اقتصادیگزارشگر کسب و کار

نقش آموزش در موفقیت معاملات فارکس

برخی از معامله گران فارکس شکست می خورند زیرا نمی دانند کدام بروکر برای ایرانیان بهتر است و سعی می کنند حتی قبل از اینکه بتوانند راه بروند بدوند. ممکن است شما مشتاق تجارت فارکس باشید، اما این بدان معنا نیست که با سر درآوردن وارد معامله شوید. مانند تمام مشاغل دیگر، فارکس نیز به آموزش نیاز دارد. یک دوره آموزش نظری و به دنبال آن یک دوره کارآموزی چیزی است که معامله گران را آماده بازار می کند. در این مقاله به بررسی اهمیت آموزش و چگونگی آن می پردازیم که چگونه می تواند عامل تعیین کننده برای یک معامله گر موفق باشد باشد.

مفهوم بازار فارکس:

بازار فارکس به عنوان بازار بزرگترین و پرتراکم‌ترین بازار مالی جهان شناخته می‌شود. این بازار شامل خرید و فروش ارزهای مختلف با هدف کسب سود از تغییرات نرخ ارز است. بازار فارکس در مقابل بورس‌های معمولی، هفت روز در هفته و بدون توقف فعالیت دارد و بازار جهانی است که از تبادلات میان بانک‌ها، شرکت‌های مالی، کارگزاران، و سرمایه‌گذاران فردی تشکیل شده است.

یک طرح سریع ثروتمند شدن نیست

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا حسابداران بیشتر از کارگران ضعیف درآمد دارند؟ و چرا پزشکان در مقایسه با این حسابداران پول بیشتری به دست می آورند؟ خب، پاسخ ساده است! مقدار پولی که یک شغل پرداخت می کند مستقیماً با زمان و تلاشی که برای کسب مهارت های لازم برای انجام آن صرف شده است، متناسب است.

این در مورد هر وظیفه ای در دنیا صادق است! چرا برای تجارت آنلاین فارکس درست نیست؟ یک معامله گر موفق فارکس می تواند حجم عظیمی از داده ها را در چند ثانیه بررسی کند. سپس او می تواند داده ها را تجزیه و تحلیل کند تا روندها را شناسایی کند و با سرعتی سرسام آور تصمیم بگیرد. این یک مهارت است. مهارتی که باید با تلاش متمرکز ایجاد شود و مهارتی که باید با تمرین مداوم تقویت شود.

اگر مطالبی در اینترنت به شما این تصور را داده است که تجارت فارکس یک پیشنهاد “چیزی بیهوده” است، آنها به شما دروغ می گویند! معامله گران فارکس جوایز زیادی را دریافت می کنند. با این حال، این تنها پس از آن است که آنها ساعت‌های بی‌شماری را برای تکمیل استراتژی‌های تجارت و ساخت‌وساز خود صرف کرده‌اند.

بنابراین بسیار مهم است که یک معامله گر تازه کار بروکر فارکس در دوره ها و آموزش فارکس سرمایه گذاری کند. پولی که اینجا خرج می شود هزینه نیست. این یک سرمایه گذاری است همراه با فداکاری و مهارت شما، سود سرشاری در آینده به همراه خواهد داشت.

درک اصول

یک دوره آموزشی فارکس به معامله گر تازه کار اجازه می دهد تا اصول تجارت را درک کند. معاملات فارکس اصطلاحات منحصر به فرد خود را دارد. کلماتی مانند lot, pip, strike price برای یک فرد معمولی غریبه به نظر می رسند. با این حال، آنها برای معامله گر فارکس بسیار مفید هستند. این کلمات کمک می کنند تا اطلاعات زیادی را تنها در چند کلمه منتقل کنید.

همچنین، همراه با اصطلاحات، برخی از محاسبات اولیه مانند محاسبه اسپرد در بازار فارکس یا استخراج یک نقل قول مستقیم از یک نقل قول غیرمستقیم نیز بخشی از دوره پایه فارکس است. تجارت بدون آگاهی از این اصول غیرممکن است. اکنون، این به معامله گر بستگی دارد که آیا آنها می خواهند به طور جزئی از منابع مختلف از طریق اینترنت یاد بگیرند یا یکباره از طریق یک دوره تجارت فارکس.

تفسیر اخبار کلان

اخبار کلان، اخبار مربوط به کشورها و اقتصاد است. از آنجایی که این خبر رویدادها را در سطح کلان گزارش می کند، به آن اخبار کلان می گویند. چنین اخباری تأثیر زیادی بر بازار فارکس دارد. زمانی که دولت داده‌های مربوط به شاخص‌های کلان اقتصادی مانند تورم و بیکاری را منتشر می‌کند، ارزها بالا و پایین می‌شوند.

به عنوان یک معامله گر فارکس، این زمان برای ورود یا خروج از بازار است. نوسانات عظیم تضمین می‌کند که قیمت‌ها به اوج‌های غیرواقعی یا پایین‌های غیرواقعی دست می‌یابند و فرصت‌هایی را برای معامله‌گران فراهم می‌کند تا ثروتمند شوند. با این حال، برای اینکه بتواند این کار را انجام دهد، معامله‌گر باید ابتدا موقعیتی را در ارز اصلی داشته باشد و باید بتواند میزان حرکتی را که اخبار کلان ایجاد می‌کند، مشخص کند. این شامل یک درک عمیق از اقتصاد کلان است که معمولاً از طریق یک دوره ویژه توسعه یافته به معامله گران فارکس آموزش داده می شود.

ایجاد استراتژی خود

قبلاً در مقالات گذشته گفته بودیم که استراتژی جادویی فارکس وجود ندارد. چیزی به نام “سیستم تضمین شده” وجود ندارد که شما را قادر به کسب سود بدون ریسک کند . در عوض، یک استراتژی مجموعه ای کلی از قوانین را ارائه می دهد که به عنوان اصول راهنما در هنگام حرکت در بالا و پایین بازارها عمل می کند.

یک معامله گر نیازی به صرف زمان و هزینه برای ایجاد این استراتژی از ابتدا ندارد. دانشگاهیان هستند که تحقیقات گسترده ای در مورد اینکه چه چیزی در هنگام معامله در فارکس کار می کند و چه چیزی انجام نمی دهد، انجام داده اند. مطالعه این تحقیق، معامله‌گر فارکس را قادر می‌سازد تا یک استراتژی نسبتاً پیچیده بدون نیاز به صرف زمان زیادی برای کسب تجربه بسازد.

منتورینگ

برخی از دوره های فارکس همچنین به دانش آموزان اجازه می دهد تا با معامله گران موفق فارکس تعامل داشته باشند. این به آنها اجازه می دهد تا تجربه دنیای واقعی و نکات تجاری مفیدی کسب کنند. برای موفقیت، باید الگویی داشته باشیم که از او برای الگوبرداری از رفتار خود استفاده کنیم. این مربیان به عنوان الگو عمل می کنند. آنها با آموزش آنچه در کلاس ها تدریس نمی شود، یادگیری پیشرفته را امکان پذیر می کنند. همچنین به دانشجویان صادق دوره های کارآموزی اعطا می شود که به آنها امکان می دهد به دقت مشاهده کنند که مربی آنها چگونه معاملات برنده را اجرا می کند و تجزیه و تحلیلی که این معاملات را تقویت می کند.

دوره های آنلاین

دوره‌های کلاسی که تجارت فارکس را آموزش می‌دهند می‌توانند بسیار گران باشند. این به این دلیل است که به آنها آموزش داده می شود که متخصصانی باشند که استخدام آنها بارها و بارها بسیار گران است. از این رو، یک دوره آنلاین ممکن است یک جایگزین مناسب باشد. بسیاری از دوره ها دارای ترکیب صحیح جلسات از پیش ضبط شده و جلسات معاملات زنده هستند. سمینارهای حل شبهه و سایر سمینارها اغلب توسط خود مربیان برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا