایستی نهایت دقت و حساسیت را به خرج برد. فرم درخواست ویزای انگلیس برای هر شخص به صورت جدا گانه تکمیل می شود. نکته دیگر این است که سفارت انگلیس در تهران به ندرت وقت سفارت و انگشت نگاری ارائه می دهد.

آژانس هواپیمایی چاوش مهاجر در قدم اول جهت وقت سفارت انگلیس در تهران اقدام می نماید، ولی در صورت عدم وقت دهی سفارت انگلیس در تهران، جهت وقت سفارت انگلیس در انکارا ، استانبول ، دبی ، ارمنستان و تفلیس اقدام خواهد شد. در صورت اقدام جهت اخذ ویزای انگلیس از طریق کارشناسان آژانس هواپیمایی چاوش مهاجر، می توانید از طی شدن صحیح مراحل اخذ ویزای انگلیس اطمینان حاصل فرمایید.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

مدت زمان صدور ویزای انگلیس بسته به نوع ویزا و میزان تقاضا در سفارت های گوناگون در کشورهای مختلف می تواند متفاوت باشد، ولی با توجه به اعلامیه سایت دولت انگلیس مدت زمان پروسه ویزای انگلیس ، پس از ارائه مدارک به سفارت انگلیس و انجام انگشت نگاری و مصاحبه انگلیس ، تا 3 هفته به طول می انجامد. مدت زمان وقت دهی سفارت انگلیس نیز معمولا 10 روز کاری به طول می انجامد.

در کل می توان گفت در صورتی که مدارک متقاضی تکمیل باشد پروسه گرفتن ویزای انگلیس ( از ثبت نام در سایت سفارت انگلیس گرفته تا گرفتن وقت سفارت انگلیس و ارائه مدارک به سفارت انگلیس و انگشت نگاری و مصاحبه ) بین 50 تا 60 روز کاری زمان خواهد برد.

هزینه ویزای انگلیس

هزینه ویزای انگلیس از نوع ویزای توریستی انگلیس به صورت ویزای مولتی 6 ماهه به مبلغ 980 پوند می باشد. متقاضیان ویزای انگلیس می توانند جهت مشاوره درباره شرایط لازم اخذ ویزای انگلیس و تعرفه دقیق ویزای انگلیس شامل رزرو بلیط هواپیما و رزرو هتل با کارشناسان آژانس هواپیمایی چاوش مهاجر تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت به انگلیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلیس از طریق ویزای سرمایه گذاری انگلیس یا ویزای Tier 1 انگلیس انجام می پذیرد. در قدم اول با سرمایه گذاری مبلغی بیش از 2،000،000 پوند ویزای سرمایه گذاری انگلیس اخذ می گردد، و پس از مدتی می توان جهت گرفتن شهروندی انگلیس نیز اقدام نمود. مدت اعتبار ویزای سرمایه گذاری انگلیس 3 سال و 4 ماه می باشد، که البته به مدت 2 سال قابل تمدید است. در صورتی که میزان سرمایه گذاری 2،000،000 پوند انگلیس باشد ، متقاضی پس از 5 سال اقامت دائم انگلیس را دریافت می نماید. و در صورتی که میزان سرمایه گذاری 5،000،000 پوند و 10،000،000 پوند باشد ، به ترتیب اقامت دائم انگلیس پس از 3 سال و 2 سال دریافت می شود.

مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی

مهاجرت به انگلستان از طریق کارآفرینی در واقع نیاز به ویزای کارافرینی انگلیس که یک ویزای Tier 1 انگلیس است دارد، که البته بنا بر قوانین جدید اداره مهاجرت انگلیس این نوع ویزا دیگر صادر نمی گردد. در عوض متقاضیان مهاجرت به انگلیس از طریق کارافرینی بایستی جهت اخذ ویزای نواوری انگلیس یا ویزای استارتاپ انگلیس اقدام نمایند. جهت اخذ ویزای نوآوری انگلیس نیاز به سرمایه گذاری به مبلغ 50،000 پوند می باشد. همچنین از شرایط ویزای نواوری انگلیس ، تایید شدن ایده کاری شما توسط یکی از شرکت های معتمد اداره مهاجرت انگلیس می باشد. ویزای استارتاپ انگلیس نیز نیاز به تایید ایده کاری متقاضی توسط یکی از شرکت های معتمد دولت انگلیس دارد.

دلایل رد شدن ویزای انگلیس

دلایل رد شدن ویزای انگلیس یا ریجکتی ویزای انگلیس شامل گردش حساب و تمکن مالی ناکافی ، نداشتن سابقه سفر مناسب به خصوص ویزای شینگن ، دعوتنامه نامعتبر ، نزدیک بودن زمان سفر به زمان وقت سفارت ، نداشتن رزرو هتل و رزرو بلیط هواپیما ، برنامه سفر نامعلوم و کلا هر نوع نقص مدارک (که منجر به تردید افسر سفارت به بازگشت مسافر به کشورش شود) می باشد.

کارشناسان آژانس هواپیمایی چاوش مهاجر در درجه اول بایستی نوع ویزای انگلیس ریجکت شده و دلیل ریجکت شدن ویزای انگلیس از سوی سفارت انگلیس را بدانند، سپس جهت رفع ریجکتی ویزایامکان ندارد که شما یک مسافر و ماجراجو باشید و فکر سفر به انگلستان به ذهنتان خطور نکرده باشد.

شرایط اخذ ویزای انگلیس

از سال 2013 تا به امروز، سفارت انگلیس محدودیت های زیادی را برای صدور ویزا برای ایرانیان اعمال کرده است. بنابراین شرایط اخذ ویزای انگلیس و ارائه مدارک پیچیده تر شده است. شرایط اخذ ویزای انگلیس به شرح زیر است:

سند ملک و اسناد استخدامی

هر یک از متقاضیان ویزا باید حداقل 150.000.000-200.000.000 تومان در یک حساب کوتاه مدت داشته باشند. بودجه ویزای این کشور باید به پوند استرلینگ یا دلار آمریکا باشد. گردش حساب ویزای انگلستان باید در 3 تا 6 ماه گذشته باشد (منظور از گردش حساب تعداد تراکنش ها است). مدارک مالی متقاضی، اجاره بها پرداختی در گردش مالی برآوردی و حقوق دریافتی به دقت بررسی می شود، بنابراین به هیچ وجه از ارائه مدارک جعلی خودداری نمایید.

تاریخچه سفر

تاریخچه سفر یکی از مواردی است که هنگام درخواست ویزای انگلستان بسیار مهم است. داشتن ویزای معتبر مانند ویزای شینگن، ویزای کانادا، ویزای استرالیا، ویزای آمریکا و ویزای ژاپن می تواند به عنوان امتیاز برای متقاضی در نظر گرفته شود.
ویزای اعطایی را می توان برای تایید در سفارت کشور مقصد درخواست کرد.

در دسترس بودن دعوتنامه

دعوتنامه بریتانیا باید از طرف یکی از اقوام، آشنا یا دوستان نزدیک ارسال شود.
در متن دعوتنامه باید تاریخ ورود و خروج به انگلستان، محل اقامت شما در این کشور، مدت اقامت و ارتباط شما با دعوت کننده ذکر شود.

مراحل درخواست ویزای انگلیس

مراحل درخواست ویزای انگلیس عبارتند از :
●    نوع ویزای انگلستان را انتخاب کنید
●    فرم ویزای آنلاین را در وب سایت دریافت و پر کنید
●    ارسال فرم ایمیل یا مراجعه حضوری به آژانس
●    گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات یا ترکیه
●    پرداخت آنلاین هزینه ویزای انگلستان به صورت آنلاین
●    ورود به سفارت در روز مقرر، ارائه مدارک و انگشت نگاری

برای درخواست ویزای انگلستان، ابتدا متقاضی باید نوع ویزا را مشخص کند. سپس فرم درخواست را از سایتی که هدف از سفر را مشخص می کند، پر کند که نوع ویزا را تعیین می کند. فرم ترجمه شده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و باید آن را از طریق ایمیل یا حضوری به آژانس ارسال کند . تمامی مراحل تکمیل فرم در وب سایت درخواست ویزا به زبان انگلیسی انجام می شود و در تکمیل این فرم باید دقت شود.

پرسشنامه برای هر فرد به طور جداگانه پر می شود. پس از تکمیل فرم درخواست ویزا، مرحله دوم تعیین وقت و پرداخت هزینه در سفارت بریتانیا است. لطفا توجه داشته باشید که پس از تعیین وقت سفارت، تنها 3 ساعت برای پرداخت هزینه تایید ویزا فرصت دارید. در صورت عدم پرداخت وقت شما تلف می شود. شما می توانید برای تایید مدارک فقط از طریق ویزا، مسترکارت و پی پال پرداخت کنید.  بعد از واریز وجه در سفارت، قدم بعدی این است که به سفارت انگلستان بروید تا در زمان تعیین شده توسط سفارت، مدارک و اثر انگشت شما گرفته شود.

دکمه بازگشت به بالا