روش های برق انداختن قابلمه استیل

ظروف استیل با وجود اینکه زیبایی بسیاری دارند؛ اما یکی از دلایلی که معمولا موجب نارضایتی مصرف‌کنندگان می‌شود، سیاه شدن آن‌ها است. دلایل مختلف باعث سیاه شدن ظروف استیل می‌شود؛ برای مثال قراردادن طولانی مدت قابلمه روی حرارت، استفاده از مواد شوینده قوی است. در این مطلب از استیل صدرا با ما همراه باشید تا نحوه تمیز کردن ظروف استیل (ساخته شده با ورق استیل 316 و …) با مواد شوینده مناسب برای شما شرح دهیم.

 

آشنایی با چند مواد مناسب برای تمیز کردن ظروف استیل

برای جلوگیری از آسیب رسیدن به ظروف استیل، روش‌های مختلفی برای از بین بردن لکه‌ها وجود دارد، که در ادامه درباره هریک از آن‌ها توضیح می‌دهیم.

 قابلمه های استیل

استفاده از جوش‌شیرین و سرکه‌سفید

بهترین مواد خانگی برای تمیز کردن ظروف استیل، استفاده از ترکیب جوش‌شیرین و سرکه‌سفید است که به راحتی لکه و سیاهی قابلمه و ظروف استیل را از بین می‌برد.

 

استفاده از پولیش‌های نرم‌ ولطیف

یکی از اشتباهاتی که ما ناخواسته برای برق انداختن قابلمه استیل استفاده می‌کنیم، استفاده از اسکاچ‌های سیمی است که بر‌عکس باعث آسیب رسیدن به آن می‌شود. برای جلوگیری از ایجاد خط و خش روی قابلمه، بهتر است از پولیش‌­های نرم برای شست‌و‌شو استفاده کنید.

 

شست‌و‌شو در جهت خطوط استیل

از بهترین روش برق انداختن ظروف استیل و جلوگیری ایجاد خط روی قابلمه بهتر است که ظروف استیل را در جهت خطوط ظروف بشویید و در همان جهت خطوط ظرف را دستمال بکشید.

 

استفاده از جوش‌شیرین و نمک برای تمیز کردن ظروف استیل

استفاده از جوش شیرین و نمک از روش برق انداختن ظروف استیل این است. در این روش تنها کافی است که سطح سیاه شده ظرف را با استفاده از یک آب‌پاش خیس کنید و روی آن جوش‌شیرین و نمک بریزید. سپس ۱۵ دقیقه صبر کنید و محل موردنظر را آبکشی کنید.

 یک قابلمه استیل که روی کابینت هست

استفاده از آرد برای برق انداختن ظروف استیل

آرد قدرت لایه‌برداری بالایی دارد که برای پاک کردن سیاهی قابلمه استیل بسیار موثر است. برای رسیدن به نتیجه دلخواه ابتدا ظروف استیل کثیف را به طور کامل خشک کنید و مقداری آرد روی آن بریزید؛ بعد از نیم ساعت آرد را از سطح ظرف پاک کنید و آن را بشویید.

 

رفع تیرگی ظروف استیل با روغن‌زیتون

یکی از روش‌های موثر برای تمیز کردن ظروف استیل استفاده از روغن زیتون است؛ روغن‌زیتون می‌تواند خطوط را به­‌طور کامل پوشش دهد و سیاهی ظروف را از بین ببرد. توجه داشته باشید که باید از میزان مشخصی روغن زیتون استفاده کنید تا باعث چسبناک شدن و تیرگی بیشتر قابلمه استیل نشود. برای این کار روغن را به‌اندازه ۲ یا ۳ قطره روی پارچه بریزید و با استفاده از آن سطح ظرف را دستمال بکشید.

 

استفاده از ژل تمیز‌کننده برای تمیز کردن ظروف استیل

بهترین گزینه برای از بین بردن سیاهی ظروف استیل، ژل تمیز‌کننده است. پس از سیاه شدن ظروف استیل با استفاده از این ژل می‌توانید تیرگی سطوح استیل را از بین ببرید.

دکمه بازگشت به بالا