اجتماعگزارشگر کسب و کار

تبلیغات از طریق پیامک چقدر تاثیر گذار است؟ + هدیه یک ماهه ارسال پیامک رایگان

ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان

چند وقت پیش می‌خواستم برای مشتریان و از بانک شماره موبایل خود شرکت پیامک بفرستم، اما نمی‌دانستم چطور همهٔ پیام‌ها را یک‌جا ارسال کنم. طبق روال همیشه خواستم در گوگل جستجو کنم و در کمال تعجب با ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان مواجه شدم. صفحه گوگل را باز کردم و نوشتم “ارسال اس” تا خواستم جمله را کامل بنویسم، در قسمت پیشنهادات گوگل، عبارت ارسال پیامک رایگان، توجهم را جلب کرد. کنجکاو شدم تا ببینم اس ام اس رایگان تبلیغاتی چه شرایطی دارد؟ آیا می‌توان بدون پرداخت هزینه هم اس ام اس ارسال کرد؟

همهٔ سایت‌هایی که با جستجوی عبارت ارسال اس ام اس رایگان و پنل اس ام اس رایگان بدون ثبت نام بالا آمدند را خواندم. حالا می‌خواهم در این مطلب برای شما در مورد پیامک رایگان و شرایط آن بنویسم تا اگر مثل من خواستید پیام رایگان بفرستید، راه و چاهش را بلد باشید.

پنل ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان

همچنان که در سایت‌ها جستجو می‌کردم علاوه بر ارسال پیامک رایگان و رمز یکبار مصرف OTP، با عنوان پنل اس ام اس تبلیغاتی رایگان هم برخوردم، بیشتر که پیش رفتم دیدم بله پنل پیامک رایگان نیز با ترفندهای جالبی وجود دارد. به این صورت که کاربر وارد سایت می‌شود و به رایگان ثبت‌نام می‌کند. شرکت ارائه دهنده پنل، همهٔ اطلاعات کاربر را ثبت می‌کند و سپس محیط کاری پنل را نشان می‌دهد. حالا شما برای ارسال هر پیامی باید پنل را شارژ کنید.

در ترفند بعدی هم پنل و هم ارسال اس ام اس رایگان است، اما برای جبران هزینه‌های شرکت، خدماتی دیگری که ارائه می‌شود، قیمت بالاتری دارند.  مثلاً خط‌های عمومی و اختصاصی را با قیمت بالا به مشتری می‌فروشند، و در برخی موارد هم برای هر امکانی که شرکت در اختیار کاربر قرار می‌دهد (ماژول‌های مختلف)، هزینه‌ای جداگانه می‌گیرند. در مواردی نیز (طبق اظهارات مشتریان) دیده شده که ٰکاربر دوباره به صورت رایگان در سایت ثبت‌نام کرده و برای جلب اطمینان، تعدادی پیامک رایگان را هم ارسال می‌کند، اما برای ارسال‌های بعدی باید پنل را شارژ کند. بعد از اینکه پول به حساب شرکت واریز می‌شود دیگر نه سایتی و نه پنلی وجود دارد.

مشکلات احتمالی پنل اس ام اس رایگان

همانطور که در قسمت قبل گفتیم، پنل رایگان وجود دارد و قابل استفاده است، اما اگر به صورت منطقی فکر کنیم، شرکت‌های ارائه دهنده پنل نیز مثل هر کسب‌وکار دیگری نیاز به تامین هزینه برای کارمندان، آب‌وبرق، تلفن، اجاره و … را دارند، پس عملاً پنل اس ام اس تبلیغاتی رایگان به‌صرفه نیست. استراتژی شرکت‌های ارائه دهنده پنل رایگان به این صورت است، پنل را رایگان می‌دهد، اما قیمت خدمات را بالاتر برده تا هزینه‌ها جبران شود و به همین دلیل ممکن است مشکلاتی به‌وجود آید، که در ادامه اشاره می‌کنیم.

هزینه بالای پیامک در پنل رایگان

یکی از راه‌ها برای جبران هزینه، قیمت پیامک است. بعد از اینکه کاربر پنل را به صورت رایگان دریافت کرد، ممکن است متوجه شود که تعرفه ارسال پیامک شرکت ارائه دهنده پنل اس ام اس، نسبت به سایر شرکت‌ها بالاتر است. برای اینکه دچار مشکل نشوید، قبل از هر اقدامی لیست تعرفه قیمت را چک و با شرکت‌های رقیب مقایسه کنید، سپس سوال‌های خود را از پشتیبانی بپرسید.

نبود پشتیبانی صحیح

هر زمانی که کالا یا خدماتی جدید تهیه می‌کنید، هنگام استفاده سوال یا مشکلاتی برای‌تان پیش می‌آید که نیاز به راهنمایی دارید. یکی دیگر از مشکلات احتمالی ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان این است که پشتیبانی ندارند یا اگر هم داشته باشند، به موقع پاسخگو نیستند.

مثلاً شما تصمیم دارید ساعت ۶ عصر با پیامک انبوه اطلاع‌رسانی محصول جدید را انجام دهید. وارد سامانه شده و پیامک را می‌نویسید، سپس شماره‌ها را وارد و روی گزینه ارسال کلیک می‌کنید. سیستم خطایی را نشان می‌دهد مبنی بر اینکه شما مجاز به ارسال این پیامک نیستید. حالا باید پشتیبانی مجموعه، شما را راهنمایی و مشکل را برطرف کند، اما وقتی تماس می‌گیرید کسی پاسخگو نیست. در همچین شرایطی، چه کاری می‌شود انجام داد؟ یا چه کسی مشکل را حل می‌کند؟ سایت‌های پنل رایگان، نه تنها پشتیبانی ندارند، بلکه ابزارهای ارسال اس ام اس را هم در اختیار کاربر قرار نمی‌دهند. به نظر شما، در پنل‌های رایگان همهٔ ماژول‌ها قابل دسترس هستند؟

ماژول بانک اصناف و مشاغل

هر کسب‌وکاری گروهی از مشتریان خاص را برای محصولات خود دارد. مثلاً‌ شما نیاز دارید، تا برای مهندسان سراسر کشور پیامک ارسال کنید. در سامانه‌های پیامکی، ماژولی به نام ماژول بانک اصناف و مشاغل وجود دارد، که شماره تلفن اکثر مشاغل را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در پنل رایگان ماژول اصناف به چه صورت است؟ در شرکت‌هایی که پنل رایگان به مشتریان می‌دهند، ماژول اصناف وجود ندارد یا اگر هم وجود داشته باشد، با پرداخت هزینه جداگانه در دسترس قرار می‌گیرد.

نبود ماژول پیامپ در پنل رایگان

یکی از امکانات مفیدی که سامانه پیامکی در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، ارسال پیامک بر اساس نقشه است. مثلاً شما در یکی از خیابان‌های منطقه ستارخان سوپرمارکت باز کردید و باید برای کابران اطراف مغازه پیام اطلاع‌رسانی بفرستید. در سامانه پیامکی نقشه شهرهای بزرگ وجود دارد، که می‌توانید اطراف سوپرمارکت خود را پیدا کرده و برای کاربران همراه اول یا ایرانسل اس ام اس بفرستید، اما در پنل‌های پیامکی رایگان به چه صورت است؟

تهیه نقشه و بارگذاری در سایت نیاز به پرداخت هزینه دارد، پس به صورت منطقی کسی که هزینه کرده باشد، به رایگان در اختیار بقیه افراد قرار نمی‌دهد. در پنل‌های رایگان امکان ارسال پیامک از روی نقشه برای کاربران فعال نیست و باید برای دسترسی به این امکان هزینه پرداخت کنید.

گزارش‌های ناقص

همانطور که می‌دانید در سامانه پیامکی امکانی وجود دارد، که بعد از ارسال پیام می‌توانید گزارش ارسال را به صورت فایل دریافت و بررسی کنید. در هنگام ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان، بعضاً گزارش‌ها به صورت ناقص ارائه می‌شود. با ذکر مثال واضح‌تر توضیح دهیم، مثلاً شما برای ۵۰۰۰ نفر پیام تبلیغاتی ارسال می‌کنید، ولی پیام به ۳۰۰۰ نفر می‌رسد و برای بقیه کاربران که پیام تبلیغاتی خود را مسدود کرده‌اند، ارسال نمی‌شود. شرکت باید هزینه ۲۰۰۰ نفری که پیام برای‌شان ارسال نشده را به حساب شما برگرداند، ولی با گزارش‌های غلط تعداد را کمتر می‌کند تا هزینه‌ها جبران شوند.

خط اختصاصی را می‌فروشند

سامانه‌های ارسال اس ام اس رایگان تبلیغاتی رایگان برای مشتریان خط اختصاصی را جداگانه در نظر می‌گیرند، گاهی هم ممکن است با قیمت‌های بالایی خط اختصاصی به مشتری بفروشند. این در حالی است که اگر از سامانه‌های دیگر مثل سامانه آموت پیامک، پنل خریداری کنید، خط اختصاصی به صورت رایگان در اختیار شرکت یا کسب‌وکارتان قرار می‌گیرد. تا این قسمت از مطلب مشکلات پنل رایگان را نوشتیم، حالا ببینیم شرکت‌ها از پیام‌های رایگان چه سودی می‌برند.

اس ام اس رایگان چه سودی برای شرکت‌ها دارد؟

شاید تا این قسمت از مطلب متوجه سود شرکت‌های که پنل رایگان می‌دهند، شده باشید. ما در ادامه به شما می‌گوییم که استفاده از سامانه‌های رایگان چه منفعتی می‌تواند داشته باشد. شرکت‌ها با تبلیغات اس ام اس و پنل رایگان، مشتری جذب می‌کنند. قبل از ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگان، باید در سایت‌های ارائه دهنده پنل رایگان عضو شوید. ممکن است اطلاعات شخصی مثل سن، جنسیت، کدملی، شغل و … را از شما بخواهند و بعد از تایید اطلاعات اجازه ارسال پیام رایگان را بدهند. اطلاعات شما را برای اهداف خاصی در آینده (برای تبلیغات، کلاهبرداری، فروش اطلاعات برای بانک مشاغل و …) جمع‌آوری می‌کنند.

هدیه اس ام اس رایگان

مشکلات پنل‌های رایگان را نوشتیم و گفتیم که امکان ارائه پنل و اس ام اس تبلیغاتی رایگان از لحاظ مالی برای شرکت‌ها به‌صرفه نیست، اما برخی از شرکت‌ها برای تشکر از مشتریان، هدیه‌ای در نظر می‌گیرند. مثلا سامانه آموت پیامک، برای خرید هر پنل تعدادی پیامک نیز به عنوان هدیه به مشتریان می‌دهد. یعنی اگر شما از سامانه آموت پیامک پنل پایه را خرید کنید، تعداد ۳۰۰ پیامک، پنل اقتصادی ۸۰۰ پیامک، پنل شرکتی ۱۲۰۰ پیامک و برای پنل تجاری ۲۰۰۰ پیامک رایگان هدیه می‌گیرید. مواردی که به صورت هدیه و به رایگان برای مخاطب در نظر گرفته می‌شود را با پنل و اس ام اس تبلیغاتی رایگان اشتباه نگیرید.

آیا پنل ارسال اس ام اس رایگان تبلیغاتی تهیه کنیم؟

ارسال اس ام اس تبلیغاتی رایگانخب تا اینجا برای شما توضیح دادیم که شرکت‌های ارائه دهنده پنل‌های اس ام اس رایگان، در سطح جامعه فعالیت می‌کنند و روزبه‌روز هم بیشتر می‌شوند. نکتهٔ مهم این است که در واقعیت پنلی رایگان وجود ندارد و شرکت‌ها هزینه‌‌های‌شان را از روش‌های مختلفی که گفتیم جبران می‌کنند.

خدمات پنل‌های رایگان خیلی محدود است و درست انجام نمی‌شود. در کل استفاده از پنل رایگان برای کسب‌وکارهای که نیاز به استفاده بلندمدت از اس ام اس دارند، مفید نیست. اگر کسب‌وکاری کوچک دارید و خیلی نیاز به ارسال پیام ندارید، و خدمات مختلف هم برای‌تان کاربردی نیست، شاید استفاده از پنل رایگان برای‌تان مفید باشد،  ولی باید خیلی مراقب باشید و از اطلاعاتی که در این مطلب یاد گرفتید، استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا