عمومیگزارشگر کسب و کار

گل‌های مناسب مراسم ترحیم را بشناسیم

گلهای مناسب مراسم ترحیم و معنی آن ها

فارغ از مذهب و فرهنگ های قومی و خانوادگی، مرسوم است اعضای خانواده یا دوستان و آشنایان برای کسی که عزیزی را از دست داده است یک تاج گل تسلیت به منزل او یا به مراسم ترحیم مرحوم می فرستند. به طور معمول گل ها و تاج گل برای تسلیت در اصفهان؛ راهی برای نشان دادن رشد، تولدی دوباره و حرکت رو به جلو هستند. از گذشته، از گل ها برای ابراز حس همدردی در مراسم ترحیم بهره برده می شد. وجود گل ها حس گرمی و راحتی را در یک محیط غمگین به همراه می آورند. نوع گلی که شما برای بیان احساس خود انتخاب می کنید، مهم است.

گل ها به شما این امکان را می دهند که احساسات خود را به فرد عزادار منتقل کنید و پیام همدردی خود را به او برسانید. بنابراین قبل از انتخاب گل برای مناسب های ترحیم و ختم، بهتر است چند لحظه تامل کنید و به این نکته توجه کنید که چه نوع گلی می تواند بیانگر احساس شما و متناسب با مراسم باشد.

در ایران بیشتر از گل های گلایل، استرزیا ،لیلیوم، ژربرا، شب بو، مریم و داوودی برای ابراز تسلیت در تاج گل ترحیم استفاده می شود. اما جالب است بدانیم که مردم کشورهای دیگر از چه گل هایی برای مراسم ترحیم استفاده می کنند تا بتوانیم یک تاج گل ترحیم به یادماندنی به بازمانده یک عزیز از دست رفته هدیه کنیم. جهت پرسش در رابطه با مشکل گیاهتان و اطلاع از راه‌های درمان آن، اینجا کلیک کنید و با کارشناس متخصص گل و گیاه ارتباط برقرار کنید. جهت سفارش و خرید آنلاین باکس گل اصفهان از سایت گل نیک راه با ما تماس بگیرید.

گل های مورد استفاده در تاج گل ترحیم:

گل لیلیوم:

لیلیوم یکی از گل هایی است که عمدتا در تاج گل تسلیت وجود دارد. به این دلیل که نمادی از معصومیت روح از دست رفته است. لیلیوم سفید خلوص، شکوه و همدردی را بیان می کند.

گل گلایل:

گل گلایل ساقه ی بلندی دارد که روی آن چندین گل سوار شده اند. این گل عمدتا به صورت بادبزنی و پشت گل های دیگر در تاج گل تسلیت مورد استفاده قرار می گیرد. این گل نمادی از صمیمیت و ارزش های اخلاقی است. بنابراین برای تسکین داغدیده و همدردی با او مناسب است چون این پیام را به او می رساند که عزیزی که از دست داده است دارای این صفات بوده است. جالب است بدانید که گلایل رنگ های دیگری به جز سفید هم دارد اما در ایران چون فقط در مراسم ترحیم استفاده می شود رنگ سفید آن را می شناسیم.

گل داوودی:

این گل بر خلاف گل های دیگر مورد استفاده در تاج گل تسلیت، استفاده و معنی خیلی گسترده ای دارد. رنگ سفید گل داوودی در آمریکا و اروپا مفهوم همدردی را القا می کند. البته در کشورهای آسیایی این گل بیشتر مفهوم ولادت دارد و در مراسم دیدن نوزاد به دنیا آمده استفاده می شود.

گل رز:

به عنوان یکی از محبوب ترین گل ها، گل رز در بین گل های مورد استفاده در مراسم های ترحیم نیز کاربرد دارد. گل رز سفید نشان از تکریم و معصومیت دارد و برای همدردی در مراسم ترحیم می تواند گزینه ی مناسبی باشد. البته رنگ زرشکی تیره مایل به سیاه آن هم در شرایط غم و اندوه می تواند برای تسکین مورد استفاده قرار بگیرد.

گل میخک:

گل میخک در بین مسیحیان نماد اشک چشم مسیح است. رنگ های مختلفی از آن وجود دارد اما مثل بقیه ی گل های مورد استفاده در تاج گل تسلیت، رنگ سفید آن مورد استفاده قرار می گیرد. مسیحیان از گل میخک برای روی تابوت نیز استفاده می کنند. به هرحال اگه مرحوم به گل خاصی علاقمند بوده و شما از آن مطلع هستید، آن را در تاج گل تسلیت بگنجانید تا حس همدردی و احترام بیشتری منتقل شود.

گل ماگنولیا Magnolias

در تاج گل ترحیم از گل ماگنولیا نیز استفاده می شود نماد عزت و احترام است. رنگ سفید این گل را بیشتر برای مراسم ختم استفاده می کنند و بیشتر در آمریکا شمالی از آن استفاده می شود.

گل کاملیا

کاملیا گل منحصر به فردی است. گلبرگ های ظریفی دارد و بسیار زیبا است. این گل به معنی کمال و پاک بودن و برتری می باشد. استفاده از آن در مراسم ترحیم نشان دهنده این است که شما به مرحوم قبل از مرگش بسیار احترام می گذاشتید.

گل ارکیده‌

از گل ارکیده برای تاج گل در مراسم ختم نیز استفاده می کنند. البته ارکیده انواع مختلفی دارد و در رنگ های صورتی، سفید، و بنفش است. نماد گل ارکیده عشق ابدی است و رنگ سفید و صورتی آن را برای مراسم ترحیم انتخاب می کنید.

گل سنبل

تاریخچه گل سنبل به زمان یونان باستان بر می گردد که بیانگر یک داستان قدیمی می باشد نماد سنبل حس عیق غم و اندوه از دست دادن عزیزی است. خدای خورشید، آپولو Apollo پسری داشت به نام هیوکینتوس Hyakinthos . این پادشان بسیار پسرش را دوست داشت و آن را ستایش می‌کرد ولی زِفِر Zephyr، خدای باد غرب، هیوکینتوس را به قتل می ‌رساند. بعد از مرگش در اطراف مزارش گل های زیبایی می رویند که آپولو این گل ها را سنبل می نامد.

گل بنفشه

در ادبیات از گل بنفشه به نماد زیبایی یاد می شود، از این نوع گل می توانید در دسته گل برای مراسمختم استفاده کنید.

گل نرگس و گل لاله

گل نرگس و لاله نماد شروع دوباره است. از این گل ها برای مراسم ترحیم می توانید استفاده کنید. این گل ها حس دلگرمی برای متوفی دارد. گل نرگس و لاله یک نوع گل فصلی است که فقط در فصل بهار وجود دارد.

گل زنبق

گل زنبق از آن دسته گل هایی است که در مناسبت های متفاوت از جمله مراسم ختم زیاد استفاده می شود گل زنبق به معنی معصومیت، و پاکی روح شخص مرحوم شده می باشد. و بیشتر از رنگ سفیدش برای مراسم ترحیم استفاده می شود.

چه پیامی همراه تاج گل تسلیت ارسال کنیم؟

حدالامکان بهتر است تاج گل ترحیم را خودتان به دست فرد مورد نظر برسانید اما اگر توانایی این کار را ندارید، می توانید با اتصال یک کارت به تاج گل ترحیم ، پیام خود را برای ابراز همدردی با او برسانید. البته مجبور نیستید خیلی شاعرانه باشید. فقط آنچه قلبتان می گوید روی کارت بنویسید، زیرا هر آنچه از دل براید لاجرم بر دل نشیند.

جمله های زیر می توانند ایده های مناسبی باشند:

    عمیقا برای از دست رفتن عزیزتان متاسفم.

    ان شالله روح آن مرحوم شاد و در پرتو رحمت الهی قرار گیرد.

    خداوند به شما صبر عطا کند تا بتوانید غم از دست دادن آن عزیز را تحمل کنید.

قیمت تاج گل ترحیم در تهران

عوامل مختلفی بر روی  قیمت تاج گل ترحیم تاثیر می گذارند، عواملی مثل: نوع گلی که انتخاب می کنید،تعداد گل های انتخابی، بزرگی و کوچکی تاج گل ترحیم. ارکیده از گران قیمت ترین گل ها به حساب می آید و گل میخک از گل های ارزان بازار به شمار می آید در مضمن هر چه تاج گل ترحیم پر گل تر باشد بر قیمت آن تاثیر می گذارد. قیمت گل ها در فصل های مختلف متفاوت است مثلا فصل زمستان چون تنوع گل کمتر است امکان دارد قیمت گل ها بیشتر باشد.

ماندگاری گل های استفاده شده در مراسم ترحیم

برای انتخاب گل های مورد استفاده در تاج یا سبد گل مراسم ترحیم بهتر است از گل هایی استفاده شود که دوام بیشتری دارد معمولا مدت زمان تازه مانده گل ها در تاج گل ترحیم بین  4 الی5 روز است.

منبع: گل فروشی انلاین اصفهان

دکمه بازگشت به بالا