فرهنگی

افتتاح سینما «سیمرغ» سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد

گزارشگر یک/کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان سینمایی در سفر یک روزه خود به استان کهگیلویه و بویر احمد، سینما سیمرغ سی سخت را افتتاح کرد.

سینما «سیمرغ» سی سخت شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور و استاندار کهکیلویه و بویراحمد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان محلی و علاقمندان سینما ظهر امروز سوم آبان ماه به بهره برداری رسید و به مدار سمفا متصل شد.

به گزارش گزارشگر یک، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی، در آئین افتتاح این سینما ضمن ابراز خرسندی از اضافه شدن این سالن به چرخه سینماهای کشور گفت: خوشحالم که مردم شهرستان دنا برای اولین بار صاحب سینما شده‌ و خدا را شاکرم وعده‌ای که سال گذشته در سفر استانی داده‌ایم، امروز محقق شده است.

وی افزود: اگر امروز اقدامی صورت گرفته به حسب وظیفه بوده است و معتقدم خیلی دیر سالن سینما به شهر شما آمده است.

رئیس سازمان سینمایی با بیان اینکه امروز شاهد افتتاح ۲۲۹ امین سالن سینمایی در دولت سیزدهم هستیم عنوان کرد: بدون تردید، این اقدامات ثمره رویکرد عدالت فرهنگی دولت سیزدهم است . براین اساس افتتاح این سینماها در راستای هدف‌گذاری سازمان سینمایی برای ارتقای ظرفیت‌های نمایش فیلم و توسعه زیرساخت سینمایی در استان هاست.

وی همچنین، با اشاره به جنایات صهیونیست ها در حق مردم بی پناه غزه خاطر نشان کرد: اگر امروز آرامشی داریم و در حال افتتاح سینماها هستیم‌ مرهون فداکاری شهدای ماست و امیدوارم با شکسته شدن هیمنه و تابوی شکست‌ناپذیری رژیم اشغالگر قدس، شاهد فروپاشی کامل این رژیم کودک‌کش باشیم.

افتتاح سینما «سیمرغ» سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد

در ادامه این مراسم امین درخشان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آئین، با اشاره به قدمت فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان دنا، اظهار کرد: ردپای مردم شهرستان دنا در طول تاریخ در فرهنگ وجود داشته و ادامه دارد.

وی در ادامه به نگاه ساختارمند سازمان سینمایی در سطح کشور گریزی زد و گفت: نگاه سازمان سینمایی کشور بر مبنای رسالت دولت مردمی است. با درایت و برنامه‌ریزی سازمان سینمایی کشور قدم‌های خوبی در سطح کشور برداشتند که برای همیشه ماندگار خواهد بود و در واقع یک عدالت فرهنگی در سطح کشور رقم زدند و بر اساس همین مش عدالتمندانه دو سینما در استان کهکیلویه و بویراحمد امروز افتتاح می‌شود.

وی افزود: سینماهای که امروز در دو شهرستان بهمئی و دنا افتتاح می‌شوند به لحاظ تجهیزات و امکانات در سطح کشور بی‌نظیر هستند و افتتاح این دو سینما بر اساس همان نگاه ساختارمند سازمان سینمایی کشور است.

درخشان گفت: سینمای سیمرغ سی سخت با ۲۷۰ صندالی با کیفیت درجه یک و با بروزترین تجهیزات افتتاح شد و جدیدترین فیلم‌های سینمای ایران در آن اکران خواهد شد.

به گزارش گزارشگر یک، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر صبغه فرهنگی مردم دنا، گفت: اگر می‌خواهید که چراغ سینمای سیمرغ همیشه روشن بماند باید مردم از این سینما استقبال کنند. الحمدالله سینما با بهترین کیفیت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

افتتاح سینما «سیمرغ» سی سخت در کهگیلویه و بویراحمد

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا