عمومیگزارشگر کسب و کار

راهنمای خرید کیف ابزار از ابزار میهن

آیا تا به حال اسم جعبه ابزار را شنیده اید و می دانید کاربردهای آن چیست؟  آیا می دانید در هنگام خرید جعبه ابزار به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی  کیف ابزار و نکات مهم در هنگام خرید آن بپردازیم. در ابتدا باید بدانیم کیف ابزار کیفی است که ابزار آلات کوچک و بزرگ را داخل آن قرار می دهند تا هنگامی که به هر یک از آن ابزار نیاز باشد به سرعت در دسترس باشند. ابزار آلات مورد نیاز در هر موردی را داخل یک کیف ابزار قرا می دهند. برای مثال کیف ابزار داخل ماشین با کیف ابزاری که داخل خانه مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. کیف ابزار ها در سایز های مختلف با جنس های مختلفی تولید و به بازار عرصه می شوند.

 شما ابزار آلات مصرفی در حیطه خود مانند آچار فرانسه و آچار بکسر انواع پیچ گوشی در سایز های مختلف  و … را می توانید در این کیف قرار دهید و استفاده کنید. کیف ابزار ها انواع مختلفی دارند مثلا کیف ابزار کمری- کوله پشتی ابزار- کیف ابزار جلیقه ای- کیف ابزار چرخ دار- کیف ابزار سامسونتی یا مهندسی و …. . همچنین این کیف ها در جنس های برزنتی و پارچه ای در بازار وجود دارند.

کیف ابزار یکی از ملزومات هر خانه و هر محیط کاری و هر وسیله نقله ای است. برای خرید کیف ابزار باید شرایط خود و محیط مورد استفاده همچنین تعداد وسایلی که قرار است در کیف قرار بدهید را برسی کنید. برای خرید هوشمندانه تر به گزینه های زیر دقت کنید و این مولفه ها را در هنگام خرید مورد برسی قرار دهید:

 • جنس کیف ابزار: یکی از مهم ترین مولفه هایی که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید جنس کیف ابزار است. جنس کیف ابزار می تواند از برزنت پارچه یا نایلون و پلاستیک باشد. کیف ابزار برزنتی در برابر عوامل رطوبتی و تغییرات دمایی مقاوم است. کیف های برزنتی از بهترین انواع کیف ابزار ها هستند. معمولا این کیف ها نیاز به مقاومت بالایی دارند همچنین دسته های آن ها باید به گونه ای باشد که توانایی حمل وسایل سنگین را داشته باشد. این کیف های برزنتی در برابر پارگی و آسیب هایی که درحین استفاده ممکن است ببینند باید مقاوم باشند. این کیف های برزنتی در شکل های مختلف و با کاربرد های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرند. این کیف ها هم مورد استفاده در مصارف خانگی و هم مورد استفاده در مصارف صنعتی و محیط کار هستند. کیف ابزار های پارچه ای نسبت به کیف ابزار های برزنتی مقاومت کم تری دارند و برای همین بیشتر در مصارف خانگی استفاده می شوند. این کیف های ابزار پارچه ای هم در نوع شانه ای و هم در مدل کمری تولید می شوند. این کیف ها نسبت به کیف های برزنتی راحت تر شسته می شوند. کیف هایی که از جنس پلاستیک و فلز هستند نسبت به دیگر کیف ابزار ها محکم تر و با دوام تر هستند اما وزن بیشتری دارند.

 • اندازه کیف ابزار: اندازه کیف برای استفاده راحت تر و کار آمد تر مهم است. باید ببینید در کیف ابزار لازم است چه ابزار هایی قرار بگیرد و با توجه به حجم و اندازه آن ابزار کیف ابزار مناسبی بخرید. گاهی آنقدر وسایل مصرفی شما زیاد است که لازم است کیف ابزار چرخ دار خریداری کنید.
 • نوع کیف ابزار: کیف ابزار ها برای مصارف مختلف انواع مختلفی دارند. در ادامه آن ها را نام می بریم:
 • جلیقه ابزر برزنتی: روی قسمت جلویی این کیف جیب هایی تعبیه شده که می توانید برای دسترسی سریع تر و بهتر ابزار را داخل آن ها قرار دهید. جنس این کیف ابزار ها از برزنت است.
 • کیف کوله ای ابزار: این کیف ها در قسمت کف و دسته ها محکم سازی شده اند. در داخل آن ها و روی آن جیب ها وقسمت های مختلفی وجود دارد. این کیف ها وزن کل ابزار را روی دوش ها تقسیم می کند و حمل آن آسان تر از کیف های معمولی است.
 • کیف ابزار 45 سانتی
 • کیف ابزار کمری سه تیکه : روی قسمت کمر بدن قرا می گیرد و برای استفاده بسیار راحت و کارآمد هستند.
 • کیف ابزار پارچه ای که بیشتر در مصرف خانگی استفاده می شوند.
 • کیف ابزار چرخ دار: یکی ازمزیت های آن حمل اسان مقدار بیشتری وسیله است. به خاطر چرخ هایی که در قسمت زیری این کیف قرار دارد به آن کیف ابزار چرخ دار می گویند.
 • کیف ابزار سامسونتی یا مهندسی: یکی از پر طرفدار ترین انواع کیف ابزار ها است. این نوع کیف ابزار در سایز ها و ظاهر مختلفی وجود دارد. این کیف ها به گونه ای ساخته شده اند که هر ابزار در جای خود قرار می گیرد و دارای نظم است. جنس بیشتر آن ها از جنس آلومینیوم است که در برابر تغییرات هوایی مقاوم باشند و در برابر رطوبت و نم واکنش نشان دهند و دچار زنگ زدگی نشوند. همچنین این کیف های آلومینیومی عایق هستند.

 • خاصیت ضد آب بودن کیف ابزار: اگر برای بیرون از خانه و برای محیط کار می خواهید کیف ابزار بخرید. یا ممکن است کار شما به گونه ای باشد که کیف ابزار در برابر رطوبت قرار گیرد لازم است کیف ابزاری بخرید که دارای خاصیت ضد آب بودن باشد. در این صورت لازم نیس نگران زنگ خوردن و خراب شدن ابزار خود شوید.
 • تعداد جیب های کیف ابزار و جنس بند های کیف: در هنگام خرید با توجه به شرایط کاری خود به تعداد جیب موجود در کیف ابزار ها دقت کنید. زیاد بودن تعداد جیب ها و یا کم بودن تعداد جیب ها نکته ای است که باید هنگام خرید برسی شود.اگر وسایل مصرفی شما زیاد است کیف ابزاری را بخرید که جیب های زیادی دارد تا به صورت صحیح بتوانید آن ها را در جای خود قرار دهید. نکته مهم دیگر محکم بودم دسته های کیف است. برای کیف ابزار های کوله ای کیفی را انتخاب کنید که بند های آن گشاد و عریض باشد تا کمترین فشار به دوش شما وارد شود.

ممکن است فکر کنید جعبه ابزار همان کیف ابزار است. اما اینگونه نیست و هر کدام ویژگی های خود را دارند. اکنون با خواندن راهنمای خرید کیف ابزار بهتر می توانید تصمیم بگیرید کدام کیف مورد نیاز شما است. کیف ابزار ها معمولا سبک هستند و حمل آنها بسیار راحت است. همچنین کیف ابزار برای چیدمات بهتر ابزار و دسترس سریع تر به هر یک از ابزار آلات گزینه بهتری است. پس ازخرید کیف ابزار باید نکاتی را رعایت کنید که کیف ابزار شما در مدت طولانی تری کارایی داشته باشد.  در صورت نیاز به خرید کیف ابزار می توانید به سایت ابزار میهن مراجعه کنید.

 

منبع: abzarmihan.com

دکمه بازگشت به بالا